امکان مسیریابی با ساعت هوشمند بدون نیاز به گوشی به‌زودی به Wear OS می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مسیریابی ساعت هوشمند

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل می‌خواهد قابلیتی را به سیستم‌عامل Wear OS خود اضافه کند که به لطف آن می‌شود بدون نیاز به گوشی، با ساعت هوشمند مسیریابی کرد.

سیستم‌عامل Wear OS به عنوان سیستم‌عامل ساعت‌های هوشمند، کلی قابلیت جذاب و کاربردی دارد. به خاطر استفاده از این سیستم‌عامل به‌جای تایزن بود که سامسونگ توانست با سری گلکسی واچ ۴، فروش بسیار خوبی را در بازار تجربه کند و به همین خاطر هم بود که در سری واچ ۵ که روز گذشته معرفی شدند، تصمیم گرفت به استفاده از این سیستم‌عامل ادامه دهد. با Wear OS سامسونگ می‌تواند ساعت‌های خود را به رقیبی جدی و خطرناک برای ساعت‌های هوشمند اپل تبدیل کند چرا که این سیستم‌عامل از لحاظ اپلیکیشن و قابلیت‌های نرم‌افزاری، دست کمی از WatchOS اپل ندارد.

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌عامل، پشتیبانی از اپلیکیشن نقشه گوگل است. اپلیکیشنی که به شما کمک می‌کند بدون اینکه اصلا به گوشی خود نیاز داشته باشید، بتوانید مسیریابی کنید. این قابلیت با توجه به سهولت نگاه کردن به ساعت هوشمند در مقایسه با گوشی، فوق‌العاده کاربردی است اما متأسفانه در حال حاضر اگر کسی بخواهد با ساعت هوشمند خود مسیریابی کند، حتما باید در ابتدا گوشی را به Wear OS متصل کند.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک این محدودیت را برداشته و قابلیتی را به Wear OS اضافه کند که طی آن، کاربر بدون نیاز به گوشی می‌تواند با ساعت هوشمند خود مسیریابی کند. این خبر رسمی است چرا که خود گوگل آن را روز گذشته و در جریان رویداد آنپکد سامسونگ که در آن از گوشی‌های تاشوی این شرکت، گلکسی بادز ۲ پرو و ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۵ رونمایی شد، به اطلاع کاربران رساند.

طبق توضیحات گوگل، این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد حتی در صورت فراموش کردن گوشی، فقط با استفاده از همان ساعت مسیریابی کنند. جز این، چیز دیگری در رابطه با قابلیت یادشده بیان نشد اما می‌دانیم شرکت قصد دارد اواخر امسال این قابلیت را به سیستم‌عامل خود اضافه کند. متأسفانه دقیقا نمی‌دانیم کدام نسخه از سیستم‌عامل Wear OS قرار است این قابلیت را دریافت کند اما چون گوگل این خبر را در جریان رونمایی از سری گلکسی واچ ۵ منتشر کرد، بنابراین قطعا برای این ساعت باید شاهد انتشار این قابلیت جدید باشیم.

گوگل مشخص نکرد آیا این قابلیت فقط مختص ساعت‌هایی خواهد بود که از LTE پشتیبانی می‌کنند یا خیر. از لحاظ تئوری، امکان مسیریابی با ساعتی که از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند متصل است وجود دارد. حال اگر گوشی را هم با خود همراه نداشته باشید، ساعت در همان مدت اتصال اولیه، با دانلود اطلاعات مورد نیاز خود از طریق بلوتوث، می‌تواند بدون نیاز به گوشی شما را در مسیریابی همراهی کند. هرچند ساعت‌های هوشمندی که از LTE پشتیبانی می‌کنند دیگر نیاز به همان اتصال اولیه هم ندارند.

حال باید منتظر ماند و دید گوگل چه اطلاعات دقیق‌تری در رابطه با این قابلیت منتشر می‌کند. فعلا فقط می‌دانیم این قابلیت چیست و چه زمانی عرضه می‌شود. اینکه برای چه نسخه‌ای از سیستم‌عامل و برای چه مدل‌هایی از ساعت‌های هوشمند در دسترس قرار می‌گیرد فعلا مشخص نیست.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما