تریلر فیلم «داستان‌ شگفت‌انگیز هنری شوگر» را تماشا کنید؛ داستانی از رولد دال به کارگردانی وس اندرسن

وس اندرسن پس از یازدهمین فیلم خود یعنی «استروید سیتی» (Asteroid City) که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، تریلر فیلم کوتاه جدیدی را برای اولین بار در نتفلیکس منتشر کرد؛ «داستان‌ شگفت‌انگیز هنری شوگر» (The Wonderful Story of Henry Sugar).

این فیلم کوتاه جدید با بازی بندیکت کامبربچ در نقش یک مرد مجرد ثروتمند اهل لندن، بر اساس مجموعه داستان‌های نویسنده بریتانیایی رولد دال در سال ۱۹۷۷ به نام «داستان شگفت‌انگیز هنری شوگر و شش داستان دیگر» (Wonderful Story of Henry Sugar and Six More) ساخته شده است. اندرسن پیش از این با شاهکار استاپ موشن خود در سال ۲۰۰۹، «آقای فاکس شگفت‌انگیز» (The Fantastic Mr Fox) سراغ داستان‌های این نویسنده رفته بود.

تنها چند ماه پس از رقابت «استروید سیتی» برای نخل طلای کن، «هنری شوگر» در جشنواره فیلم ونیز امسال اکران شد و تشویق و تحسین فراوانی دریافت کرد که شامل تشویق چهار دقیقه‌ای در سالن نمایش هم بود. «داستان هنری شوگر» نوشته دال بر اساس داستان واقعی است و یک عارف به نام خدا بخش (کودا باکس) را دنبال می‌کند و فیلم اندرسن هنری شوگر قمارباز را نشان می‌دهد که سعی دارد با استفاده از تکنیک‌های مراقبه کارت‌های حریف خود را هنگام بازی ببیند.

فیلم «داستان‌ شگفت‌انگیز هنری شوگر»

این فیلم با مدت زمان ۳۷ دقیقه‌، عنوان کوتاه‌ترین فیلم وس اندرسن تا کنون را به خود اختصاص داده است، که شامل بازیگران زیادی با ترکیبی از همکاران مکرر اندرسون و گروهی تازه‌وارد چون رالف فاینز، روپرت فرند، دو پاتل، ریچارد آیوادی و بن کینگزلی است.

اندرسن در مصاحبه‌ای با ایندی‌وایر در مورد ارتباطش با نویسنده گفت: «من رولد دال را قبل از ساختن فیلم آقای فاکس شگفت‌انگیز می‌شناختم. من لیندزی دال، بیوه‌اش را حدود ۲۰ سال پیش زمانی که مشغول فیلمبرداری خانواده اشرافی تننبام (The Royal Tenenbaums) بودیم، ملاقات کردم. سال‌هاست که می‌خواهم هنری شوگر را بسازم، این داستان را برای من کنار گذاشتند چون با آن‌ها دوست بودم.»

همانطور که در تریلر فیلم «داستان‌های شگفت‌انگیز هنری شوگر» عنوان شده است، در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳ (۵ مهر ۱۴۰۲) از نتفلیکس پخش خواهد شد.

منبع: faroutmagazineبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما