قبل از بیگ بنگ در جهان چه خبر بوده است؟

۱۰ فروردین ۱۴۰۱

وقتی در مورد منشاء جهان هستی و کائنات صحبت می‌کنیم، همه چیز به عبارت بیگ بنگ یا همان انفجار بزرگ منتهی می‌شود. اما کمتر کسی می‌پرسد که به راستی قبل از این انفجار بزرگ، در جهان چه خبر بوده است؟ آیا اصلا «چیزی» قبل از این انفجار وجود داشته یا همه چیز، «هیچ» بوده است؟

واقعیت این است که هرگز نمی‌توان به جواب قطعی این سؤال رسید. اما بعضی دانشمندان حدس‌هایی در این باره می‌زنند. به طور مثال پرفسور «برایان گرین»، یکی از بزرگترین فیزیکدانان معاصر بر این عقیده است که بیگ بنگ شاید رخداد جالبی در عالم هستی بوده اما احتمال دارد که «اولین» رخداد نبوده باشد.

از سوی دیگر، وقتی دانشمندان از بیگ بنگ صحبت می‌کنند برای آن زمانی متصور می‌شوند. به طور واضح‌تر، بسیاری از مطالعات علمی می‌گویند که این رخداد در حدود ۱۳ میلیارد سال پیش اتفاق افتاده است. اما از این رخداد نمی‌توان عقب‌تر رفت چرا که فرض بر این است که مفهوم زمان در دنیای اطراف ما از لحظه‌ی انفجار بیگ بنگ شکل گرفته و معنا پیدا کرده، بنابراین از آن نمی‌توان عقب‌تر رفت.

در کل بحث درباره‌ی بیگ بنگ و اتفاقات پیش از آن بسیار پیچیده است. ویدیوی ما در این رابطه را تماشا کنید و به ما بگویید که آیا به نظر شما بیگ بنگ نخستین رخداد در دنیای اطراف ما بوده؟

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۲۵ دیدگاه
 1. Avatar غریبه

  ادمی ذره‌ای هست در هستی بدون انتها
  ذهنتون زیاد درگیر نکنید
  هر چقدر بدونید باز کمه هرچقدر نظریه ببینید و بخونید باز کمه هر چقدر اثبات های علمی ببینید باز کمه
  ذهن انسان درک چنین مطالبی در چنین ابعاد بزرگیو نداره
  هنوزم همه چیز از نظر علمی ثابت نشده
  درباره چیزی که علم و دانش ندارید نظر ندید.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه