چرا سوسک‌ها به سختی کشته می‌‌شوند؟

۲۲ شهریور ۱۴۰۱

شاید هنگامی که به دنبال سوسک برای به قتل رساندن آن هستید، این سوال برای شما ایجاد شده که چرا این موجودات تا این حد جان‌سخت هستند؟ افراد زیادی بر این باور هستند که در صورت انفجار بمب اتم، سوسک‌ها تنها موجوداتی هستند که متحمل هیچ آسیبی نمی‌شوند. اما واقعیت این است که چنین باوری صحت ندارد.

در دنیا نزدیک به ۵ هزار گونه‌ی مختلف سوسک وجود دارد که ۹۹ درصد از آن‌ها در کنار ما مشغول زندگی هستند. البته این همزیستی یک شبه به وجود نیامده و طی سالیان سال سوسک‌ها برای سازگاری فیزیکی و شیمیایی با محیط زندگی انسان‌ها، تلاش‌ بی‌وقفه‌ای داشته‌اند. سوسک‌ها موجودات به‌شدت سرسختی هستند و می‌توانند تا هفته‌ها بدون سر زندگی کنند. حسگرهای قرار گرفته روی شاخک‌های سوسک‌ها می‌توانند هرگونه جریان ظریف هوا، از جمله دمپایی در حال پرواز، را حس کنند.

شتاب و سرعت سوسک‌ها به حدی بالاست که اگر ما انسان‌ها از چنین قابلیتی بهره می‌بردیم، می‌توانستیم با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنیم. به لطف بدن انعطاف‌پذیر سوسک‌ها، آن‌ها می‌توانند در شکاف‌هایی با اندازه‌ی یک‌چهارم طول بدن خود قرار بگیرند. سوسک‌ها می‌توانند فشاری در حد ۹۰۰ برابر وزن بدن خود را تحمل کنند و بنابراین به‌شدت قدرتمند هستند. با قرارگیری آنزیم‌های متنوع و قدرتمند در دستگاه گوارش، سوسک‌ها قادر به هضم کردن مواد گوناگونی مانند پوست مرده، چسب و کاغذ هستند.

سیستم ایمنی سوسک‌ها فوق‌العاده است و بدن آن‌ها در برابر بیماری‌های مختلف مقاومت بسیار بالایی نشان می‌دهد. با توجه به افزایش استفاده از سموم مختلف برای کشتن سوسک‌ها، جهش‌های ژنتیکی متعددی در بدن‌ آن‌ها ایجاد شده و در نتیجه نسبت به سموم هم مقاومت بیشتری پیدا کرده‌اند. به نظر می‌رسد تنها راه رهایی کامل از دست سوسک‌ها، یک جنگ اتمی تمام‌عیار بین کشورهای قدرتمند جهان است که در این صورت کل کره زمین نابود می‌شود. اما حتی در این شرایط هم احتمالا بخشی از این سوسک ها جان سالم به در می‌برند و به زاد و ولد ادامه خواهند داد.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Ghazal

    👌👌عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه