چطور ماده تاریک را ببینیم؟

ماده‌ تاریک یا همان Dark Matter چیست؟ زمانی که سراغ بررسی جرم جهان بر اساس فرمول‌های حال حاضر می‌رویم، می‌بینیم که نمی‌توانیم نتیجه‌ی درستی از معادلات بگیریم. مشکل این جاست که جرم آن چه می‌بینیم، کمتر از آنچه در فرمول باید باشد از آب در می‌آید. اینجاست که سوالی مطرح می‌شود: آیا چیزی بین اجرام در دنیا وجود دارد که ما از دیدن و بررسی آن ناتوان هستیم؟

دنیایی را تصور کنید که داخلش، سیارات، موجودات و اجرامی وجود دارند که دیده نمی‌شوند. این بخش که دیده نمی‌شوند و دنیایی بزرگ و کامل هستند را ماده‌ی تاریک نامیده‌ایم. در این قسمت جدید از سری ویدیوهای علمی، به بررسی ماده‌ی تاریک پرداخته‌ایم.

برای آشنایی بیشتر با ماده‌ی تاریک شما را به تماشای ویدیوی بالا دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Amin

    دنبال نخود سیاه نباید گشت چنین ماده ای وجود نداره
    ما جرم همه ی سیاهچاله های مرکز کهکشان رو محاسبه نکردیم

    1. محمد

      خداروشکر یکی پیدا شد که معلومات و دانشش از فیزیکدانا بیشتر باشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما