عملکرد ناامیدکننده‌ی ایسوس راگ فون ۵ در تست مقاومت را ببینید

۲۸ اسفند ۱۳۹۹

ایسوس به‌تازگی از گوشی راگ فون ۵ به عنوان جدیدترین گوشی گیمینگ خود رونمایی کرد. محصولی که در چند مدل راهی بازار شد و پیشرفت‌های زیادی به نسبت قبل داشت. با عرضه‌ی رسمی این محصول به بازار، زک نلسون که با نام کاربری JerryRigEverything در یوتیوب شناخته می‌شود و غالبا در زمینه‌ی تست مقاومت گوشی‌ها فعالیت می‌کند، به بررس عملکرد راگ فون ۵ در تست مقاومت پرداخت که نتیجه‌ی آن اصلا رضایت‌بخش نبود.

گوشی‌های گیمینگ معمولا کیفیت ساخت بالایی دارند. به دلیل بهره‌مندی از باتری‌های بزرگ و خنک‌کننده‌ی داخلی، شرکت‌های سازنده این گوشی‌ها را کمی با ضخامت بیشتر به نسبت پرچم‌دارهای معمولی راهی بازار می‌کنند که این موضوع به افزایش مواد بکار رفته و در نتیجه مقاومت آن‌ها می‌انجامد. ایسوس راگ فون ۵ هم قرار بود از این قاعده مستثنی نباشد اما در تست نهایی زک نلسون که خمیدگی گوشی تحت فشار تست می‌شود، نماینده‌ی ایسوس نابود شد.

به گفته‌ی زک، او حدودا ۶ سال است که در زمینه‌ی تست مقاومت گوشی‌ها فعالیت می‌کند و در این مدت ۱۰۰ ها گوشی را مورد بررسی قرار داده که اکثر آن‌ها از تست مقاومت جان سالم به در برده یا اگر هم مشکلی برایشان پیش می‌آید، می‌توانند نمره‌ی قبولی را هرطور که شده دریافت کنند. اما راگ فون ۵ به عنوان یک گوشی قدرتمند، اگرچه در تمامی تست‌های قبل خمیدگی عالی ظاهر شد اما در نهایت با یک فشار نه چندان زیاد، کاملا خرد شد و از کار افتاد.

اگرچه در ساخت گوشی از شیشه‌ی مقاوم و فلز استفاده شده اما به نظر می‌رسد خطوط آنتن و محل تعبیه‌ی پورت USB-C در کناره‌های گوشی، دقیقا همان نقطه ضعفی هستند که باعث می‌شوند نماینده‌ی زیبای ایسوس در اثر یک فشار کاملا از بین برود. البته با وارد شدن فشار به هر دو سمت گوشی، نمایشگر سالم ماند (نشکست) اما گوشی از درون (مثل موتور لرزشی) با مشکلی جدی مواجه شد و شیشه‌ی پنل پشتی نیز کاملا خرد شد.

بسیار ناامیدکننده و تعجب‌برانگیز بود که چطور یک گوشی از سری محصولاتی که سابقه‌ی عملکرد عالی در تست مقاومت داشته و از بهترین‌های بازار هم به حساب می‌آید، در سال ۲۰۲۱ با چنین طراحی راهی بازار شده. آن هم از سوی شرکتی که کیفیت محصولاتش زبانزد کاربران است. حال باید منتظر ماند و دید واکنش خود ایسوس به این مسئله چه خواهد بود.

البته این مدل استاندارد از راگ فون ۵ بود که چنین عملکردی از خود به نمایش گذاشت. مشخص نیست آیا زک نلسون دو مدل پرو و آلتیمیت را هم در تست‌های بعدی خود مورد بررسی قرار می‌دهد یا خیر. هرچند تفاوت بین سه گوشی بیشتر ظاهری است و بعید به نظر می‌رسد دو مدل دیگر بتوانند عملکرد درخشانی از این حیث از خود به نمایش بگذارند. شما عزیزان می‌توانید ویدیوی کاملا این بررسی را در بالا مشاهده کنید. در صورت تمایل به دانلود ویدیو با کیفیت بیشتر می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه