بررسی و تست صدای تنبور؛ برای علاقه‌مندان به موسیقی مقامی

۹ اسفند ۱۴۰۰

تنبور از دسته‌ی سازهای زهی-زخمه‌ای است. تقریبا به سه‌تار شباهت دارد اما دسته‌ی آن بلندتر و کاسه‌اش گلابی‌شکل است. کاسه‌ی تنبور می‌تواند یک تکه‌ای یا دو تکه‌ای باشد. تنبوری که در این ویدیو به بررسی آن پرداخته‌ایم کاسه‌ی یک تکه‌ای دارد. نوازنده‌ی مهمان این ویدیو آقای سجاد حق‌گوست.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

تنبور از قدیمی‌ترین سازهای زهی است که قدمتی حدودا ۶ هزار ساله دارد و حتی می‌گویند که ساز سه‌تار هم تغییر یافته‌ی تنبور است. چینش سیم‌های تنبور با سه‌تار البته متفاوت است. جنس این ساز از چوب توت است و چون رگه‌های چوب پهن است ظاهر بسیار خوبی به ساز داده و لمسش که می‌کنید می‌توانید برجستگی‌های چوب را حس کنید. گوشی‌های تنبور که در بالای دسته قرار دارند سه تاست و جنس‌شان از چوب گردوست. چینش سیم‌ها به صورت یک جفت سیم و یک سیم تک است. روی دسته‌ی تنبور ۱۴ پرده قرار دارد. اکثرا موسیقی‌های کردی و ایرانی و مقامی با تنبور اجرا می‌شود. همراه این ساز به خریدار فقط یک کاور ارائه می‌شود که جنس کاور هم چندان خوب نیست و محافظت چندانی از ساز نخواهد کرد.

این تنبور با کاسه‌ی یک تکه علی‌رغم یک سری ایراد در ظاهر گوشی‌ها و کاور ساز خوش‌صدایی است.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه