قوانین منسوخ شده در دنیای مد که جالب است بدانید (قسمت دوم)

۲۶ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰ ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

این روزها می‌توان گفت که دنیای مد هیچ قانونی ندارد؛ در واقع هیچ قانونی نوشته نشده است که شما مجبورید چه رنگ‌هایی را باهم ست کنید یا کدام لباس‌ها را می‌توانید باهم بپوشید؛ شما می‌توانید با تجربه کردن و خلاقیت به خرج دادن، استایل مورد علاقه‌تان را پیدا کنید، اما این موضوع همیشه این‌طور نبوده. در این ویدیو قصد داریم به بررسی برخی از قوانین منسوخ شده در دنیای مد بپردازیم که در گذشته به آن‌ها خیلی اهمیت داده می‌شد. اگر دوست دارید بیشتر درباره‌ی این موضوع بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

قضیه‌ی هماهنگی کیف و کفش در استایل خانم‌ها و کمربند و کفش در استایل آقایان هم منتفی است! شما به راحتی می‌توانید از جنس و رنگ مختلف برای این آیتم‌ها استفاده کنید و استایل جذابی داشته باشید.

قانون منسوخ شده‌ی بعدی استفاده نکردن از طرح‌های مختلف در یک استایل بوده است. امروزه شما می‌توانید از پترن‌های مختلف در یک ست استفاده کنید. مثلا شما می‌توانید از راه‌راه و چهارخانه در کنار یک‌دیگر استفاده کنید یا اینکه اَنیمال پرینت‌های مختلف را باهم ترکیب کنید.

در قدیم می‌گفتند با کفش‌های جلو باز یا صندل‌ها جوراب نپوشید؛ ولی این قانون نه تنها منسوخ شده، بلکه ترند هم شده است و فعالان حوزه‌ی مد خیلی از این ست استقبال کرده‌اند! شما می‌توانید از رنگ‌های متضاد با کفشتان برای این استایل استفاده کنید.

رنگ‌ها، پارچه‌ها و لباس‌ها جنسیت ندارند و این ما هستیم که به لباس‌ها هویت می‌دهیم. لباس مردانه و زنانه کم‌کم در حال حذف شدن از دنیای مد است. شما چه قوانینی را می‌شناسید که دیگر کاربرد ندارد؟

برای آشنایی بیشتر با قوانین منسوخ شده در دنیای مد، شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما