یک پرسش قدیمی: زمین تخت است یا گرد؟

۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

حتما شنیده‌اید که در قرن بیست و یکم هنوز هم افرادی وجود دارند که معتقدند زمین گرد نیست! ادعای احمقانه‌ای به نظر می‌رسد، ولی طرفداران این ادعا به قدری در توجیه اعتقادشان مصمم هستند که پاسخ یک سری سؤالات که جوابشان بدیهی به نظر می‌رسد را به عجیب‌ترین شکل ممکن می‌دهند.

زمین‌تخت‌گرایان معتقدند که زمین یک صفحه گرد است که در مرکز آن، قطب قرار گرفته و لبه‌های آن را صخره‌های یخی پوشانده‌اند. خورشید و ماه از نظر این افراد، از زمین کوچک‌تر هستند و بالای این زمین مسطح در یک مدار دایره‌ای شکل گردش می‌کنند که همین باعث به وجود آمدن روز و شب می‌شود. عجیب‌تر این که آن‌ها در توجیه نیروی گرانش زمین، می‌گویند که زمین با سرعت ۹.۸ متر بر ثانیه در حال صعود به بالاست و به همین خاطر است که ما به سطح زمین می‌چسبیم!

این طرز تفکر افراطی حتی پای گذاشتن انسان به کره ماه را قبول ندارد و تمام شواهدی که از گرد بودن زمین خبر می‌دهند (مثل این که تمام سیارات منظومه شمسی گرد هستند و چرا زمین نباید باشد؟) را انکار می‌کند. در هر صورت، چنین تفکری میان بعضی افراد طرفدار دارد. اگر می‌خواهید با عقاید زمین‌تخت‌گرایان آشنا شوید شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴۸ دیدگاه
  1. Avatar قاسم

    بابا من بعد خیلی وقت متوجه شدم اگه زمین کروی بود ما نمی مردیم چون تخته می میریم مگه نه ؟ تختیا

  2. Avatar ناشناس

    سم جدید!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه