تست مقاومت سرفیس دوئو مایکروسافت در مقابل خط و خش و خمیدگی

بعد از گذشت چهار سال، مایکروسافت با سرفیس دوئو بار دیگر شانس خود را در دنیای گوشی‌های هوشمند محک زد. اما سرفیس دوئو اصلا یک گوشی معمولی نیست. محصولی است با دو نمایشگر که توسط یک لولا به یکدیگر متصل شده و مانند کتاب باز و بسته می‌شود. مایکروسافت برای این گوشی قیمت ۱۴۰۰ دلار را در نظر گرفته که با توجه به برند، مشخصات فنی و امکانات نرم‌افزاری، از این بابت متعجب نشدیم. در این مطلب اما به تست مقاومت سرفیس دوئو می‌پردازیم تا ببینیم آیا نماینده‌ی گران قیمت مایکروسافت می‌تواند کیفیت ساخت بالای خود را اثبات کند یا خیر.

اگر به تست مقاومت گوشی‌ها علاقه‌مند باشید، قطعا زک نلسون را می‌شناسید. او معمولا بعد از معرفی گوشی‌های هوشمند، آن‌ها را با شدیدترین تست‌های فیزیکی بررسی می‌کند تا کیفیت ساخت محصولات را محک بزند. معمولا پرچم‌دارها از تست‌های زک جان سالم به در می‌برند اما گوشی‌های تاشو خیر. چرا که از طراحی خاصی بهره می‌برند و نباید فشار زیادی به آن‌ها وارد شود.

اما سرفیس دوئو که از گوریلاگلس نسخه‌ی ۵ به‌عنوان محافظ نمایشگر خود استفاده می‌کند، در فشار سطح ۶ خط و خش سطحی و در فشار سطح ۷ هم خش‌های عمیق‌تری برداشت. عملکرد این گوشی در این بخش بسیار بهتر از گوشی‌ تاشوی گلکسی فولد سامسونگ بوده که البته جای تعجب ندارد چون آن گوشی‌ از یک نمایشگر تاشونده‌ی پلیمری و آسیب‌پذیر بهره می‌برد و بدیهی بود مقاومت خوبی از خود نشان ندهد.

در تست آتش هم نمایشگر سرفیس داغ شد اما خوشبختانه صدمه‌ای جدی به آن وارد نشد. آخرین تست زک هم طبق معمول، تست خمیدگی دستگاه‌ است. جایی که علی‌رغم خم شدن سرفیس دوئو از هر دو طرف، در کمال تعجب نمایشگر آن سالم ماند. اما چون بدنه‌ی آن تحت فشار سنگین کمی انحنا پیدا کرد، بهتر است در صورت خرید، آن را در جیب پشت قرار ندهید.

همان‌طور که می‌دانید، این گوشی از دو نمایشگر مجزا بهره می‌برد که توسط یک لولای فیزیکی بسیار با کیفیت به یکدیگر متصل شده‌اند. فریم دور آن هم از جنس پلاستیک است که دو نمایشگر را در کنار هم نگه می‌دارد اما با این حال مقاومت خوبی را از نماینده‌ی کوچک مایکروسافت شاهد هستیم.

در حال حاضر این گوشی یکی از هیجان‌انگیزترین محصولاتی است که کاربران می‌توانند با پرداخت ۱۴۰۰ دلار آن را تهیه کنند. اگرچه از لحاظ سخت‌افزاری به نسبت گوشی‌های هم قیمت سال ۲۰۲۰ آن‌قدرها قدرتمند نیست اما با توجه به نتیجه‌ی تست مقاومت سرفیس دوئو می‌توان آن را به آن دسته از کاربرانی که به دنبال تنوع هستند، به‌عنوان یک گزینه‌ی خوب پیشنهاد کرد.

منبع: Gizmochinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما