بررسی و تست صدای سه‌تار ایران ساز مدل برف؛ ظاهری متفاوت و صدایی آشنا

پیش از این به بررسی سه‌تار ۱ مهر ویژه آریانا پرداخته‌ایم و این بار به سراغ سه‌تار ایران ساز مدل برف رفتیم که ظاهری زیبا و مزین به نقش و نگارهای تزئینی است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ظاهر این سه‌تار احتمالا با سه‌تارهایی که قبلا دیده‌اید متفاوت است و علت آن علاوه بر نقوش تزئینی متفاوت، سرپنجه‌‌ی طاووسی این ساز است. استاد ابراهیم قنبری‌مهر سازنده‌ی سرشناس و مبتکر سازهای موسیقی، مبدع چنین سرپنجه‌هایی برای سه‌تار است که به سرپنجه‌های طاووسی معروف است. این سرپنجه جدا از زیبایی که به ساز می‌افزاید کوک کردن و تعویض سیم ساز را ساده‌تر و کوک ماندن ساز را طولانی‌تر کرده است.

همراه این ساز زیبا یک شناسنامه هم قرار دارد که تمام توضیحات مورد نیاز در مورد متریال ساخت هر قسمت از ساز را می‌توان در آن پیدا کرد. صفحه‌ی رویی ساز از چوب اسپیروس، کاسه و دسته‌ی ساز از چوب افرا و قسمت انگشت‌گذاری آن با چوب‌های نارنج، فوفل و رزوود ساخته شده است که ظاهر چند رنگ و متفاوتی به ساز بخشیده. علت نام‌گذاری این ساز هم طرح‌های ظریفی است که با دست روی آن نقش بسته؛ خطوط گیاهی با المان دانه‌ی برف و گوزن که حال و هوای متفاوت و مدرنی به این سه‌تار بخشیده.

برای آشنایی بیشتر و شنیدن صدای سه‌تار ایران ساز مدل برف شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. مهدی باقری

    ظاهر ساز که مهم هست اما بیشتر از زیبایی

    کیفیت صدا هست.

    با تشکر از آقای محمدی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما