چرا در ویندوز ظرفیت هارد و حافظه کمتر نشان داده می‌شود؟

۴ آبان ۱۴۰۱

احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده که چرا وقتی یک هارد ۱ ترابایتی را به ویندوز وصل می‌کنید، ظرفیت آن را کمتر نشان می‌دهد و این موضوع برای سایر حافظه‌ها مانند فلش مموری هم اتفاق می‌افتد. در این ویدیو به دلیل این اتفاق می‌پردازیم.

تولیدکننده‌ی تجهیزات ذخیره‌سازی، ظرفیت این محصولات را بر مبنای دستگاه شمارش ده‌تایی مشخص می‌کنند. در این سیستم همانطور که احتمالا می‌دانید، هر هزار کیلوبایت معادل یک مگابایت است و هر هزار مگابایت معادل یک گیگابایت و الی آخر. این یعنی هر ۱ ترابایت برابر با هزار میلیارد بایت است. اما ویندوز برای بررسی اطلاعات هارد و انواع حافظه از دستگاه شمارش دوتایی استفاده می‌کند.

به زبان ساده در سیستم شمارش دوتایی، هر ۱۰۲۴ بایت معادل ۱ کیلوبایت است. به دلیل همین تفاوت در سیستم شمارش، ویندوز ظرفیت انواع حافظه‌ها و هارد‌ها را کمتر نشان می‌دهد. در این زمینه باید به سیستم‌عامل macOS اشاره کنیم که از سیستم شمارش ده‌تایی استفاده می‌کند و در نتیجه ظرفیت هاردها و حافظه‌ها را مطابق با انتظار کاربر نشان می‌دهد.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهدی

    خیلی ممنون
    خدا خیرت بده
    همیشه برام سوال بود که چرا ظرفیت هارد پایینتر نشون میده

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه