فولکس واگن تیگوان X اختصاصا برای بازار چین معرفی شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فولکس واگن تیگوان X

فولکس ‌واگن خط تولید تحسین‌برانگیزی از خودروهای شاسی بلند برای بازار چین دارد. با این وجود، این خودروساز آلمانی تعداد کراس‌اوورهای خودش در این کشور را با رونمایی از فولکس واگن تیگوان X افزایش داده است. فولکس واگن تیگوان X یک نسخه شاسی بلند کوپه از خودرو شاسی بلند محبوب این برند است که نسبت به نسخه اصلی اسپرت‌تر و پویاتر خواهد بود و نسبت به فولکس واگن تایرون X کاربردی‌تر است.

فعلا به نظر می‌رسد فولکس واگن تیگوان X جدید فقط در چین عرضه خواهد شد. فولکس‌ واگن هنوز درباره عرضه این مدل در ایالات متحده یا بازارهای اروپایی اطلاعاتی منتشر نکرده است.

همان‌طور که انتظار دارید، نمای جلویی این مدل هیچ تفاوتی با فیس‌لیفت فولکس واگن تیگوان ندارد. البته از ستون C به سمت عقب شرایط فرق دارد، جایی که شاهد شیب ملایم سقف و یک درب عقب بزرگ هستیم.

فولکس واگن تیگوان X، بزرگترین عضو خانواده تیگوان

نکته قابل‌ توجه اینکه طول فولکس واگن تیگوان X حدودا ۴٫۷۷ متر است و حتی از تیگوان با فاصله محوری بلند هم طول بیشتری دارد. این مدل در واقع بر اساس تیگوان آل‌اسپیس ساخته شده و به همین دلیل از ابعاد و اندازه بزرگی برخوردار است.

یکی از دو موتور TSI چهار سیلندر با توان ۱۸۶ اسب ‌بخار یا ۲۲۰ اسب ‌بخار برای این مدل قابل انتخاب هستند. در این مدل از جعبه‌ دنده هفت‌ سرعته اتوماتیک دوکلاچه DSG بدون پیکربندی سه‌پداله استفاده شده است.

مشخصات فنی این مدل هنوز منتشر نشده، اما انتظار داریم فولکس واگن تیگوان X دارای قابلیت‌های مشابهی با تیگوان آل‌اسپیس در چین باشد، یعنی احتمالا شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن تقریبا ۱۰ ثانیه است.

منبع: MOTOR1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه