مدیرعامل واتساپ: دوست داریم واتساپ را برای iPad OS عرضه کنیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
واتساپ iPad OS

مدیرعامل واتساپ طی یک پیغام به کاربران iPad OS اعلام کرد که امید خود را از دست ندهند چرا که به احتمال بسیار فراوان باید در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه‌ی نسخه‌ای مخصوص این سیستم‌عامل باشیم.

آیپدهای اپل پرطرفدارترین و بهترین تبلت‌های بازار به حساب می‌آیند که کاربران بسیار زیادی هم دارند. سیستم‌عامل این تبلت‌ها درست مانند اندروید، همان سیستم‌عاملی بود که شرکت آمریکایی در گوشی‌هایش مورد استفاده قرار می‌دهد یعنی iOS اما بعد از مدتی اپل تصمیم گرفت یک سیستم‌عامل مجزا برای تبلت‌های خود در نظر بگیرد. این‌طور بود که iPad OS متولد شد.

متأسفانه این سیستم‌عامل با وجود قابلیت‌های بسیار فراوانی که دارد، از واتساپ بهره نمی‌برند که در واقع باید این را یک نقطه ضعف بزرگ و عجیب برای آن به حساب آورد. بسیاری از کاربران از متا (فیسبوک سابق) درخواست کردند که نسخه‌ی مخصوص iPad OS واتساپ را هم طراحی کند اما مشخص نیست چرا این اتفاق رخ نمی‌دهد. البته ویل کثکارت، مدیرعامل واتساپ طی یک مصاحبه با وب‌سایت The Verge به این موضوع اعتراف کرد که خیلی تمایل دارد واتساپ را برای iPad OS هم طراحی کند.

اینستاگرام که مثل واتساپ متعلق به متا است، برای آیپدها در دسترس قرار دارد اما واتساپ که کلی هم تقاضا برای عرضه‌ی آن روی iPad OS وجود دارد هنوزم که هنوزه برای این سیستم‌عامل عرضه نشده است. کثکارت هم در صحبت‌های خود اصلا به این موضوع که چه زمانی این اپلیکیشن را برای سیستم‌عامل یادشده عرضه خواهند کرد توضیحی نداد اما با در نظر گرفتن صحبت‌های او می‌توان این‌طور در نظر گرفت که این اتفاق خیلی زود رخ می‌دهد. به‌خصوص که اکنون واتساپ فناوری‌های لازم برای این کار را مهیا کرده است.

کثکارت در صحبت اخیر خود پیرامون این موضوع گفت:

سال گذشته تلاش زیادی کردیم تا واتساپ روی تمام دستگاه‌ها قابل دسترسی باشد (اشاره به قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه). نسخه‌ی دسکتاپ و وب واتساپ اکنون از این قابلیت بهره می‌برد. اگر این قابلیت فعال باشد، می‌توان حتی گوشی را خاموش یا دسترسی آن را به اینترنت قطع کرد اما همچنان مثلا روی دسکتاپ پیام‌ها را دریافت کرد. این واقعا برای یک تبلت ضروری است که بتواند زمانی که گوشی در دسترس نیست به صورت مستقل با واتساپ کار کند. بنابراین زیرساخت‌ها را برای انجام این کار فراهم کردیم.

به خاطر روش رمزنگاری که واتساپ به‌عنوان راه‌کار امنیتی از آن استفاده می‌کند، نمی‌توان پیام‌ها را در دستگاه‌های مختلف همگام‌سازی کرد. این در حالی است که بسیاری از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان این مشکل را ندارند. اکنون اینطور است که اگر گوشی به اینترنت دسترسی نداشته باشد، مثلا نسخه‌ی دسکتاپ که از طریق گوشی متصل شد، اتصال خود را از دست می‌دهد و کاربر نمی‌تواند با آن کار کند.

البته نسخه‌ی بتای واتساپ این اجازه را به کاربر می‌دهد که حداکثر روی ۴ دستگاه بتواند بدون نیاز به گوشی به اپلیکیشن دسترسی داشته باشد. بنابراین به نظر می‌رسد انجام این کار روی آیپد هم سخت و پیچیده نباشد. به‌خصوص اینکه واتساپ اعلام کرده تمام نیازهای زیرساختی آن را فراهم کرده است. حال باید دید چه زمانی شاهد راه یافتن این قابلیت به iPad OS و تبلت‌های محبوب اپل خواهیم بود.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما