ولوو لوگوی جدیدش را با ظاهری مینیمال‌تر رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
لوگوی جدید ولوو در مقایسه با لوگوی قدیم

خودروسازی ولوو برای همراه شدن با نیازهای روز، ضمن حرکت به سمت ساده‌تر کردن هویت بصری این شرکت، از لوگوی جدید خود رونمایی کرده است.

هنگامی که یک شرکت از لوگوی تازه‌ای رونمایی می‌کند، واقعا چالشی بزرگ در پیش دارد زیرا به هر حال، لوگو نشان‌دهنده‌ی تصویر، احساس و هویت یک خودروساز است.

اطلاعیه‌هایی از این دست معمولا با بیانیه‌های مطبوعاتی طولانی همراه است تا دلیل تغییر را توضیح دهند. در این زمینه می‌توان به کمپانی‌های «فولکس‌واگن» (VolksWagen) و «بی‌ام‌و» (BMW) اشاره کرد. با این وجود ولوو از این روند پیروی نمی‌کند.

اوایل این هفته ولوو بازطراحی لوگوی خود را خیلی بی‌سروصدا به‌صورت عمومی منتشر کرد. البته این تغییرات به اندازه‌ی کافی بود تا همه متوجه آن شوند. علاوه بر این، خودروساز سوئدی در همه‌ی صفحات احتماعی خود مانند فیس‌بوک و اینستاگرام لوگوی تازه را جایگزین کرد.

اگرچه همان‌طور که گفته شد، ولوو بیانیه‌ای درباره‌ی این تغییر ارائه نکرد اما مانند دیگر تغییرات اخیر خودروسازها، طراحان لوگوی تازه‌ی این شرکت هم مسیر مینیمالیستی و تخت (Flat) را دنبال کرده‌اند. این روند با فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۹ آغاز شد و پس از آن تولیدکنندگان دیگری مانند مینی، آئودی، نیسان، تویوتا، کیا و پژو روند مشابهی را پیش گرفتند.

در لوگوی ۲۰۲۱ همه‌ی عناصر به رنگ سیاه درآمده‌اند و ظاهر کلی باریک‌تر دیده می‌شود. دایره و پیکان هنوز وجود دارد. در حالی که به احتمال زیاد لوگوی تازه در بیانیه‌های مطبوعاتی و ست اداری این شرکت استفاده خواهد شد، باید دید آیا ولوو تغییر تازه را در خودروهای خود هم اعمال می‌کند یا خیر؟

طرح دوبعدی جدید، هفتمین لوگوی ولوو در تاریخ ۹۷ ساله‌ی این شرکت است. تغییر قبلی در سال ۲۰۱۶ انجام شد و همه‌ی خودروهای فعلی این شرکت نشان جدید را به‌کار بردند. در گذشته این شرکت عمدتا از سبک آبی و نقره‌ای استفاده می‌کرد و دهه‌ها با آن معرفی می‌شد. اکنون جدیدترین لوگوی بازطراحی شده کمی مشابه لوگوهای قدیمی‌تر است که بیانگر ساختاری محکم بودند.

شاید تغییر لوگو برای شرکت‌ها با انتقادهایی هم همراه باشد و ولوو هم از این موضوع مستثنی نیست اما واقعیت این است که روند طراحی با گذشت زمان تغییر می‌کند و خودروسازان هم باید خود را با این تغییرات وفق دهند تا به‌روز و کارآمد بمانند. بدین ترتیب لوگوی بازطراحی شده هم با سلیقه‌ی امروزی هماهنگ است و به‌خوبی در بسترهای گوناگون قابل نمایش خواهد بود.

عکس کاور: تغییر لوگوی ولوو با طراحی متناسب با سال ۲۰۲۱
Credit: Volvo / The Drive

منابع: Motor1, The Driveبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما