تست سقوط گلکسی S22 اولترا دو نقطه ضعف بزرگ طراحی آن را آشکار می‌کند

۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۸ ۲ اسفند ۱۴۰۰

گلکسی S22 اولترا به عنوان بهترین و قدرتمندترین گوشی پرچم‌دار سامسونگ، طبیعتا باید بهترین مشخصات و قابلیت‌ها را نیز داشته باشد که از جمله این موارد کیفیت ساخت و میزان مقاومت آن در برابر ضربه است که در این مطلب قصد داریم آن را با توجه به یک تست سقوط کامل، مورد بررسی قرار دهیم.

سامسونگ در طراحی گلکسی S22 اولترا و دو مدل پلاس و استاندارد از بهترین و قدرتمندترین شیشه‌ی محافظ موجود یعنی گوریلاگلس ویکتوس پلاس استفاده کرده و همچنین مدعی شده فریم آلومینیومی بکار رفته در این گوشی‌ها نیز مقاومت خوبی در برابر ضربه‌های وارد شده از خود نشان می‌دهد. البته در تست خط و خش، دیدیم که دو مدل پلاس و استاندارد عملکردی مشابه گوشی‌های معمولی داشتند اما مدل اولترا خیلی زودتر خط و خش برداشت، خصوصا در بخش خمیده‌ی نمایشگر که اندکی عجیب بود.

اما بعد از تست مقاومت در برابر خط و خش، خمیدگی و نفوذ آب که می‌توان گفت عملکرد سری گلکسی S22 در آن‌ها در مجموع خوب بود، می‌رسیم به تست مقاومت در برابر سقوط که البته فقط ویدیوی مدل گلکسی S22 اولترا را در این باره در اختیار داریم. اما از آن‌جایی که این گوشی قدرتمندترین و بهترین مدل موجود در بین پرچم‌داران شرکت کره‌ای به حساب می‌آید، بنابراین به نظر می‌رسد این تست مقاومت جذابیت و اهمیت بیشتری هم داشته باشد.

تست سقوط گلکسی S22 اولترا روی دوربین

در بخش اول مقایسه که در بالا می‌توانید ویدیوی آن را مشاهده کنید، گلکسی S22 اولترا به روی لنزهای دوربین خود به زمین سقوط کرد. از آن‌جایی که شرکت کره‌ای تصمیم گرفته لنز دوربین‌ها را بدون هیچگونه ماژولی روی پنل پشتی تعبیه کند، بنابراین انتظار نداشتیم این دوربین‌ها بتوانند در برابر ضربه خیلی مقاومت خوبی از خود به نمایش بگذارند که متأسفانه همینطور هم شد. اولین قربانی بخش نخست تست سقوط گلکسی S22 اولترا دوربین فوق عریض آن بود که شکست اما از آن‌جایی که کاربران زیادی برای این گوشی قاب محافظه تهیه می‌کنند، می‌توان گفت خیلی نباید نگران این موضوع بود. البته اگر در تمامی شرایط این قاب را داشته باشید چون هرچه که باشد این یک نقطه ضعف بزرگ در طراحی کهکشانی سامسونگ به حساب می‌آید.

سقوط روی نمایشگر

در بخش دوم اما می‌رسیم به تست سقوط روی پنل نمایشگر تا ببینیم آیا نمایشگر آن که دارای لایه‌ی محافظ گوریلاگلس ویکتوس پلاس هست هم می‌تواند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد یا خیر. در این بخش نمایشگر خمیده اگرچه زیبایی زیادی دارد و شکل ظاهری گوشی را متحول کرده است اما دومین نقطه ضعف بزرگ گلکسی S22 اولترا بعد از طراحی دوربین‌ها به حساب می‌آید چرا که هنگام برخورد به زمین، بیشترین صدمه را می‌بیند.

اگر گوشی به روز نمایشگر به زمین سقوط کند شاید خیلی مشکل خاصی پیش نیاید اما اگر از روی کناره‌ها آن را به زمین بیندازید چون نمایشگر اندکی در این نواحی خمیده است، بنابراین احتمال اینکه این بخش دچار مشکل شود خیلی زیاد است. باید خیلی خوش‌شانس باشید که در صورت نداشتن یک قاب محافظ با کیفیت، گوشی روی اجسام سخت نظیر سیمان و سنگ به زمین نیفتد در غیر این صورت شکستن دوربین یا پنل خمیده‌ی آن تا حد زیادی حتمی خواهد بود.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar آرین رزازی

  به نظر من این کار رو با دوربین آیفون هم بکنیم همین میشه چون ماژول دوربین آیفون هم شیشه ای هست ولی صفحه نمایشش رو راست گفتید چون خمیده است

 2. Avatar Amir

  اصلا اینا حق ندارن با این سلطان اینکارارو بکنن
  اگه راست میگید سر ۱۳ پرومکسم‌ همین بلا رو بیارید

 3. Avatar ناشناس

  دقیقا صد بار انداختینش انتظار دارین سالم بمونه؟؟

  این کارو با شیامی و آیفون هم بکنید اینجوری میشه بعدشم اینا رو باید با ارتفاع دقیق ۱/۵ الی دو متری بندازین
  کاری که اون یوتوبر معروف دیوید می کنه.
  باید ارتفاع دقیق و اندازه گیری شده باشه.

 4. Avatar امین

  خیلی احمقانه است چی گیری دادید به این گوشی پنجاه بار انداختینش زمین دیگه میخواین بازم سالم بمونه؟ همچین میگه نقطه ضعف بزرگ فکر کردیم وای چی هست. بابا پنجاه بار انداختینش. الان با هر گوشی ای کارو بکنین میشکنه

 5. Avatar سارا

  چه گیری دادید که اس۲۲ اولترا بد هست این کارو با ایفن بکنی همین میشه