همه چیز درباره‌ی رنگ سال ۲۰۲۳

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
ویوا منجتا، رنگ سال ۲۰۲۳

هفته‌ی گذشته کمپانی پنتون (Pantone)، ویوا مجنتا یا Viva Magenta را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ اعلام کرد. این کمپانی سالانه یک رنگ را به عنوان رنگ سال اعلام می‌کند و این رنگ در توسعه‌ی محصولات، صنایع مد، طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصولات تاثیرگذار بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قصد داریم درباره‌ی رنگ سال ۲۰۲۳ صحبت کنیم و با معنا و فرآیند انتخاب آن بیشتر آشنا شویم؛ اگر به ترندهای جهانی روز علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

یک رنگ نامتعارف برای یک دوره‌ی زمانی نامتعارف!

viva magenta رنگ سال ۲۰۲۳

رنگ سال پنتون یعنی Viva Magenta 18-750، نیرو و انرژی خاصی برمی‌انگیزد. این رنگ سایه‌ای از رنگ‌های موجود در طبیعت بوده و از خانواده‌ی قرمز نشات می‌گیرد و بیانگر سیگنال و نمایی جدید از قدرت است.
Viva Magenta را می‌توان شجاع و نترس توصیف کرد؛ در واقع رنگی که بیانگر شور و نشاط، ترویج دهنده‌ی یک جشن شاد و خوش‌بینانه و نویسنده‌ی روایتی جدید است.

رنگ منتخب سال ۲۰۲۳ قدرتمند است و در عین حال به شما هم قدرت می‌بخشد. Viva Magenta نوعی قرمز سیال است که در شادی خالصانه و ابراز وجود بدون محدودیت می‌توان آن را پیدا کرد. همچنین این رنگ جذاب شما را به آزمایش و امتحان کردن تشویق می‌کند و رنگی براق و بدون محدودیت است که خود را تثبیت می‌کند.

Viva Magenta از هرکسی با سبک زندگی سرکشانه استقبال می‌کند و شما را به داشتن روحیه‌ای بانشاط و جسورانه دعوت می‌کند.

Viva Magenta 18-750 یک رنگ قرمز متمایل به زرشکی و متعادل بین طیف گرم و سرد است؛ همچنین یک رنگ ترکیبی است که به راحتی بعدهای فیزیکی و معنوی دنیای چند بعدی ما را در بر می‌گیرد. این رنگ تهاجمی نیست، اما در عوض بسیار قاطعانه به چشم میرسد؛ می‌توان گفت Viva Magenta یک قرمز کارمینی است که در ظاهر خود را به شما تحمیل نمی‌کند، اما بدون شک در ذهنتان ثبت خواهد شد. Viva Magenta را می‌توانیم قرمزی متحول کننده بدانیم که توانایی طراحی و ایجاد آینده‌ای مثبت را خواهد داشت.

معنا و مفهوم Viva Magenta

همان‌طور که به طور روزانه سعی می‌کنیم بین زندگی دیجیتال و فیزیکی خود تعادل برقرار کنیم، باید نسبت به دنیای طبیعی هم قدران باشیم. از آن‌جا که حرکات ما پیرامون تغییرات آب و هوایی، پایداری و حافظت از زمین برجسته‌تر شده‌اند، رنگ سال ۲۰۲۳ تمایل ما را به سمت رنگ‌های طبیعی نشان می‌دهد.

در فرآیند انتخاب رنگ سال، با توجه به شیوه‌ها و ترندهای جدیدی که ما امروزه برای سبک زندگی خود انتخاب می‌کنیم، پنتون متوجه قدردانی و آگاهی بیشتر ما نسبت به طبیعت شده؛ برای مثال امروزه ما دوست داریم در فضای باز و آزادانه زندگی کنیم و از موجودات زنده مانند گل‌ها و گیاهان در خانه‌هایمان مراقبت می‌کنیم. این نوع سبک زندگی به ما کمک می‌کند لذت‌های بیشتری را پیدا کنیم و به دنبال سفر، ورزش و تفریحات مختلف باشیم (به خصوص بعد از مدتی طولانی که درگیر همه‌گیری کرونا بوده‌ایم). این نوع سبک زندگی، دل‌پذیری و استقبال ما از نیروهای طبیعی در زندگی‌مان را تایید می‌کند.

منشا ارگانیک رنگ Viva Magenta از نوعی حشره به نام سوسک کوشینال (Cochineal Beetle) است. این حشره رنگ قرمز کارمین را تولید می‌کند که یکی از باارزش‌ترین،‌ قوی‌ترین و درخشان‌ترین رنگ‌ها در خانواده‌ی قرمز است. تناژ قرمز Viva Magenta ما را به ماده‌ی اصلی متصل می‌کند و سیگنال اولیه‌ی قدرت را به ما می‌بخشد.

منشا رنگ ویوا مجنتا

رنگ سال ۲۰۲۳ گرما و قدرت مواد طبیعی را با افق‌های باز دنیای دیجیتال ادغام می‌کند و نتیجه‌ی آن سایه‌ای از قرمز است که اصالت ما را گسترش می‌دهد. دنیای متاورس فرصت‌های جدیدی را برای ما ایجاد می‌کند تا بتوانیم خودمان را ابراز کنیم و Viva Magenta رنگی الهام‌بخش است که ما را تشویق می‌کند تا اعتمادبه‌نفس و شجاعتمان را بیشتر کنیم.

روان‌شناسی رنگ Viva Magenta

قرمز رنگی قدرتمند است که زندگی کردن را جشن می‌گیرد. Viva Magenta به عنوان یک قرمز-زرشکی، جسارت و احساس سرگرمی را باهم ترکیب می‌کند و با این روش به ما می‌گوید تا با انسانیت و اعتمادبه‌نفس بیشتر در دنیا ظاهر شویم.

فضای دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است. ما از هر زمان دیگری بیشتر باهم مرتبط هستیم، اما هرگز نمی‌توانیم به طور کامل درک کنیم که چه چیزی در زندگی دوستان و غریبه‌هایی که ملاقات می‌کنیم و می‌شناسیم نهفته است، اما همیشه می‌توانیم برای عمیق‌تر کردن همدلی خود تلاش کنیم. رنگ سال ۲۰۲۳ بیانگر تمایل ما برای مقابله با چالش‌های جدید و امتحان کردن دنیایی جدید است در حالی که تلاش می‌کنیم به اطرافیانمان نزدیک‌تر شویم.

چیزی که Viva Magenta را با رنگ سال گذشته یعنی PANTONE 17-3938 Very Peri متفاوت می‌کند،‌ توانایی آن برای پاسخگویی نیاز همه‌ی ما به قدرت است. این رنگ به ما اطمینان و انگیزه‌ی لازم را برای مقابله با رویدادهای سخت و مخرب در زندگی‌ می‌دهد؛ درگیری با یک بیماری همه‌گیر به مدت ۳ سال، مواجهه با انواع ناآرامی‌ها مثل بی‌ثباتی اقتصادی، تغییرات زیست‌محیطی و… برخی از رویدادهای سختی هستند که ما با آن‌ها درگیریم. Viva Magenta قدرت، شور و هیجانی که برای ادامه دادن نیاز داریم را به ما منتقل می‌کند.

چگونه Viva Magenta را در استایلمان به کار ببریم؟

اگر دوست دارید احساس قدرت را در استایلتان به نمایش بگذارید، این رنگ را به عنوان رنگ اصلی استایلتان انتخاب کنید. آیا دوست دارید نمایی جذاب از این رنگ را به ظاهرتان اضافه کنید؟ Viva Magenta یک رنگ عالی و درخشان به عنوان اکسسوری است و می‌توانید آن را با طیف‌های کم‌رنگ خاکستری، آبی یا رنگ‌های پاستلی ترکیب کنید. همچنین می‌توانید آن را با طیف‌های مختلف صورتی ست کنید و یک استایل مونوکروم بسیار شیک و جسورانه داشته باشید.

از آن‌جایی که Viva Magenta یک قرمز متعادل بین گرم و سرد است، رنگی تند و خشن به حساب نمی‌آید و می‌تواند رنگی سرگرم کننده محسوب شود. از این رو، پنتون، در صنعت زیبایی Viva Magenta را یک رنگ جذاب برای رنگ مو پیشنهاد می‌کند. با انتخاب این رنگ برای موهایتان می‌توانید ظاهری بسیار قدرتمند برای خود ایجاد کنید. همچنین استفاده از این رنگ به عنوان لاک، رژ لب و رژگونه یک انتخاب بسیار زیبا خواهد بود و برای همه‌ی سنین، جذابیت پوست شما را دوچندان می‌کند.

Viva Magenta برای طراحی داخلی خانه

استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ برای طراحی داخلی خانه

طراحان جسور می‌توانند این رنگ را برای یک کاناپه‌ی مخملی یا دیوارهای خانه استفاده کنند. افرادی که دوست دارند خانه‌شان طرح خنثی‌تری داشته باشد، می‌توانند از این رنگ به عنوان یک نما استفاده کنند، برای مثال می‌توانید از Viva Magenta در نورپردازی خانه استفاده کنید یا از گل‌هایی به این رنگ روی میز ناهارخوری استفاده کنید تا ظاهر اتاقتان خیره کننده به نظر برسد. همچنین در اتاقی با رنگ سفید یا خنثی، نصب یک تابلو به رنگ Viva Magenta می‌تواند ظاهری بسیار شیک داشته باشد.

استفاده از رنگ Viva Magenta در موارد دیگر

امروزه ما زمان زیادی از روز را صرف گشتن در صفحات اینترنتی می‌کنیم. این یک فرصت عالی برای طراحان گرافیک است تا ظاهری جذاب‌تر در کارهایشان ایجاد کنند. همچنین اگر صاحب برند یا فروشگاهی هستید می‌توانید از Viva Magenta در بسته‌بندی‌ها استفاده کنید. با این روش می‌توانید مشتریان بیشتری جذب کنید و در عین حال با ترند روز هم هماهنگ باشید.

منبع: Pantoneبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما