Visual Studio برای مک عرضه می‌شود

۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ ۲۶ آبان ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت خبر از عرضه‌ی نرم‌افزار Visual Studio برای کامپیوترهای مک داده است. نرم‌افزار Visual Studio رابط گرافیکی اصلی کد نویسی مایکروسافت است. این موضوع اتفاقی بسیار بزرگ محسوب می‌شود، چون مایکروسافت پیش از این توسعه دهندگان را مجبور می‌کرد تا نرم‌افزارها را فقط برای پلتفرم خودش یعنی ویندوز بسازند و به همین دلیل هم ابزارهای کدنویسی را فقط برای ویندوز عرضه کرده بود.

مایکروسافت نسخه‌ی مک Visual Studio را در مراسم Microsoft Connect به توسعه دهندگان نمایش خواهد داد.

مایکروسافت اخیرا روی سرویس‌های ابری خود تمرکز زیادی کرده است و برنامه‌نویسی‌ها به جای اینکه روی سرورهای محلی انجام شوند، روی سرورهای ابری، مثل سرویس Azure مایکروسافت صورت می‌گیرند. با عرضه‌ی Visual Studio روی چند پلتفرم مختلف، مثل کامپیوترهای شخصی و مک، مایکروسافت این امکان را برای برنامه‌نویس‌ها فراهم می‌کند تا روی پروژه‌های خود با هر سیستم عاملی که می‌خواهند کار کنند.

visual-studio-mac

ممکن است عرضه‌ی Visual Studio برای ویندوز، حتی توسعه دهندگان مک و iOS را تشویق کند تا برای ویندوز نرم‌افزار تولید کنند. توسعه دهندگان از این پس نیازی ندارند تا برای اجرای Visual Studio یک کامپیوتر ویندوزی جداگانه تهیه کنند یا اینکه ویندوز را به صورت مجازی در مک اجرا کنند.

مایکروسافت نسخه‌ی مک Visual Studio را در مراسم Microsoft Connect به توسعه دهندگان نمایش خواهد داد.

به نظر شما، عرضه‌ی Visual Studio برای مک یا پشتیبانی ویندوز از Bash، چه نتایجی را در پی خواهد داشت؟

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar حسین رستاقی

  اصلاح شود…
  ممکن است عرضه‌ی Visual Studio برای ویندوز، حتی توسعه دهندگان مک و iOS را تشویق کند تا برای ویندوز
  -قبل از ویرگول (ویندوز) با (مک) جایگزین شود.

 2. Avatar سید امیر

  باورم نمیشه… خدای من.

 3. Avatar رسول

  به نظر من فوق العاده است و قدمی برای جهانی شدن نرم افزارها است. تصور کنید که روی سیستم عامل مک با ویژوال استودیو برنامه نویسی کنید و در آینده روی سرور لینوکس اجراش کنید. این کار باعث میشه دست برنامه نویس ها باز بشه و قطعا محصولات بیشتر و بهتری ارائه کنن.

 4. Avatar بنیامین ت.د

  به نظر من، عرضه‌ی Visual Studio برای مک باعث میشه من ویندوزم رو پاک کنم و ۴۰ گیگ فضای بیشتر در مک بوک خودم احساس کنم برای اینکه تنها دلیل نصب ویندوز برای من و بیشتر توسعه دهنده ها که از دستگاه های اپل استفاده میکنن همین برنامه هست