استودیوی سازنده‌ی Saints Row پس از ۳۰ سال تعطیل شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Saints Row

استودیوی Volition به عنوان سازنده‌ی سری Saints Row به تازگی اعلام کرده که پس از ۳۰ سال فعالیت به کار خود پایان داده است.

این استودیو فعالیت خود را در سال ۱۹۹۳ با عنوان Parallax Software Corporation که توسط مایک کولاس (Mike Kulas) و مت توشلوگ ‍(Matt Toschlog) تشکیل شده بود، آغاز کرد. پس از ساخت آثاری مانند Descent و دنباله‌ی آن، این دو تصمیم گرفتند تا راه خود را از هم جدا کنند و مایک کولاس Parallax را حفظ کرد و نام آن را به Volition تغییر داد. در آگوست ۲۰۰۰، کمپانی THQ استودیوی ذکر شدخ را تصاحب کرد و این منجر به ایجاد سری‌های Red Faction و Saints Row شد. پس از قضیه‌ی ورشکستگی THQ در سال ۲۰۱۲، شرکت Koch Media این استودیو را خریداری کرد و بخشی از کمپانی دیپ سیلور شد. در سال ۲۰۱۸، Koch Media توسط THQ Nordic به همراه چندین شرکت سازنده‌ی بازی دیگر خریداری و به یک نهاد جداگانه به نام THQ Nordic AB تبدیل کرد. این نهاد برای جلوگیری از اشتباه گرفته شدن با THQ Nordic GmbH به Embracer Group تغییر نام داد. در نهایت در نوامبر ۲۰۲۲، Embracer Group، استودیوی Volition را به گیرباکس سافتور (Gearbox Software) که برای سری بوردرلندز شناخته می‌شود، منتقل کرد.

حال کمتر از یک سال بعد، کمپانی Embracer Group استودیوی Volition را به عنوان بخشی از برنامه‌ی بازسازی خود که هدف آن تقویت موقعیت این شرکت در صنعت بازی است، تعطیل کرد. توسعه‌دهنده‌ی Saintrs Row در توییتر، نامه‌ی خداحافظی طولانی و صمیمانه‌ای را در تصویری به اشتراک گذاشت که حاوی لوگوی شرکت نیز است. این نامه با تأمل در تاریخ ۳۰ ساله استودیو آغاز شده و همچنین بیان می‌کند که چگونه برخی از بازی‌ها بزرگتر از افراد یا شرکت‌هایی هستند که آن‌ها را ساخته‌اند.

Volition

در این نامه، Volition همچنین از نظرات افرادی که در ۳۰ سال گذشته با استودیو بوده‌اند، قدردانی کرده است و موفقیت بازی‌های خود را به تیمی از هنرمندان، توسعه‌دهندگان، طراحان و داستان‌نویسان نسبت داد که به استودیو کمک کردند تا ایده‌های جدید و شگفت‌انگیزی را ارائه دهد. این تیم مسئول بازی‌های موفق مختلف از Red Faction: Guerrilla گرفته تا Saints Row: The Third بوده که بیش از ۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. در نهایت و در پایان نامه، Volition از جامعه‌ی بازیکنان حتی زمانی که از آثار خاص نظیر ریبوت Saints Row ناراضی بودند، قدردانی کرد.

درحالی که Volition درهای خود را می‌بندد، بسیاری از طرفداران آثار ساخته شده‌ی این استودیو و به خصوص سری Saints Row می‌خواهند بدانند که چه سرنوشتی در انتظار این مجموعه‌ی اکشن و ماجراجویی خواهد بود. یکی از بسیاری از شرکت‌های متعلق به Embracer Group است، ممکن است وظیفه داشته باشد که این سری را بازسازی کند یا کمپانی سوئدی ممکن است آن را برای همیشه کنار بگذارد.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما