داستان ویتالیک بوترین؛ پدرخوانده‌ی اتریوم

۲ مهر ۱۴۰۱

فلسفه‌ی ارزهای دیجیتال، چیزی به جز آزادی نیست. بعد از ظهور بیتکوین، بین متخصصان بحث‌های زیادی در مورد انقلاب حفظ حریم خصوصی شکل گرفت و این افراد در تلاش بودند چنین فلسفه‌ای را به شکل بهتر محقق کنند. در این میان جوان ۱۹ ساله‌ای به نام ویتالیک بوترین پا به دنیای رمز‌ارزها گذاشت و یکی از قدرتمندترین ارزهای دیجیتال به نام اتریوم را به دنیای غیرمتمرکز هدیه کرد.

ویتالیک در روسیه متولد شده و از همان بچگی نشان داد که هوش بسیار بالایی دارد. او در نهایت راهی دانشگاه واترلو کانادا شد و در این میان ساعات زیادی را صرف مطالعه در زمینه‌ی پروژه‌های ارزهای دیجیتال می‌کرد. همین علاقه‌ی شدید هم در نهایت منجر به انصراف او از دانشگاه شد تا بتواند وقت بیشتری را برای رمز‌ارزها صرف کند.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند اتریوم یک رمز‌ارز ساده است اما در واقعیت این ارز دیجیتال پتانسیل‌های بسیار زیادی به ارمغان می‌آورد. ویتالیک در همین زمینه گفته:«بیت‌کوین به عنوان یک پول دیجیتال عالی است اما زبان اسکریپت‌نویسی آن برای توسعه‌ی برنامه‌های پیشرفته در آینده، بسیار ضعیف است.» ویتالیک هم توسعه‌ی اتریوم را به هدف خلق یک بلاک‌چین جدید کلید زد و در کنار این موضوع، مزایایی مانند اسکریپت‌نویسی کامل‌تر و تکنولوژی حرفه‌ای‌تر را ارائه داد.

طی روزهای اخیر احتمالا با خبرهای مربوط به مرج (Merge) اتریوم روبرو شده‌اید. اما مرج اتریوم دقیقا چیست و چرا اینقدر سروصدا ایجاد کرده؟ به زبان بسیار ساده، در الگوریتم فعلی رمز‌ارزها ماینرها بر سر حل معماهای پیچیده‌ی محاسباتی رقابت می‌کنند. در صورت حل معما توسط یک ماینر، باقی ماینرها باید این موضوع را تایید کنند. اما این فرایند بسیار پیچیده است و قدرت پردازشی بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما مدیران اتریوم تصمیم گرفتند که این روش را با تغییر بنیادی روبرو کنند. با این الگوریتم جدید، برای تایید تراکنش‌ها دیگر نیازی به استفاده از قدرت پردازشی بالا نیست. به نظر شما مرج اتریوم منجر به افزایش ارزش این ارز دیجیتال خواهد شد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه