با این ویدیو به شگفتی‌های درون سیاهچاله سفر کنید (زیرنویس فارسی)

گام گذاشتن در مسیری بی‌بازگشت، دیدن یک‌جای تمام گذشته‌ی کیهان و آینده‌ی جهانی دیگر با قواعد فیزیکی متفاوت تنها بخشی از پدیده‌هایی است که با سفر به درون سیاهچاله باید انتظار آن را داشته باشیم.

سیاهچاله یکی از رازآلودترین پدیده‌های کیهان است که دهه‌هاست دانشمندان را به خود مشغول کرده است. با توجه به گرانش بسیار قدرتمند، امکان رسیدن هیچ اطلاعاتی از داخل آن و پس از «فق رویداد» به ما نیست اما آیا برای درک آن، می‌توان به درونش سفر کرد؟

تلسکوپ سلسترون مدل AstroMaster 130 EQ

ذهن کنجکاو بشر همیشه در جست‌وجوی پرسش‌های فراروی خود است و نداشتن آگاهی همیشه عاملی برای حرکت و کشف حقیقت بوده است. سیاهچاله‌ها هم هنوز رازهای بسیاری در خود دارند و به همین دلیل تئوری‌های علمی زیادی درباره‌ی آن‌ها شکل گرفته و شبیه‌سازی‌های گسترده‌ای انجام شده است تا فیزیک آن‌ها را آشکار کند.

شاید یکی از آرزوهای مرتبط با این موضوع را بتوان سفر به درون سیاهچاله دانست. این اجرام با چگالی عظیم، هر چیزی را که از افق رویداد آن‌ها بگذرد در خود می‌کشند و حتی نور توان گریز از این مرز را ندارد. بنابراین هر سفری به سوی آن‌ها یک طرفه خواهد بود. حتی اگر انجام این سفر بدون بازگشت را بپذیرید، باز هم شرایط بسیار دشواری در مسیر خود خواهید داشت.

از اسپاگتی شدن گرفته تا افتادن در یک تونل ناشناخته و ناپایدار با نام کرم‌چاله و دیدن گذشته‌ی کیهان و آینده‌ی یک جهان دیگر، همه از پدیده‌هایی است که هنگام سفر به درون یک سیاهچاله‌ی عظیم دارای بار الکتریکی باید انتظار آن را داشته باشیم.

این ویدو از What If روندی را توضیح می‌دهد که هنگام سفر به درون سیاهچاله با آن مواجه خواهید شد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. پیمان

  پس به این نتیجه میرسیم ک داخل سیاهچاله دنیاهای دیگه ای هم وجود دارن یجوری مثل جهان موازی یعنی آینده نسل بشر داخل black hole هست این یک راز فوق العاده عجیبی هست که ما انسان ها راجبش نمی‌دونیم درست مثل فیلمای علمی تخیلی هست که یه دفعه میبینی همه چیز واقعی هست اگه interstellar رو دیده باشین تمام آیندگان نسل بشر داخل سیاهچاله هست ولی بنظرم یروزی میرسه بشر بتونه وارد جهانای دیگه ای بشه و میبینه ک انگار وارد فیلم علمی تخیلی شده ک همه چیز طبیعی هست

 2. شهلا طوسی نژاد

  با وجود اینکه دردناک و بدون بازگشته، خیلی جالب و هجان انگیزه، و فکر میکنم تجربه این سفر حس خاص و منحصر به فردی داشته باشه و اگر در واقیت امکان داشت، حتما تجربه اش می کردم 🙂

  1. poya moradi

   اتفاقن قابل برگشتن هم هست تا سال ۱۴۸۰شایدم زودتریه فضاپیمامیسازن ک قادربه درون سیاهچاله ها میشن وانگاردرون سیاهچاله رو بازمیزارن باکمک یک انرژی خاص ک درکشون برای بشرخیلی قابل درکه چیزی به نام نشدن نداریم عزیز همه چی شدنی هست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما