چرا زاکربرگ از همین حالا در پروژه‌ی متاورس شکست خورده است؟

۴ دی ۱۴۰۰

متاورس یکی از داغ‌ترین اتفاقات سال ۲۰۲۱ بود؛ ایده‌ای که مارک زاکربرگ در رویدادی هم‌زمان با تغییر نام کمپانی فیسبوک به متا، آن را مطرح کرد تا بر اهمیت آن تأکید کند. بسیاری متاورس را آینده‌ی اینترنت می‌دانند، جایی که شما می‌توانید به عنوان یک کاراکتر مجازی وارد آن شوید، با همکاران خود صحبت کنید و شغل و درآمد رمزارزی داشته باشید.

اما بعد از فروکش کردن موج اولیه خبرها و نقدها، به نظر می‌رسد زاکربرگ آن‌گونه که تصور می‌شد جایگاه محکمی در این رقابت ندارد. بر خلاف تصویری که زاکربرگ تلاش کرد از متاورس ارائه کرده و خودش را پرچم‌دار آن برای آینده معرفی نماید، شواهد و قرائن حاکی از آنند که از همین حالا در رقابت دنیای متاورس از دیگران عقب افتاده و در نهایت شاید پروژه‌ی بلندپروازانه‌ی او به نتیجه‌ای که باید و شاید دست پیدا نکند.

در این ویدیو به پشت‌پرده علاقه مارک زاکربرگ به متاورس و دلیل جا ماندن او از رقابت اصلی دنیای متاورس از همین حالا پرداخته‌ایم.‌ پس از شما دعوت می‌کنیم که حتما به تماشای این ویدیو بنشینید.

نظر شما در مورد متاورس چیست؟ فکر می‌کنید با توجه به صحبت‌های مطرح شده در ویدیو، فیسبوک (متای جدید) همچنان بتواند پرچم‌دار این دنیای مجازی و مدرن باشد؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar راستین ساکت پور

  عالی و مفید

 2. Avatar ایوب

  اصلا متا رو بی خیال پرچم دار این پروژه ساکسس فاکتوری که دو ماه دیگه پروژه اون وارد بازار میشه

 3. Avatar mhd3

  جالب بود

 4. Avatar ناشناس

  من فکر میکنم که تیم زاکربرگ مدیران و افرادی که در اختیار داره تا به الان باوجود تمام چاله های و اتفاقاتی که براشون افتاده موفق عمل کردند ، کاملا واضحه که بعد از خرید اینستاگرام بشدت این پروژه توسعه پیدا کرد  و امروز حجم قابل توجه ای از کاربران رو داره حتی بیشتر از کمپانی هایی که در ویدیو اشاره کردید. در خصوص  پروژه متاورس بنظرم باتوجه به بودجه و افراد مناسب و رشته اتصالی که تیم زاکربرگ با کمپانی های مختلف داره بتونه عملکرد خوبی رو نشون بده چون پتانسیل ، امکانات و بودجه و حتی نیروی لازم  رو داره اما  برای برتری داشتن زمان لازمه 

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه