عکس‌های تلسکوپ فضایی جیمز وب چه اهمیتی دارند؟

۸ آذر ۱۴۰۲

بعد از انتشار عکس‌های تلسکوپ فضایی جیمز وب و سروصدایی که بر سر آن‌ها به وجود آمد، برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد شده که اصلا چنین عکس‌هایی چه فایده‌ای دارند و چرا ناسا بودجه‌ی بسیار هنگفتی را برای ساخت این تلسکوپ هزینه کرده است؟ در این ویدیو به اهمیت عکس‌های تلسکوپ ۱۰ میلیارد دلاری ناسا می‌پردازیم.

تلسکوپ فضایی هابل سال‌ها عکس‌های مشابهی را ثبت می‌کرد. اما حالا تلسکوپ جیمز وب به دلیل قدرت بیشتری که دارد، می‌تواند عکس‌های شفاف‌تری را بگیرد و در نتیجه قادر به کشف کهکشان‌ها، سیاره‌ها و ستاره‌های بیشتری هستیم. با بهره‌گیری از این تلسکوپ، حتی می‌توانیم کهکشان‌های قرار گرفته در فاصله‌ی ۱۳ میلیارد سال نوری را هم ببینیم.

از سوی دیگر دانشمندان سال‌هاست دنبال یک سیاره‌ی شبیه به زمین می‌گردند که دارای اکسیژن، آب، کربن و دیگر عناصر مشابه باشد. تلسکوپ جیمز وب می‌تواند طیف وسیع‌تری از مواد موجود در سیاره‌ها را شناسایی کند و در نتیجه برای دستیابی به این هدف عملکرد بسیار بهتری از خود نشان می‌دهد.

همین جزییات بیشتری که به دست می‌آوریم، به دانشمندان در مورد روند تولد ستارگان کمک شایانی می‌کند. از سوی دیگر دانش محدود ما در زمینه‌ی ماده تاریک، نرخ انبساط عالم و دیگر موارد این‌چنینی به لطف فعالیت‌های هابل به دست آمده است. اما تلسکوپ جیمز وب به لطف امکانات جذابی که دارد، می‌تواند از موارد هیجان‌انگیزتری رونمایی کند که انتظارش را نداریم. بدون شک طی سال‌های آینده، اخبار بسیار مهمی از این تلسکوپ مهم خواهیم شنید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه