منفجر شدن تسلا مدل S با ۳۰ کیلوگرم دینامیت توسط مشتری عصبانی را ببینید

یک راننده‌ی خودروی الکتریکی تسلا که از خدمات پس از فروش شرکت ناراضی بود، به جای پرداخت ۲۲ هزار دلار برای تعمیر، ترجیح داد آن را با چند پوند دینامیت منفجر کند.

به گفته‌ی مالک این خودرو «توماس کاتاینن» (Tuomas Katainen) در ۹۰۰ مایل (۱۴۴۰ کیلومتر) ابتدایی، تسلا مدل S تیونینگ شده‌ی او به‌خوبی کار کرد اما در ادامه نشت آب و کدهای خطا او را وادار کرد تا با یک یدک‌کش تماس بگیرد و خودرو را به تعمیر ببرد.

بعد از حدود یک ماه، تعمیرگاه به او گفت که باتری خراب باید با هزینه‌ای حدود ۲۲ هزار دلار تعویض شود. اما علاوه بر هزینه‌ی زیاد، این کار باید توسط تسلا تأیید می‌شد که ظاهرا علاقه‌ی زیادی به کارهای قبلی انجام شده روی خودرو نداشت.

به جای پرداخت این مبلغ که نیمی از هزینه‌ی خودروی جدید مدل ۲۰۱۳ است، کاتاینن تصمیم گرفت کاری متفاوت انجام دهد. او با برخی از یوتیوبرهای مورد علاقه‌اش، ازجمله «لوری اوهنسیلتا» (Lauri Vuohensilta) از کانال «هیدرولیک پرس» (Hydraulic Press) تماس گرفت. در ادامه هم کارشناسان کانال یوتیوب Pommijätkät (به معنای رفقای بمبی) ۶۶ پوند (۳۰ کیلوگرم) دینامیت و مواد منفجره‌ی قوی را به خودرو متصل کردند و در محوطه‌ی اطراف هم دوربین‌های اسلوموشن کار گذاشتند.

هم‌زمان که آن‌ها مشغول تکمیل تنظیمات بودند، یک بالگرد هم وارد محدوده شد و مانکنی را با چهره‌ی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، به آن‌ها رساند که در نهایت آن را روی صندلی راننده‌ی خودرو نشاندند. سپس جمعیت حاضر در یک اتاقک محافظ انفجار پناه گرفتند و مسئولیت فشردن کلید و نابود کردن این خودروی سواری تسلا به خود کاتاینن سپرده شد.

در این ویدیو جرقه‌ی سیم انفجار به‌خوبی مشخص است که پس از فشردن کلید، باعث ایجاد مجموعه‌ای از انفجارها می‌شود که شیشه‌ی جلو را می‌شکند و چندین پنل بدنه را جدا می‌کند. پس از یک مکث کوتاه، انفجار ۱۴ دینامیت به شکل یک گوی آتشین فوران می‌کند و موج شوک عظیمی را از خودرو به بیرون می‌فرستند.

فیلم تهیه شده توسط یک پهپاد که از میان ابر ترکش و دود در حال پرواز است، لکه‌های خاکستری و سیاهی را روی زمین نشان می‌دهد که خودرو قبلا در آن قرار داشت. ویدیوهای این انفجار در مجموع ۵ میلیون بازدید در یوتیوب داشته است.

ضمانت استاندارد تسلا مدل S هشت سال یا ۱۵۰ هزار مایل (۲۴۰ هزار کیلومتر) را پوشش می‌دهد اما در صورت باز کردن یا سرویس باتری توسط کسی که مجوز تسلا را ندارد، این ضمانت ممکن است لغو شود. البته این ضمنانت‌نامه همچنین خسارات ناشی از اقدامات عمدی مانند انفجار خودرو را پوشش نمی‌دهد!

Credit: Pommijätkät

منبع: Business Insiderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. متین

    اولا اینا ظاهرشون به انسانهای عصبی و یا خشمگین و ناراضی نمیخورد
    و دوما اینا اگر تو ایران زندگی میکردند قدر اون ماشینو میدونستند هیچ اگر فرقون هم دستشون میدادن با چرخهای پنچر یه دونه سیگارتم توش نمیترکوندن که لک نیفته
    سوما اگر ماشینای ایران خودرو و سایپا رو ببینن فکر کنم به حدود دویست تا موشک با کلاهک هسته ای نیاز پیدا میکنن

  2. علی

    اینجوری که ما باید کل ایران خودرو و سایپا را رو هم منفجر کنیم.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما