اسپیکر شیائومی MDZ-36-DB در برابر جی‌بی‌ال Flip 5؛ کدام مدل بهتر است؟

۹ آذر ۱۴۰۱

برخی برندها در حوزه‌ی صدا حرف زیادی برای گفتن دارند که مثلا می‌توانیم به برندهای جی‌بی‌ال و سونی اشاره کنیم. محصولات این نوع برندها معمولا قیمت بسیار بالایی دارند و در مقایسه برندهایی مانند شیائومی وجود دارند که در حوزه‌های مختلف محصولات متنوعی را عرضه می‌کنند و این محصولات معمولا قیمت پایین‌تری دارند. در این میان برخی کاربران این سوال را مطرح می‌کنند که آیا یک اسپیکر جی‌بی‌ال در مقایسه با سونی واقعا آنقدر بهتر هست که ارزش پرداخت مبلغ بسیار بیشتر را داشته باشد؟ در این ویدیو قصد داریم اسپیکر شیائومی MDZ-36-DB را با جی‌بی‌ال Flip 5 مقایسه کنیم تا ببینیم آیا اسپیکر جی‌بی‌ال با وجود مبلغ بسیار بالاتر، ارزش خرید بسیار بیشتری دارد یا نه.

خرید اسپیکر شیائومی MDZ-36-DB از دیجی‌کالا خرید جی‌بی‌ال Flip 5 از دیجی‌کالا

اندازه‌ی اسپیکر جی‌بی‌ال تقریبا ۱۰ درصد کوچک‌تر از اسپیکر شیائومی است و با توجه به طراحی استوانه‌ای محصول جی‌بی‌ال، نسبت به اسپیکر شیائومی که از طراحی مکعب مستطیل استفاده می‌کند، در کل خوش‌دست‌تر محسوب می‌شود. وزن اسپیکر جی‌بی‌ال ۵۴۰ گرم و وزن رقیب آن ۷۹۰ گرم است.

اسپیکر جی‌بی‌ال می‌تواند صدای ۲۰ واتی ارائه کند ولی اسپیکر شیائومی قادر به ارائه‌ی صدای ۱۶ واتی است. اما اگر نزدیک اسپیکر قرار داشته باشید، حجم صدای این دو اسپیکر تفاوت چندان زیادی با هم ندارند. اما زمانی که مثلا ۲۰-۳۰ متر از اسپیکر فاصله می‌گیرید، در این شرایط حجم صدای اسپیکر جی‌بی‌ال بسیار بیشتر است.

اگر تفکیک صدا برای شما اهمیت زیادی دارد، باید بگوییم که اسپیکر جی‌بی‌ال از این نظر با فاصله‌ی زیادی عملکرد بهتری دارد و صداهای بسیار شفاف و واضحی را ارائه می‌کند. اما صدای ارائه شده توسط اسپیکر شیائومی MDZ-36-DB به اندازه‌ی رقیب خود واضح نیست. اسپیکر جی‌بی‌ال برای شارژ شدن به ۲.۵ ساعت زمان نیاز دارد و بعد از هر بار شارژ می‌تواند تا ۱۲ ساعت انجام وظیفه کند. از سوی دیگر برای شارژ کردن اسپیکر شیائومی باید حدود ۴ ساعت منتظر بمانید و عمر باتری آن به ۱۳ ساعت می‌رسد.

به طور کلی برای جمع‌بندی باید بگوییم که قطعا اسپیکر جی‌بی‌ال از همه نظر بهتر و باکیفیت‌تر است اما واقعیت این است که بهتر بودن آن در حد و اندازه‌ی قیمت آن نیست؛ قیمت این محصول تقریبا ۳ برابر اسپیکر شیائومی MDZ-36-DB است و با توجه به این اختلاف قیمتی، ارزش خرید چندان بالایی ندارد.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه