پیکسل ۷ پرو تست مقاومت را به‌سختی پشت سر گذاشت

۱۰ آبان ۱۴۰۱

زک نلسون اینبار با تست‌های سنگین خود به سراغ پیکسل ۷ پرو رفته است؛ جدیدترین پرچم‌دار گوگل که البته به‌سختی توانسته از این تست مقاومت جان سالم به در ببرد.

پیکسل ۷ پرو جدیدترین پرچم‌دار گوگل به حساب می‌آید که این شرکت اکتبر امسال رسما آن را در کنار مدل استاندارد رونمایی و راهی بازار کرده است. گوگل در ساخت این گوشی از ترکیب آلومینیوم و شیشه گوریلا گلس ویکتوس استفاده کرده تا بدین ترتیب پیکسل ۷ پرو روی کاغذ یکی از باکیفیت‌ترین گوشی‌های موجود در بازار باشد. اما یک گوشی تا قبل از اینکه زک نلسون که با نام کاربری JerryRigEverything در شبکه‌های مجازی خصوصا یوتیوب فعایت می‌کند آن را مورد بررسی قرار نداده نمی‌تواند لقب باکیفیت را یدک بکشد.

زک نلسون برای اثبات مقاوم بودن پیکسل ۷ پرو تصمیم گرفته این گوشی را با تست‌های سنگین خود مورد بررسی قرار دهد تا ببیند گوگل تا چه اندازه در ساخت این گوشی از قطعات با کیفیتی استفاده کرده است. مثل همیشه تست‌های زک نلسون در چندین مرحله‌ی مختلف صورت گرفته‌اند که شامل تست مقاومت نمایشگر در برابر خط و خش، تست مقاومت فریم و پنل پشتی در برابر خط و خش، تست سوختگی نمایشگر و در نهایت هم تست سنگین خم شدن می‌شوند.

پیکسل ۷ پرو در تست نخست در فشار سطح ۶ اندکی خط و خش برداشت. در فشار سطح ۷ هم این خط و خش اندکی عمیق‌تر شدند تا بدین ترتیب او دیگر به سراغ جسم تیزتر نرود. با این حال به نظر می‌رسد یک تیغ به‌راحتی می‌تواند روی نمایشگر پیکسل ۷ پرو خط و خش بیندازد. تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، تصویر پیکسل ۷ پرو بعد از تست خط و خش در مقابل اجسامی نظیر سکه، کلید، تیغ و… است و می‌بینید که چقدر این محصول در برابر اجسام تیز آسیب‌پذیر است. زک بعد از نتیجه‌ی تست خط و خش گفت که بعد از دو سال استفاده از این گوشی احتمالش بالاست که خط و خش بسیار زیادی روی آن وجود داشته باشد؛ بسیار بیشتر از چیزی که حتی یک کاربر پیکسل ۶ باید انتظار داشته باشد. مگر اینکه یک کاور خوب برای آن تهیه کرد.

در تست بعدی، زک نلسون شعله‌ی آتش را درست در زیر نمایشگر گرفت تا ببیند شدت پیکسل سوختگی به چه میزانی است و آیا این گوشی بعد از این اتفاق به حالت عادی بر می‌گردد یا خیر. عملکرد لمسی نمایشگر در نتیجه‌ی این اتفاق مختل نشد اما سوختگی کوچک روی نمایشگر دیگر به حالت عادی برنگشت.

در تست نهایی، که سنگین‌ترین تست زک نلسون هم به حساب می‌آید، پیکسل ۷ پرو با فشار سنگینی که می‌شود با دست به گوشی وارد کرد، مورد ارزیابی قرار گرفت. با مشاهده‌ی ویدیو می‌توان به‌خوبی متوجه شد که در قسمت آنتن، پیکسل ۷ پرو اندکی ترک برداشت و بسیار نزدیک بود که حتی بشکند اما این اتفاق در نهایت رخ نداد تا پیکسل ۷ پرو هم به آن دسته از محصولاتی اضافه شود که تست مقاومت زک نلسون را به‌سختی اما با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

منبع: ۹to5Google

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar m

    به نظرم باید برای اون قسمت الومینیومی دور دوربین باید یه گلس نصب بشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه