چگونه در فصل بهار گیاهان را تکثیر و تقویت کنید؟

۱۳ فروردین ۱۴۰۱

با رسیدن فصل بهار اشتیاق نگهداری از گیاهان آپارتمانی، گل‌های زیبا مثل بنفشه و کاشت نهال در باغچه در ما زنده می‌شود. اما گاهی پیش می‌آید که این گیاهان بیمار شوند، آفت بزنند یا برگ‌هایشان خشک شده و بریزد. این اتفاق واقعا ناراحت‌کننده است و می‌تواند ما را نسبت به این کار دلسرد کند. باید بدانید که روش‌های ساده و ارزانی برای تقویت و درمان گیاهان وجود دارد؛ فقط کافی است که به روشی مناسب آن‌ها را انجام داده و کمی حوصله داشته باشید.

قبل از اینکه درباره‌ی روش‌های تقویت و درمان صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که هر گل و گیاهی روش نگهداری و نیازهای خاص خودش را دارد. مثلا نمی‌توانید از یک روش برای نگهداری بوته‌ی گل کاغذی و گلدان پتوس استفاده کنید. پس حتما در زمان خرید از گل‌فروشی روش نگهداری آن را بپرسید. اگر هم گل را قلمه می‌زنید با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید روش نگهداری آن را پیدا کنید. البته با جست‌وجوی نام گیاهان در دیجی‌کالا مگ می‌توانید روش نگهداری از آن را بخوانید. چند نمونه از این مطالب را در ادامه می‌بینید:

همانطور که در این ویدیو می‌بینید آبیاری گیاهان با مخلوط شیر و آب می‌تواند برگ‌های سوخته را ترمیم کرده و گیاه را شاداب و سرحال نگه دارد. همچنین با کمک پوست سیب‌زمینی، که معمولا آن را دور می‌ریزیم، می‌توانید رشد شاخه و برگ‌های گیاهان آپارتمانی را افزایش دهید. البته از پوست سیب‌زمینی می‌توانید استفاده‌های مفید دیگری هم داشته باشید. شما می‌توایند این خواص و روش‌های استفاده را درمطلبی که درباره‌ی خواص سیب‌زمینی نوشته شده است بخوانید.

از دیگر استفاده‌های سیب‌زمینی تکثیر گل رز است. شاید باورش سخت باشد اما به کمک سیب‌زمینی و عسل می‌توانید یک شاخه گل رز را به یک بوته‌ی گل تبدیل کنید. اگر قرار است به سفر بروید احتمال می‌دانید که گیاهان شما در معرض کم‌آبی قرار می‌گیرند و احتمال خشک شدن آن‌ها وجود دارد. در این ویدیو روشی آموزش داده شده است که با کمک آن می‌توانید خطر خشک شدن را کم کنید یا یک گیاه خشک شده را به زندگی بازگردانید.

موضوع مهم دیگر در نگهداری از گیاهان، مراقبت از کاکتوس‌ها است. اینطور به نظر می‌آید که کاکتوس‌ها نیاز کمی به آب دارند، اما باید بدانید که دسته‌ای از کاکتوس‌ها که برگ‌های آبدار دارند، مثل ساکولنت‌ها، به اندازه‌ی گیاهان دیگر نیاز به آب دارند و بدون آبیاری منظم خشک شده و از بین می‌روند. در این ویدیو ترفندهای ساده اما کاربردی برای نگهداری از گیاهان آموزش داده شده است که به شما کمک می‌کند فضای خانه، تراس و حیاط را سرسبز و زیبا کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه