کدام یک مدیر عامل بهتری برای اپل بوده: تیم کوک یا استیو جابز؟

استیو جابز فقید آن‌قدر در دنیای تکنولوژی فرد تأثیرگذاری بود که همه تصور می‌کردند پس از درگذشت او، اپل دیگر نمی‌تواند سر پا بایستد و دوران افولش آغاز می‌شود. در آن زمان تیم کوک، به عنوان جایگزین جابز برای هدایت سکان کشتی بزرگ اپل برگزیده شد و بسیاری از عملکرد او اطمینان خاطر نداشتند.

اما تیم کوک نه تنها کسی را ناامید نکرد، بلکه فراتر از حد انتظار ظاهر شد و در زمان مدیریت او بود که اپل با رقم دیوانه‌کننده ۳ تریلیون دلار، به ارزشمندترین شرکت دنیا تبدیل شد. البته همچنان عده‌ای هستند که دوست دارند عملکرد مدیر عامل فعلی اپل را با رهبر فقیدش مقایسه کنند.

جابز و کوک را می‌توان با شاخص‌های مختلفی مقایسه کرد. اگر مبنا را بر تفکر نوآورانه و کاریزمای شخصیتی بگذاریم، طبیعتا استیو جابز برنده‌ی بی‌چون و چرای رقابت است. اما وقتی به سیستم مدیریتی و عملکرد اقتصادی برسیم، نتایج همگی به برتری تیم کوک اشاره می‌کنند.

نکته‌ی مهم اینجاست که اپل یک شرکت معمولی نیست و یک فرد معمولی نمی‌تواند هدایت آن را در دست بگیرد. بنابراین هم استیو جابز در زمان خودش، و هم تیم کوک در زمان حاضر عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشته‌اند. اما با تمام این صحبت‌ها، ممکن است طرفداران یکی بیشتر از دیگری باشد.

شما کدام مدیر عامل اپل را ترجیح می‌دهید، استیو جابز فقید یا تیم کوک؟ بی‌صبرانه منتظر نظرات شما هستیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

۲ دیدگاه
  1. علی

    صد درصد استیو جابز مدیر بهتری بود . حیف شد که اپل همچین آدمی رو از دست داد اگه الان زنده بود مشت و مال خوبی به گوگل و اندروید تقلید کارش میداد

  2. Matin

    این همه وقت مارو گرفتین آخرسر هم نگفتین کدوم بهتره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما