هدست گیمینگ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هدست گیمینگ

اگر می‌خواهید هنگام اجرای بازی تجربه‌ی لذت‌بخش‌تری داشته باشید، باید از هدست گیمینگ استفاده کنید. اما چنین هدستی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

کیفیت صدا و حذف صدای محیط

اگر از هدست‌های مختلف استفاده کرده‌اید، احتمالا بارها شده که صدای شلیک را از سمت چپ شنیده‌اید ولی در واقع پشت سر کاراکتر شما این شلیک انجام شده است. یا مثلا دشمن در یک منطقه‌ی به‌خصوص بمب کار گذاشته اما شما فکر کرده‌اید این بمب در مکان دیگری قرار دارد. این‌ها نمونه‌هایی از کیفیت صدای ضعیف هستند. به طور مشخص حین اجرای بازی باید موقعیت دقیق صداها را تشخیص بدهید.

هدست گیمینگ

اگرچه کیفیت صدا برای تمام هدست‌ها اهمیت زیادی دارد، اما این موضوع برای هدست‌های گیمینگ مهم‌تر است زیرا به شما اجازه می‌دهد خیلی سریع با توجه به صداهای دریافتی واکنش نشان دهید. باید به دنبال هدستی باشید که در کنار غرق کردن شما در دنیای بازی، وضوح بسیار خوبی هم ارائه می‌دهد. از طرف دیگر نباید قابلیت حذف صدای محیط را از قلم بیندازیم که این مشخصه هم برای گیمرها اهمیت زیادی دارد.

مناسب بودن بدنه‌ی هدست

کسانی که به طور مرتب از هدست استفاده نمی‌کنند، اهمیت تنظیم بدنه‌ را دست‌کم می‌گیرند. به عنوان یک گیمر، ممکن است در طول روز و شب ساعات زیادی پای سیستم باشید. اما اگر خود هدست چندان مناسب و راحت نباشد، گوش‌های شما با درد زیادی روبرو می‌شوند و حتی ممکن است دچار سردرد هم شوید.

مشکل امتحان کردن هدست‌ها این است که برداشت اولیه ممکن است گمراه‌کننده باشد زیرا معمولا در ابتدا همه چیز عالی به نظر می‌رسد. اما زمانی که برای مدت طولانی از آن استفاده می‌کنید، دردسرها شروع می‌شوند. برای قضاوت دقیق در مورد راحت بودن یک هدست، باید حداقل ۳۰ دقیقه تا نیم ساعت از آن استفاده کنید.

هدست گیمینگ

به همین دلیل خواندن نظرات افرادی که مدتی از هدست موردنظر استفاده کرده‌اند، اهمیت زیادی دارد. البته میزان راحت بودن یا نبودن یک هدست تا حدی موضوع سلیقه‌ای محسوب می‌شود و بنابراین بهتر است از جایی هدست بخرید که بتوانید بعد از یک یا دو روز استفاده آن را پس بدهید.

در رابطه با خود بدنه هم باید بگوییم که هدست نباید به سر و گوش شما فشار بیاورد. همچنین بالشتک‌های استفاده شده بر روی اسپیکرها هم باید نرم باشند و از داغ شدن گوش شما جلوگیری کنند. به یاد داشته باشید که هدست ایده‌آل باید به گونه‌ای داشته باشید که بعد از چند ساعت استفاده اصلا حضور آن را فراموش کنید.

میکروفون باکیفیت

گیمرها در بسیاری از بازی‌های آنلاین همواره در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند. با برقراری ارتباط با دیگر اعضای تیم می‌توانید استراتژی‌های مهمی را برنامه‌ریزی کنید. بنابراین دوستان و هم‌تیمی‌های شما باید صدایتان را به طور شفاف و بدون هرگونه نویزی بشنوند. یک میکروفون خوب باید بتواند در محیط پرسروصدا هم صدای محیط را تا حد زیادی حذف کند.

هدست گیمینگ

از دیگر ویژگی‌های مهم، باید به وجود دکمه‌ی میوت در بدنه‌ی هدست اشاره کنیم. به عنوان مثال اگر هنگام بازی کردن باید با تلفن صحبت کنید، با استفاده از چنین دکمه‌ای به سرعت و به راحتی می‌توانید میکروفون را میوت کنید. روز‌به‌روز شمار افرادی که بازی‌ها را استریم می‌کنند، بیشتر می‌شود و اگر هم شما به این کار علاقه دارید باید یک هدست دارای میکروفون باکیفیت بخرید.

سازگاری با دستگاه‌ها

لزوما تمام هدست‌های گیمینگ با تمام دستگاه‌ها سازگار نیستند. به عنوان مثال هدستی که برای کامپیوتر ساخته شده، ممکن است تمام قابلیت‌های آن هنگام اتصال به ایکس‌باکس قابل استفاده نباشد. بنابراین قبل از خرید هدست گیمینگ باید به این موضوع توجه کنید.

پایین بودن تاخیر  

تاخیر ورودی، تاخیر بین ورود صدا از طریق هدفون و شنیدن آن، عامل دیگری است که باید در نظر بگیرید. هرچقدر در بازی‌ها این تاخیر ورودی‌ها کمتر باشد، می‌توانید واکنش سریع‌تری به صداها نشان دهید. به طور کلی معمولا هدست‌های گیمینگ با سیم در این زمینه مشکل چندانی ندارند. اما بسیاری از هدست‌های بی‌سیم در این زمینه با تاخیر بیشتری روبرو هستند. البته فقط گیمرهای حرفه‌ای متوجه چنین ضعفی می‌شوند. اما در نهایت بسیاری از گیمرها ترجیح می‌دهند از هدست‌های گیمینگ با سیم استفاده کنند زیرا دردسرهای کمتری دارند.

منبع: How To Geek

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ----------

    هدست های ریزر همه اینارو دارن فقط بدنشون یه ذره شکننده هست!