چگونه کیفیت لباس را پیش از خرید تشخیص دهیم؟

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

بدون شک برای همه‌ی شما پیش آمده است که لباسی را حضوری یا به صورت آنلاین خریداری کرده باشید و بعد از چند بار پوشیدن، متوجه شوید که جنس آن کیفیت خیلی پایینی دارد است و در حال خراب شدن است. این روزها با وجود برندهای فیک بیش از حدی که در بازار وجود دارند، پیدا کردن یک لباس خوب شاید کار کمی سختی باشد؛ اما اصلا نگران نباشید. در این ویدیو تمام نکاتی که برای تشخیص یک لباس باکیفیت باید بدانید را به شما می‌گوییم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

اولین نکته‌ای که در تشخیص کیفیت باید به آن توجه کنید، متریال یا همان پارچه است. پارچه با الیاف مصنوعی قیمت پایین و مقاومت زیادی دارد، اما این پارچه‌ها حساسیت‌زا بوده و با محیط‌زیست هم سازگار نیستند. الیاف طبیعی قیمت بالایی دارند و زود هم فرم خود را از دست می‌دهند؛ به همین دلیل الیاف ترکیبی با درصد بیشتر الیاف طبیعی گزینه‌ی مناسب‌تری هستند.

اینکه پارچه با فصول سال هماهنگ و سازگار باشد و در عین استفاده چروک نشود، از دیگر نکات مهم یک لباس باکیفیت هستند. قبل از خرید می‌توانید پارچه را داخل دستتان مچاله کنید و ببینید که آیا فرم خود را از دست می‌دهد یا خیر.

دومین نکته‌ی مهم، دوخت لباس است. در هنگام خرید حتما به محل دوخت‌ها توجه کنید و از دو طرف مقداری پارچه را بکشید تا مطمئن شوید که دوخت‌ها محکم هستند. وقتی دوخت لباس بی‌کیفیت باشد و با کشیدن از هم جدا شود، به راحتی هم در تن شما شکافته می‌شود و قطعا گزینه‌ی مناسبی برای خرید نخواهد بود.

برای بررسی کامل‌تر این ویدیو و آشنایی با تمامی نکات برای خرید یک لباس باکیفیت، شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

مشاهده‌ی ویدیوی «نکاتی که برای تشخیص کیفیت لباس بدانید» در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما