این اپلیکیشن جدید می‌تواند ضد آب بودن گوشی شما را تست کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوشی ضد آب

مقاومت در برابر نفوذ آب در گذشته مختص گوشی‌های خاصی بود و معمولا فقط گوشی‌های سونی و تعدادی از گوشی‌های جان‌سخت از این مشخصه بهره می‌بردند. اما در سال ۲۰۲۱ تقریبا تمام گوشی‌های پرچم‌دار از این قابلیت بهره می‌برند و همچنین حالا حتی برخی گوشی‌های میان‌رده هم ضد آب هستند.

حتی اگر گوشی شما به لطف بهره‌گیری از گواهی IP ضد آب باشد، چگونه می‌توانید از این قابلیت گوشی اطمینان حاصل کنید؟ برای کار، یکی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشنی ایجاد کرده که با بهره‌گیری از سنسور فشارسنج موجود در گوشی می‌تواند ضد آب بودن گوشی را تشخیص دهد. روند استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است و در ابتدا باید خود را کالیبره کند و سپس از کاربر می‌خواهد دو انگشت شست خود را بر دو نقطه‌ی مشخص شده در نمایشگر فشار دهد.

گوشی ضد آب

بعد از این کار، اگر گوشی شما از همان ابتدا ضد آب بوده باشد، پیامی مبنی بر سالم بودن یا از بین رفتن عایق‌بندی مربوط به مقاومت در برابر نفوذ آب به نمایش در می‌آید. اگر هم گوشی در کل دارای گواهی IP نباشد، پیامی در رابطه با همین موضوع را می‌توانید مشاهده کنید. توسعه‌دهنده‌ی این اپلیکیشن هیچ تضمینی برای دقیق بودن نتایج به دست آمده ارائه نداده اما طی بررسی‌های صورت گرفته، در تشخیص ضد آب بودن یا نبودن گوشی عملکرد دقیقی دارد.

این اپلیکیشن کاملا رایگان است و فقط تبلیغات نمایش می‌دهد. با پرداخت ۹۹ سنت هم می‌توانید از دست این تبلیغات خلاص شوید. برای دانلود این اپلیکیشن از پلی استور می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود Water Resistance Tester

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. ....

    سلام لطفا نرم افزار رو همین جا بگزارید من روی قرمزه زدم می گه در کشور شما قابل اجرا نیست

  2. نیناس

    این برنامه گفته ورژنش با موبایل ما همخونی نداره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما