واتساپ قابلیتی جالب برای پیام صوتی را به‌زودی به اپ iOS اضافه می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

این‌طور که به نظر می‌رسد، واتساپ قصد دارد به‌زودی قابلیت بسیار جذاب و کاربردی توقف و ادامه‌ی ضبط صدا را به اپلیکیشن خود در سیستم‌عامل iOS اضافه کند.

اگر جزء آن دسته از کاربرانی هستید که خیلی با پیام صوتی ارسال می‌کنید، واتساپ خبر خوبی برایتان دارد و آن هم این است که به‌زودی قادر خواهید بود صدای خود را حین ضبط متوقف کرده و بعدا از همان قسمت ادامه دهید. این قابلیت واقعا کاربردی و خوب است؛ به‌خصوص برای کلاس‌های درسی که معلم یا استاد از طریق صدای ضبط شده با دانش‌آموزان یا دانشجویان خود در ارتباط هستند.

به گزارش وب‌سایت معتبر WABetainfo که معمولا خبرهای مربوط به اضافه شدن قابلیت‌های جدید به نسخه‌ی بتای واتساپ را پوشش می‌دهد و همیشه هم به‌عنوان منبعی موثق شناخته می‌شود، این قابلیت هنوز در هیچ نسخه‌ای از واتساپ در دسترس قرار ندارد چرا که شرکت در حال کار روی آن است تا بتواند مشکلات مربوط به آن را کاملا برطرف کند.

البته خود وب‌سایت یاد شده موفق شد به پیش‌نمایش آن دسترسی داشته باشد. در یک ویدیو که از این قابلیت منتشر شد، توانستیم همان چیزی را ببینیم که انتظارش را داشتیم؛ یعنی امکان این وجود داشت که صدا حین ضبط شدن متوقف شود و سپس ادامه پیدا کند. در حال حاضر تنها کاری که می‌توانید با واتساپ انجام دهید این است که به صدای ضبط شده‌ی خود قبل از ارسال گوش کنید.

هنوز مشخص نیست چه زمانی می‌توانید رسما به قابلیت توقف و ضبط دوباره‌ی صدا دسترسی داشته باشید چون حتی در نسخه‌ی بتا هم وجود ندارد. ویدیو نشان می‌دهد تا چه اندازه تیم توسعه در حال کار برای عملی شدن آن است. قابلیتی که در پیام‌رسان‌های زیادی هم وجود ندارد و اگر واتساپ به آن مجهز شود بسیار عالی خواهد بود.

علاوه بر این‌ها، هفته‌ی گذشته خبری از همین منبع منتشر شده بود مبنی براینکه واتساپ قصد دارد قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کند و آن هم این است که کاربر بتواند در حالی که به صدای ضبط شده گوش می‌دهد، از صفحه‌ی آن گفت‌و‌گو خارج شود. قابلیتی که در حال حاضر در دسترس قرار ندارد و کاربر باید حتما در آن صفحه بماند در غیر این صورت فرایند پخش صدا قطع می‌شود. البته اگر با فشردن کلید هوم، از واتساپ خارج شوید صدا همچنان پخش می‌شود اما در همان واتساپ نمی‌توانید از صفحه‌ای به صفحه‌ی دیگر بروید. اما به نظر می‌رسد به‌زودی این امکان هم فراهم خواهد شد تا در حالی که با شخص دیگری در حال گفت‌و‌گو هستید، بتوانید به فایل صوتی طولانی مدت دوست دیگرتان گوش دهید، بدون اینکه نیاز باشد در صفحه‌ی وی بمانید.

توقف و ادامه‌ی ضبط صدا واتساپ

WABetaInfo در یکی از خبرهای خود به این نکته هم اشاره کرد که درست مانند قابلیت توقف و پخش صدا در واتساپ، پخش‌کننده‌ی صدای جدید این اپلیکیشن هم در حال توسعه است و مشخص نیست چه زمانی حتی به نسخه‌ی بتا خواهد آمد. بنابراین فعلا باید منتظر بمانیم تا خبرهای بیشتری پیرامون این موضوع منتشر شود.

واتساپ به‌تازگی امکان تجربه‌ی پیام‌های محوشونده را به کاربران بتا داده است و بنابراین می‌توانید بین ۲۴ ساعت هفته تا ۹۰ روز، پیامی را برای ارسال زمان‌بندی کنید. اما متأسفانه امکان پذیرش عضو جدیدی برای نسخه‌ی بتا وجود ندارد و باید برای امتحان کاردن قابلیت‌های جدید منتظر اضافه شدن آن‌ها به نسخه‌ی اصلی باشیم. البته قابلیت توقف و ادامه‌ی ضبط صدا در واتساپ ابتدا برای کاربران iOS منتشر خواهد شد.

منبع: ۹To5Macبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما