فیلم «ثور، عشق و تندر» محصول جدید مارول؛ راک پر سر و صدای کهکشانی

فیلم «ثور، عشق و تندر» بیست و نهمین فیلم دنیای سینمایی مارول و دنباله‌ای بر فیلم «ثور: رگناروک» (محصول ۲۰۱۷) است که به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار ابرقهرمانی سال ۲۰۲۲ توسط تایکا وایتیتی کارگردانی شد و کریس همسورث همچنان قهرمان فیلم و بازیگر نقش ثور است و ناتالی پورتمن در نقش عشق زندگی او ظاهر می‌شود که از قضای روزگار پتک ثور به دستش می‌رسد و معلوم می‌شود که رسالت دشواری برعهده‌ی اوست. در این قسمت ثور به دنبال آرامشی درونی است و می‌خواست بی‌خیال قهرمان‌بازی شود اما جریانی پیش می‌آید که مجبور می‌شود به صحنه‌ی نبرد برگردد.

متن: کسرا ولایی
گوینده‌ی نریشن: فربد نصرتی
ویدیو: هادی آقایی

فیلم یک خط داستانی دارد که مایه‌ی کمدی آن البته زیاد است و یک خرده پیرنگ رمانتیک بین ثور و جین که البته چندان به آن پرداخته نشده و زیر سایه‌ی بامزه‌بازی‌های قصه قرار می‌گیرد.

داستان ابرقهرمانی «ثور» کلا برگرفته از اساطیر کشورهای اسکاندیناوی است اما به عنوان یک داستان ابرقهرمانی سعی شده که شبیه بقیه‌ی کارهای مارول بیشتر از اینکه حال و هوای اسطوره‌ای داشته باشد به عنوان یک کمیک شناخته شود. فیلم هنوز هم روی پرده‌ی سینماهای جهان است اما همین الان هم فروش خوبی داشته و عنوان ششمین فیلم پرفروش امسال را کسب کرده است. قسمت جدید «ثور» در مجموع امتیاز متوسطی از منتقدان گرفته است. بازی ناتالی پورتمن و کریس همسورث در واکنش‌های اولیه‌ی منتقدان ستایش شده و آن‌ها معتقدند هر چند «عشق و تندر» یادآور «رگناروک» است اما سرعت سرگرم‌کننده و شوخی‌هایش باعث می‌شود که حس کنیم ارزش ساخته شدن داشته است. شخصیت‌پردازی گور با بازی کریستین بیل به عنوان شخصیت منفی قصه هم جالب توجه است. اما نکته‌ی منفی اصلی را درباره‌ی فیلم منتقد هالیوود ریپورتر گفته که معتقد است این فیلم وزنه‌ی دراماتیک ندارد. قابل فراموشی است و درواقع در آن نه از عشق خبری است و نه از تندر!

آخر فیلم نوشته‌ای می‌آید که: «ثور باز خواهد گشت!». نه وایتیتی و نه همسورث از این جمله خبر نداشتند با این حال هر دویشان گفته‌اند که آماده هستند اگر قرار است دنباله‌ای برای فیلم ساخته شود در آن مشارکت کنند. حتی ایده‌ای ساختارشکنی داده‌اند که قسمت بعدی فیلمی جاده‌ای و بدون صحنه‌های نبرد شبیه «نبراسکا» باشد.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما