آشنایی با ورزشگاه مدرن سانتیاگو برنابئو رئال مادرید (زیرنویس فارسی)

ورزشگاه جدید «سانتیاگو برنابئو» باشگاه فوتبال رئال مادرید را باید یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین ورزشگاه‌های جهان دانست که از جدیدترین و زیست‌پایدارترین فناوری‌ها بهره می‌برد.

این ورزشگاه جدید که در حقیقت بازسازی، توسعه و تکمیل ورزشگاه تاریخی قبلی محسوب می‌شود، در مادرید اسپانیا واقع شده است و بیش از ۸۰ هزار نفر گنجایش دارد. که بدین ترتیب یکی از بزرگ‌ترین استادیوم‌های فوتبال جهان هم آغاز می‌شود.

از جمله امکانات ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» (Santiago Bernabeu) می‌توان به سقف متحرک اشاره کرد که امکان برگزاری مسابقات در شرایط مختلف آب‌وهوایی را فراهم می‌کند. این ورزشگاه همچنین از مدرن‌ترین فناوری‌های صوتی و تصویری بهره می‌برد و یک نمایشگر سراسری ۳۶۰ درجه امکان تماشای نتایج، تبلیغات و اطلاع‌رسانی را فراهم می‌کند. صندلی‌های بهبود یافته، جایگاه‌های VIP و امکانات تفریحی متنوع بخش دیگری از این استادیوم فوتبال خواهند بود که تلاش شده است هواداران از رفاه کافی در آن برخوردار باشند.

توپ فوتبال بتا مدل چهار جام جهانی 2022 الرحله

استفاده برای مسابقات ورزشی اما تنها هدف ورزشگاه جدید سانتیاگو برنابئو نیست و رئال مادرید قصد دارد از آن به عنوان یک مرکز فرهنگی و سرگرمی تمام عیار بهره‌برداری کند. به همین دلیل هم چمن کف ورزشگاه قابلیت جمع شدن و تبدیل به سطح صاف را دارد تا برای رویدادهایی مانند کنسرت مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر برگزاری رویدادها، رئال مادرید یک موزه هم برای این باشگاه در نظر گرفته است که به افتخارات این باشگاه و بازیکنان شاخص آن می‌پردازد.

زیست‌پایدار بودن، دسترس‌پذیری برای توان‌یابان و به ویژه صندلی چرخ‌دار، بخش‌های غول‌پیکر متحرک و طراحی مدرن از جمله ویژگی‌های شاخصی است که در این ورزشگاه دیده می‌شود. در حقیقت ورزشگاه جدید سانتیاگو برنابئو نه تنها یک معماری آینده‌نگرانه را در زمینه‌ی ورزشگاه‌ها به نمایش می‌گذارد، بلکه با تکیه بر میراث باشگاه رئال مادرید و پایگاه هواداری آن، فصل تازه‌ای را در زمینه‌ی تلفیق فناوری و فوتبال رقم می‌زند. این ویدیو از Club355 و باشگاه رئال مادرید، نگاهی به امکانات ورزشگاه سانتیاگو برنابئو دارد.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما