تکنیک ترکینگ چیست و در کجا استفاده می‌شود؟

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

حتما در بعضی ویدیوها دیده‌اید که یک شیء یا یک نوشته، درون ویدیو قرار گرفته اما جوری نمایش داده می‌شود که انگار از اول آنجا بوده. مثلا سقف کارخانه‌ای را در نظر بگیرید که با پهپاد فیلم‌برداری شده، اما در حالی که دوربین به دور کارخانه می‌چرخد نوشته‌های ثابتی را روی سقف آن مشاهده می‌کنید. تکنیکی که در ساخت چنین ویدیوهایی استفاده شده را تکنیک ترکینگ می‌گویند.

برای آن که استفاده از این تکنیک را یاد بگیرید، ادوبی افتر افکتس بهترین نرم‌افزار ممکن است. چرا که هم قابلیت‌های شخصی‌سازی بسیار زیادی دارد، هم اینکه یاد گرفتن آن نسبت به نرم‌افزارهای دیگر آسان‌تر است. به لطف تکنیک ترکینگ می‌توانید کارهای بسیار جالبی با ویدیوهایتان انجام دهید.

به طور مثال، می‌توانید در حالی که به دور یک شیء، مثلا لپ‌تاپ می‌چرخید، مشخصات دستگاه را به صورت ۳D بالای آن بنویسید طوری که نوشته‌ها ثابت به نظر بیایند. یا حتی جالب‌تر، زمانی که دوربین از روی تعداد زیادی شیء حرکت می‌کند تمرکز تصویر را بر روی یکی از آن اشیاء بگذارید.

توضیح دادن این تکنیک به صورت نوشتاری کار سختی است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی آموزشی ما را تماشا کنید و به ما بگویید که از نظر شما تکنیک ترکینگ در چه جاهای دیگری می‌تواند کاربرد داشته باشد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه