بررسی مولتی متر کلمپی زویی ZT-QB9؛ ضروری برای مهندسان برق

۹ مرداد ۱۴۰۱

مولتی متر کلمپی یا کلمپ‌ متر یک ابزار بسیار ضروری برای مهندسان برق است که برای کارهایی مانند تست ولتاژ، جریان، مقاومت، فرکانس و دیگر موارد این‌چنینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این ویدیو مولتی متر کلمپی زویی ZT-QB9 را مورد بررسی قرار می‌دهیم که از امکانات بسیار مفیدی بهره می‌برد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

قبل از خرید ابزارهای این‌چنینی ابتدا باید معیارهایی مانند نیازها، بودجه و میزان استفاده‌ی روزانه را مشخص کنید. واقعیت این است که برای خرید مولتی متر باید وسواس زیادی به خرج دهید زیرا اگر نتواند نیازهای شما را برآورده کند، خیلی زود باید مدل متفاوتی را خریداری کنید.

مولتی متر و کلمپ متر دارای امکانات مشابهی هستند و تقریبا مشابه یکدیگر عمل می‌کنند. اما تفاوت اصلی آنها در روش اندازه‌گیری جریان و میزان سنجش جریان است. به زبان ساده، برای سنجش جریان با مولتی متر کلمپی لازم نیست سیم را قطع کنید و با باز کردن دهانه‌ی فک کلمپی، سیم را درون این حلقه قرار می‌دهید و دستگاه از طریق روش القای الکترومغناطیسی جریان را می‌سنجد.

درون جعبه به غیر از خود دستگاه و پروب‌ها، یک کیف برزنتی هم وجود دارد تا برای حمل‌و‌نقل با مشکلی روبرو نشوید. این دستگاه هم کوچک است و هم خوش‌دست. وزن این ابزار به ۱۵۰ گرم می‌رسد و از امکانات آن می‌توانیم به تست اندازه‌گیری مقدار ولتاژ و جریان AC/DC، تست خازن، مقاومت و شمارنده‌ی فرکانس اشاره کنیم. ولتاژ کاری این ابزار ۳ ولت است که از طریق دو باتری نیم‌قلمی تامین می‌شود.

همراه این دستگاه یک بند هم ارائه می‌شود که می‌توانید آن را به بخش پایینی بدنه وصل کنید. برای اندازه‌گیری جریان کافی است سیم را درون حلقه‌ی بخش فوقانی این ابزار قرار دهید و حالت AC یا DC را انتخاب کنید.

این دستگاه فاقد سلکتور است و به طور هوشمند نوع تست را تشخیص می‌دهد. در نهایت باید بگوییم که مولتی متر کلمپی زویی ZT-QB9 یک دستگاه خوش‌دست و کاربردی برای مهندسان برق است. اگرچه مهندسان الکترونیک هم می‌توانند از چنین دستگاهی استفاده کنند، اما با توجه نیازهای متفاوت این افراد، می‌توانند از دستگاه‌های متفاوت و بهتری بهره ببرند. با پرداخت حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌توانید این دستگاه را از فروشگاه دیجی‌کالا خریداری کنید. اگر فکر می‌کنید که به چنین دستگاهی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم این ویدیو را از دست ندهید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar رضا

    خیلی عالی بود توضیحات . در مورد بیزر نیز توضیح بیشتری دهید که منظور از بیزر صفر تا پنجاه که گفتید چه بود ؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه