سامسونگ با ویدیویی جدید تلاش دارد مقاومت گوشی‌های تاشویش را ثابت کند

شرکت سامسونگ به‌تازگی ویدیویی را درباره‌ی جزئیات چگونگی آزمایش شدن میزان مقاوت دو گوشی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ به اشتراک گذاشته است. با توجه به این که هر دو این گوشی‌ها در ماه آگوست (مرداد) عرضه شده‌اند، هنوز مشخص نیست که چرا سامسونگ این جزئیات را در زمان کنونی منتشر کرده است.

البته ما فکر می‌کنیم که این شرکت کره‌ای برای کاهش ترس ناشی از منتشر شدن خبر‌هایی مبنی بر ترک خوردن نمایشگر گلکسی زد فلیپ ۳ این کار را انجام داده است.

سامسونگ با منتشر کردن این ویدیو در سایت خودش چهار آزمایش مربوط به سنجش مقاوت را نشان می‌دهد. در یکی از این آزمایش‌ها گوشی‌ها داخل محفظه‌ی خاصی قرار داده می‌شوند و سپس در این آزمایش مقاوت گوشی‌ها در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت سنجیده می‌شود. این تست به این منظور طراحی شده است که گوشی‌ها بتوانند در شرایط محیطی مختلف کارکرد صحیح خود را حفظ کنند.

در آزمایش دیگری گوشی‌ها در داخل آب غوطه‌ور می‌شوند. در آزمایش سوم یک بازوی رباتی عملکرد قلم S Pen بر روی گوشی گلکسی زد فولد ۳ را بررسی می‌کند و در نهایت در آزمایش آخر هر دو گوشی بار‌ها باز و بسته می‌شوند.

نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که سامسونگ در سال ۲۰۱۲ هم ویدیویی را از نحوه‌ی انجام آزمایش سنجش مقاوت بر روی گوشی‌هایش منتشر کرده است. در آن سال شاهد منتشر شدن ویدیویی بودیم که در آن یک ربات با نشستن بر روی گوشی، مقاوت آن را در برابر نشستن انسان بر روی آن می‌سنجید.

البته منتشر کردن این نوع ویدیو‌ها تنها به شرکت سامسونگ محدود نمی‌شود. اپل هم در گذشته ویدیو‌هایی را در پاسخ به مشکلات مطرح شده برای آیفون‌ها منتشر کرده است. به عنوان نمونه بعد از مطرح شدن خبر‌هایی مبنی بر مشکل آنتن‌دهی آیفون ۴s، اپل در ویدیویی جزئیات آزمایش‌های خودش برای سنجش آنتن‌دهی آیفون‌ها را نشان داد. همچنین مطرح شدن خبر‌هایی مبنی‌بر مقاوت کم آیفون ۶ در برابر خم شدن هم باعث شد که این شرکت ویدیوی دیگری را آزمایشگاهی که در آن آیفون‌ها مورد بررسی و تست قرار می‌گیرند، منتشر کند.

سامسونگ گلکسی زد فلیپ 3

با وجود منتشر شدن این ویدیو درباره‌ی آزمایش‌های انجام شده بر روی گوشی‌های تاشو سامسونگ، اما این ویدیو کمکی به فهمیدن یا حل مشکل ترک خوردن نمایشگر گلکسی زد فلیپ ۳ نمی‌کند. تاکنون گزارش‌های مختلفی درباره‌ی ترک خوردن نمایشگر این گوشی تاشو مطرح شده‌اند. در این گزارش‌ها که روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود آمده است که این ترک‌ها از وسط نمایشگر و محلی که لولا‌ها در آنجا قرار دارند شروع می‌شوند.

یکی از نویسندگان سایت ۹to5Google تجربه‌ی تلخ ترک خوردن نمایشگر گوشی گلکسی زد فلیپ ۳ را در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) اینگونه توصیف می‌کند:

به‌‌تازگی، وقتی بعد از چند روز گوشی که برای بررسی به ما داده شده بود را برداشتم. با وجود اینکه در طول چند روز گذشته هیچ استفاده‌ای از این گوشی نشده بود اما از اینکه شیشه‌ی بسیار نازک نمایشگر این گوشی شکسته شده بود، تعجب کردم. این گوشی در چند روز گذشته از جایی نیفتاده بود (فقط هفته‌های قبل یکبار این گوشی از دست من افتاده بود). این گوشی حتی در معرض گرما و سرمای شدید هم قرار نگرفته بود. حتی من در چند روز گذشته آن را لمس هم نکرده بودم. بنابراین خرد شدن شیشه‌ی این گوشی واقعا من را شوکه کرد.

یکی از کاربران هم مشکل مشابهی را در سایت Reddit تنها ۳ روز بعد از خرید این گوشی تجربه کرده است. یکی دیگر از کاربران هم با مشکل ترک خوردن نمایشگر تنها ۲۴ ساعت بعد از خرید این گوشی مواجه شده است. البته بررسی‌ها نشان می‌دهند که این مشکل تنها محدود به گلکسی زد فلیپ ۳ نیست. یکی از نویسندگان سایت ۹to5Google به نام مایکل فیشر گفته است که این شخص ترک‌هایی کوچکی را بر روی نمایشگر گوشی گلکسی زد فولد ۲ و در محلی که لولا‌های این گوشی قرار دارند مشاهده کرده است.

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که همواره درباره‌ی گوشی‌های تاشوی سامسونگ مطرح می‌شود میزان مقاوت آن‌هاست. به‌ویژه که اولین گوشی تاشو‌ی این شرکت یعنی گلکسی فولد به‌دلیل به وجود آمدن ترک در نمایشگر مدل‌هایی که برای بررسی ساخته شده‌اند، با تأخیر در عرضه مواجه شد.

گزارش‌های منتشر شده درباره‌ی ترک خوردن نمایشگر گوشی‌های تاشوی این شرکت نشان می‌دهند که به احتمال زیاد هنوز مشکل‌هایی در این گوشی‌ها وجود دارد و سامسونگ مجبور است که با حل کردن این مشکل‌ها مطمئن شود که گوشی‌های تاشوی این شرکت در استفاده‌ی دراز مدت با ترک خوردن یا شکستن نمایشگر مواجه نمی‌شوند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ایران

    اولش این کلیپ برای نمایش مقاومت گوشی نیست از این گونه کلیپ ها توی یوتیوب سرچ کنید میاد اینا تست گوشی های تاشوی سامسونگ هست که برای خود شرکت هست تست میشه وبه استاندارد های که مدنظرشون باشه بعد تولید انبوه میشه و روانه بازار میشه

    برای تبلیغات کردن خودتون چیزای الکی ننویسید که این کلیپ سامسونگ میخواد مقاومت گوشی های موبایل فلان رو به روخ بکشه اینا گلسشون کجاست که میخواد بشکنه فقط صفحه نمایشگر داذه که ترکیب پلاستیکی ماننده که نرمه برای همینه قابلیت تاشدن داره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما