فناوری حیرت‌انگیزی که پرده‌ی سبز را در سینما منسوخ می‌کند

پرده‌ی سبز سینما یا همان پرده‌ی کروماکی، بخشی جدا نشدنی از صنعت فیلم‌سازی است. طی چند سال گذشته استفاده از این فناوری به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرد و در ساخت بسیاری از فیلم‌های پرخرج هالیوودی یا حتی فیلم‌های معمولی هم شاهد استفاده از پرده‌ی سبز هستیم. اما این فناوری چالش‌هایی را هم برای فیلم‌سازان به همراه داشته؛ در نتیجه فناوری جدیدی روی کار آمده که جلوه‌های یک فیلم را به گونه‌ای واقعی و از طریق نمایشگرهای LED به نمایش در می‌آورد.

پرده‌ی سبز سینما سال‌هاست که توسط فیلم‌سازان معروف برای ساخت فیلم‌های گوناگون مورد استفاده‌ی قرار گرفته. نحوه‌ی عملکرد این فناوری هم به گونه‌ای است که ابتدا برخی از صحنه‌ها روبروی این پرده ضبط می‌شوند و نه در محیط. چرا که خلق یک سری شرایط در محیط واقعی دشوار و در واقعی غیرممکن است. در نتیجه صحنه‌های خاص روبروی پرده‌ی سبز (یا آبی) ضبط می‌شوند و سپس می‌توان پرده‌ی سبز را حذف و تصویر مد نظر کارگردان را به پس‌زمینه اضافه کرد.

اما خب استفاده از پرده‌ی سبز برای ثبت یک سری صحنه‌های خاص، عوامل فیلم‌سازی را با چالش‌هایی مواجه می‌کرد. در نتیجه، روش جدیدی ابداع شد که به کمک آن، می‌توان با استفاده از فناوری موتور بازی‌سازی، یک تصویر واقعی از آنچه که مد نظر است، از طریق پنل‌های LED بسیار بزرگ در اطراف سوژه و درون محیطی به نام Volume به نمایش دربیاید. بنابراین به جای اینکه وقت زیادی برای حذف پرده‌ی سبز و جایگزینی آن با تصویر دلخواه کاربران صرف شود، با انجام یک سری تغییرات جزئی در روش جدید می‌توان به نتیجه‌ی دلخواه دست پیدا کرد.

بدیهی است دستیابی به این فناوری فرایند ساخت فیلم را کاملا دگرگون می‌کند. اکنون عوامل فیلم‌سازی در کنار هم در صحنه‌ی ضبط فیلم حضور دارند و در کنار یکدیگر می‌توانند با سرعت و کیفیت بیشتری کار ساخت یک فیلم را به اتمام برسانند. شما عزیزان می‌توانید جزئیات مربوط به این فناوری را در ویدیوی بالا مشاهده کنید.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. مصطفی

    عجب چیز خفنیه!!!!! مرسی بابت این ویدیو جذاب

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما