۷ استایل پاییزی جذاب با بوت مردانه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
استایل پاییزی با بوت مردانه

استایل پاییزی یکی از جذاب‌ترین استایل‌های مردانه است و انتخاب یک بوت مناسب هم می‌تواند در موقعیت‌های مناسب بر زیبایی و جذابیت آن بیفزاید. در این مطلب به بررسی بهترین بوت‌های مردانه که باید در فصل پاییز داشته باشید می‌پردازیم.

۱. بوت چلسی

بوت چلسی یک بوت انگلیسی است که در اواسط قرن نوزدهم محبوبیت بسیاری پیدا کرد. اصالت طراحی این بوت به اسپارکس هال، سازنده‌ی کفش ملکه ویکتوریا باز می‌گردد. محبوبیت این بوت مردانه بیشتر به دلیل گروه بیتلز است زیرا اغلب توسط این گروه پوشیده می‌شد. بوت‌های چلسی اندازه‌ی متناسبی داشته و بلندیشان تا مچ پا است. همچنین یک نوار کشسان در کنار آن‌ها وجود دارد که باعث می‌شود این بوت‌ها راحت پوشیده شوند.

بیشتر بوت‌های چلسی یک حلقه یا زبانه‌ی پارچه‌ای در پشت بوت دارند که این امکان را فراهم می‌کند که راحت بوت را بالا بکشید. این بوت در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بوت‌ها برای آقایان شیک‌پوش است.

بوت چلسی

نکات ست کردن

 • کاربردی بودن؛ این بوت مردانه می‌تواند با کت و شلوار، شلوار جین و شلوارهای مختلف ست شود.
 • پایین شلوار باید باریک باشد زیرا اثر لاغر کننده ایجاد می‌کند.
 • شلوار باید یک تا دو سانتی‌متر از بالای بوت را بپوشاند.
 • هنگامی که بوت با شلوار پارچه‌ای پوشیده می‌شود، شلوار نباید هیچ چروکی داشته باشد اما در صورتی که با شلوار جین پوشیده شود وجود چروک در شلوار مانعی ندارد.
 • جای پایتان در کفش باید محکم باشد اما نباید خیلی سفت باشد، زیرا کفش باریک است و قطعا دوست ندارید که انگشتان پایتان از کفش بیرون بزند.
 • به جای جوراب ورزشی ضخیم از جوراب نازک استفاده کنید.
 • برای ایجاد تیپ اسپرت از پی کت و کت رویی استفاده کنید.

۲. بوت وینگ تیپ

بوت وینگ تیپ مدلی از کفش آکسفورد بروژ وینگ تیپ است. تفاوت این دو در این است که یک چهارم، خط بالایی و زبانه‌ی بوت بروژ فقط تا زیر یا کمی بالاتر از مچ کشیده شده است.

این بوت مردانه بسیار کاربردی است و می‌تواند با استایل‌های بیزینسی، کژوال و شهری پوشیده شود.

بوت وینگ تیپ

نکات ست کردن

 • کاربردی بودن؛ بوت وینگ تیپ را می‌توانید با کت و شلوار، شلوار، جین و شلوار مخمل کبریتی بپوشید. اگرچه این بوت‌ها اغلب رسمی نامیده می‌شوند.
 • برای داشتن استایل مدرن رسمی‌تر، یک لبه‌ی پنج سانتی‌متری در شلوارهای باریک باعث می‌شود شلوار روی پا به صورت طبیعی قرار بگیرد.
 • با لباس‌های رسمی جوراب‌های نازک‌تر و با استایل‌های کژوال جورال‌های نخ‌پنبه‌ی رسمی‌تر بپوشید.
 • بوت وینگ تیپ را با شلوار جین لبه‌دار یا بدون لبه بپوشید. استایلی که همراه با شلوار جین لبه‌دار باشد، شهری‌تر و استایل شلوار جین بدون لبه هم بیشتر سنتی است.
 • این مدل بوت را با کت‌های رویی و کت‌های سرمه‌ای بپوشید.

۳. نیم بوت

نیم بوت

نیم بوت از بوت چوکا که سربازان انگلیسی در آفریقا در جنگ جهانی دوم می‌پوشیدند به وجود آمد و می‌تواند به اندازه‌ای که بخواهید به استایل غیر رسمی تبدیل شود.

نیم بوت به صورت کامل از چرم تهیه می‌شود اما امروزه مدل‌هایی از آن به جنس جیر هم وجود دارند. ویژگی نیم بوت‌ها کفه‌ی باریک و رویه‌ی باز با دو یا سه جفت روزنه است.

نیم بوت‌ها رویه‌ای دو قسمتی از جنس پوست گوساله دارند (که هر کدام از یک قطعه چرم است و یک چهارم آن‌ها به قسمت بالایی رویه دوخته شده‌اند) و قسمت انگشتان آن‌ها گرد است.

نیم بوت‌های محبوب عبارتند از بوت‌های چوکا و مانک استرپ.

نکات ست کردن:

 • یکی از غیررسمی‌ترین بوت‌های رسمی است.
 • نیم بوت را همراه جین، شلوار کتان یا شلوار مخمل کبریتی بپوشید.
 • همراه نیم بوت می‌توانید از جوراب‌های ضخیم‌تر غیررسمی هم استفاده کنید زیرا رویه‌ی آن پهن‌تر و گردتر است.
 • می‌توانید برای نشان دادن طرح جوراب شلوار جین را کمی بالای نیم بوت تا کنید.

۴. جایگزین کردن کفش کتانی با بوت

جایگزین کردن کفش کتانی با بوت

کفش‌های کتانی غیررسمی‌ترین کفش‌ها هستند. این کفش‌ها راحت بوده و در مدل‌های مختلفی وجود دارند. مشکلی که در رابطه با کفش‌های کتانی وجود دارد این است که آن‌ها برای هر محیطی مناسب نیستند. در واقع برای برخی موقعیت‌ها بیش از اندازه غیر رسمی محسوب می‌شوند. بنابراین جایگزین کردن کفش کتانی با یک بوت می‌تواند موجب ارتقای استایل شود. به عنوان مثال می‌توانید به جای کفش‌های کتانی از بوت وینگ تیپ یا بوت چلسی استفاده کنید.

۵. پوشیدن بوت با کت و شلوار

امکان ایجاد ظاهری عالی با ترکیب بوت و کت و شلوار وجود دارد. برای یادآوری باید این نکته را خاطر نشان کنیم که کت و شلوار شامل یک جفت کت و شلواری است که رنگ و پارچه‌ی مشابه دارند. نوع بوتی که با کت و شلوار ست می‌کنید به مدل و نوع کت و شلوار بستگی دارد.

بوت‌های وینگ تیپ بوت‌های مناسبی برای این استایل هستند. قسمت بالایی بوت از مچ عبور کرده و یک ظاهر شیک و زیبا را ایجاد می‌کند. در این استایل باید بندهای بوت را محکم ببندید تا ظاهر بوت از انگشتان پا تا مچتان شیک و متناسب به نظر برسد.

نیم بوت‌ها با کت و شلوارهای نخ پنبه و پشمی هم به خوبی ست می‌شوند. همچنین نیازی نیست که با نیم بوت از شلوار خیلی بلند استفاده کنید.

۶. پوشیدن بوت با کت چرم

ست کردن بوت مردانه با کت چرم

چیزهای کمی وجود دارند که بتوانند بهتر از یک کت چرم شیک استایل آقایان را ارتقا دهند. در صورتی که بوت را با کت چرم ست کنید هم ترکیب بسیار جذابی ایجاد می‌شود اما در صورتی که می‌خواهید این استایل را تغییر دهید بوت‌های سنتی موتورسواری یا بوت‌های زمخت را به کار نگیرید.

توصیه می‌شود در صورتی که می‌خواهید با کت چرم استایل کژوال خود را رسمی‌تر کنید بوت چلسی را به استایلتان اضافه کنید. بوت وینگ تیپ به همراه شلوار جین لبه‌دار درخشش خاصی را به استایلتان اضافه می‌کند.

۷. آیا بوت‌های رسمی مناسب استایل بیزینس کژوال هستند؟

استایل بیزینس کژوال یک استایل منحصر به فرد است که مجموعه‌ای از قابلیت‌های استایل‌های مختلف را در بر می‌گیرد. فرقی نمی‌کند که استایل شامل شلوار و پیراهن دکمه‌دار یا شلوار کتان و پولوشرت باشد در هر حال افزودن بوت این استایل نیمه حرفه‌ای را به سطح بالاتری ارتقا می‌دهد.

استایل بیزینس کژوال اغلب جزئیات مهم مانند ترکیب کراوات و پوشت یا پیراهن دارای سرآستین فرانسوی با جای دکمه سردست را ندارد. از همین رو بوت‌های وینگ تیپ یا بوت‌های سگک‌دار می‌توانند استایل را ارتقا دهند.

منبع: Real Men Real Styleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما