امکان پاک کردن پیام تا دو روز بعد از ارسال به واتساپ اضافه شد

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پاک کردن پیام واتساپ

واتساپ به‌تازگی قابلیت جدیدی را دریافت کرده که امکان پاک کردن پیام را تا دو روز بعد از ارسال به کاربران می‌دهد؛ همچنین دو قابلیت دیگر هم قرار است به‌زودی به این اپلیکیشن اضافه شود که عبارت‌اند از امکان واکنش سریع با ایموجی به استوری‌ها و ترک بی سر و صدای گروه و پنهان کردن وضعیت از مخاطبین خاص.

واتساپ طی یک روز اخیر کاربران را با چند خبر بسیار مهم خوشحال کرد. نخستین خبر در رابطه با قابلیتی است که در حال حاضر برای این پیام‌رسان در دسترس قرار دارند و دومی هم قابلیت‌هایی هستند که هنوز برای آن عرضه نشده‌اند. با موردی شروع می‌کنیم که اکنون به این اپلیکیشن اضافه شده است.

امکان پاک کردن پیام تا دو روز بعد از ارسال

به گزارش ۹toMac، ظاهرا واتساپ در iOS قابلیتی را دریافت کرده که به کاربران آن این اجازه را می‌دهد تا دو روز بعد از ارسال یک پیام بتوانند آن را پاک کنند. پاک کردن پیام در واتساپ در گذشته یا غیر ممکن بود و یا محدودیت خاص خود را داشت که خوشبختانه اکنون می‌بینیم که نه تنها وجود دارد بلکه محدودیت آن به ۲ روز افزایش پیدا کرده است. این خبر را خود واتساپ در توییتر منتشر کرده و بنابراین کاملا رسمی است. لازم به ذکر است امکان پاک کردن پیام در واتساپ تا دو روز بعد از ارسال هم در گروه و هم در پیام‌های شخصی وجود دارد.

قبلا کاربران می‌توانستند ۱ ساعت و ۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه (خیلی دقیق) بعد از ارسال یک پیام آن را پاک کنند اما اکنون این میزان به ۲ روز و ۱۲ ساعت افزایش پیدا کرده که میزان قابل توجهی هم هست. این قابلیت در حالی به کاربران iOS اضافه شده که با آپدیت جدید این سیستم‌عامل برای آیفون‌ها، کاربران فقط ۲ دقیقه فرصت دارند تا پیامی را پاک کنند.

امکان پاسخ به استوری‌ها (Status) با ایموجی

پاک کردن پیام واتساپ

یک قابلیت جدید هم که هنوز برای عموم کاربران در دسترس قرار نگرفته، امکان واکنش سریع به پیام‌ها با ایموجی است. درست مثل قابلیت که در اینستاگرام در دسترس قرار دارد؛ اینطور به نظر می‌رسد که متا قصد دارد یک هارمونی بین اپلیکیشن‌های خود در زمینه‌ی پیام‌رسانی به وجود بیاورد.

این قابلیت چند هفته پیش در دست توسعه قرار داشت اما اکنون می‌بینیم که برای کاربران بتا در دسترس قرار گرفته ولی متأسفانه نمی‌دانیم چه زمانی می‌توان به صورت رسمی به این قابلیت دسترسی داشت. لازم به ذکر است تعداد ایموجی‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به پیام‌ها واکنش نشان دهید هشت‌تا است که شامل چشم‌قلبی، خنده، تعجب، ناراحتی و… می‌شوند. همچنین وقتی شخصی به استوری شما با ایموجی واکنش نشان دهد، آن واکنش به صورت پیام به نمایش در می‌آید تا اعلان آن برایتان ارسال شود و از اینکه شخصی به شما واکنش نشان داده مطلع‌تان می‌کند.

علاوه بر این‌ها، در بخش استوری که در واتساپ از آن به عنوان Status یاد می‌شود، امکان اشتراک‌گذاری صدا هم در کنار تصویر و ویدیو وجود دارد که البته این قابلیت هنوز به این پیام‌رسان اضافه نشده است ولی گفته می‌شود در آینده‌ای نزدیک در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین امکان نمایش وضعیت استوری به صورت مستقیم از طریق صفحه‌ی چت با یک شخص هم به‌زودی به واتساپ اضافه خواهد شد.

امکان ترک بی سر و صدای گروه و پنهان کردن وضعیت از مخاطبین خاص

پاک کردن پیام واتساپ

دسامبر سال گذشته بود که شنیدیم واتساپ قابلیتی را دریافت کرده که طی آن به کاربران اجازه می‌دهد وضعیت آنلاین بودن خود را از غریبه‌ها پنهان کنند. اما تمام مخاطبین امکان دیدن آن را داشتند. اکنون اما شرکت امکان پنهان کردن وضعیت از مخاطبین خاص را هم برای عموم کاربران خود منتشر کرده است (در حال انتشار است) تا یک قدم مثبت دیگر در راستای حفظ حریم خصوصی برداشته باشد.

یک قابلیت مثبت دیگر هم امکان ترک بی سر و صدای گروه است. یعنی وقتی شما از گروه خارج می‌شوید، پیامی در گروه مبنی بر اینکه این شخص خارج شده به نمایش در نمی‌آید که این قابلیت هم در برخی مواقع واقعا اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این دو قابلیت هم قرار است در این ماه برای عموم کاربران واتساپ در دسترس قرار بگیرند.

منبع: PhoneArena ,۹to5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه