آیا مشتری به ستاره تبدیل می‌شود؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

هیچ می‌دانستید که به عقیده بعضی دانشمندان، سیاره مشتری یکی از مهم‌ترین دلایل تشکیل سیاره آبی ما و همینطور عطارد، زهره و مریخ بوده؟ به اعتقاد این افراد، میلیون‌ها سال پیش سیارات سنگی بسیار بزرگی خورشید را احاطه کرده بودند. اما حرکت مشتری به سمت خورشید و نیروی گرانش عظیم آن، باعث شد این سیارات سنگی به هم برخورد کنند و از بقایای آن‌ها سیارات منظومه‌ی شمسی به وجود بیایند.

جالب است بدانید که مشتری به خاطر نیروی گرانشی عظیمی که دارد، به نوعی محافظ زمین هم هست چرا که می‌تواند شهاب‌سنگ‌ها را به خود جذب و حرکت آن‌ها به سوی زمین را منحرف کند. اما اینجا سؤالی پیش می‌آید. اگر مشتری به یک ستاره تبدیل شود، چه اتفاقی برای ما زمینی‌ها و سایر سیارات منظومه‌ی شمسی می‌افتد؟ دانشمندان می‌گویند که در این حالت، مشتری به یک کوتوله قرمز تبدیل می‌شود که ستاره‌ای سردتر از خورشید خواهد بود.

حالا سؤال اینجاست که این کوتوله‌ی قرمز، چه تأثیری بر کره‌ی زمین خواهد داشت؟ آیا به وجود آمدن آن فرصتی برای زمین خواهد بود، یا یک تهدید؟ در این ویدیو تلاش کرده‌ایم به این سؤال پاسخ بدهیم. بنابراین اگر پاسخ‌ها را می‌خواهید، شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar محمد مهدی

    نه چون جرم کافی برای ایجاد همجوشی هسته ای مثل خورشید رو نداره

  2. Avatar کیان عابدین

    سلام خیر چون به قول خودتون قدرت کافی همجوشی رو نداره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه