واتساپ قابلیت پشتیبانی هم‌زمان از چند موبایل یا تبلت را آزمایش می‌کند

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از افشاگر معروف قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo»، این پیام‌رسان قابلیت‌ جدیدی را آزمایش می‌کند که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند از طریق چند گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری دسترسی داشته باشند و با سایر کاربران چت کنند.

اسکرین شات منتشر شده از WABetaInfo درباره‌ی این قابلیت، به کاربران دستورالعمل‌های لازم جهت اتصال گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری را می‌دهد. در همین زمینه، کاربران باید کد QR روی صفحه را با گوشی یا تبلت ثانویه‌ی خود اسکن کنند یا کد آن را وارد نمایند تا به‌عنوان دیوایس دوم به یک حساب کاربری به صورت هم‌زمان متصل شوند. این قابلیت بسیار کاربردی در بخش جدیدی با عنوان «Register Device as Companion» قرار خواهد گرفت و کاربران می‌توانند با پیروی از دستورالعمل موجود، به‌راحتی تبلت یا گوشی دیگر خود را به یک حساب کاربری وصل کنند.

این تصویر منتشر شده مربوط به جدیدترین نسخه‌ی بتای واتساپ برای کاربران اندرویدی است و به نظر می‌رسد که در صورت تأیید، این قابلیت در ابتدا به صورت عمومی برای کاربران اندرویدی واتساپ منتشر شود. در حال حاضر مشخص نیست که این قابلیت در اختیار کاربران iOS هم قرار می‌گیرد یا نه. باید خاطر نشان کنیم واتساپ قابلیت پشتیبانی هم‌زمان از چند دستگاه را در اختیار کاربران اندرویدی و iOS قرار داد و با این قابلیت دیگر نیازی نیست حتما برای کار کردن با واتساپ کامپیوتر، گوشی‌مان آنلاین باشد. با خیال راحت می‌توانید از این اپلیکیشن بدون نیاز به آنلاین بودن با گوشی استفاده کرد.

همان‌طور که می‌دانید، پیام‌رسان واتساپ در مقایسه با سایر رقبای خود نظیر تلگرام سرعت توسعه و پیشرفت کندی دارد و بسیاری از کاربران آن هم از این موضوع گله‌مند هستند. این شرکت برای اضافه کردن یک قابلیت بسیار معمولی اما کاربردی زمان زیادی را صرف می‌کند و معمولا قابلیت‌های جدیدی که به پلتفرم اضافه می‌شوند، الگوبرداری شده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر است. این موضوعات با توجه به نامحدود بودن منابع مالی این پیام‌رسان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می‌رسد. جدا از این موضوع، این پلتفرم محبوب در طی ماه‌های اخیر روی قابلیت‌های کاربردی زیادی کار می‌کند و قصد دارد که آن‌ها را در اختیار کاربرانش قرار دهد که در ادامه به بررسی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

رد و بدل کردن شایعه‌ها و اطلاعات نادرست درباره‌ی مسائل مختلف در جهان امروزی به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. هر چه این شایعه‌ها داغ‌تر باشد، اثرات نامطلوب آن با سرعت بیشتری در کل جامعه پخش و حتی باعث ایجاد خشونت و مشکلاتی از این قبیل خواهد شد. برای مبارزه با این مشکلات پیام‌رسان‌های محبوب محدودیت‌های مختلفی را برای کاربران خود اعمال می‌کنند. برای مثال در سال ۲۰۱۹، پلتفرم واتساپ اشتراک‌گذاری پیام‌های فوروارد شده در بیش از پنج چت را ممنوع کرد.

یک سال بعد، این محدودیت از پنج چت به یک چت رسید. اکنون طبق آخرین شایعه‌ها و اطلاعات منتشر شده، واتساپ قصد دارد این محدودیت را سخت‌تر کند و کاربران تنها می‌توانند پیام خود را به یک گروه در واتساپ ارسال نمایند. در همین راستا WABetaInfo در جدیدترین گزارش خود آورده که در نسخه‌ی جدید واتساپ بتا، هنگامی که کاربران بخواهند پیامی را به بیش از یک گروه ارسال نمایند با هشدار «پیام‌های فوروارد شده را می‌توان تنها برای یک گروه ارسال کرد» روبه‌رو خواهند شد.

به‌تازگی در گزارشی به این موضوع پرداخته شد که واتساپ روی ابزار جدید طراحی و نقاشی خود کار می‌کند. این پیام‌رسان در حال حاضر ابزارهای طراحی خوبی را برای ویرایش عکس در خود گنجانده که به‌روزرسانی جدید این مقوله را گسترش خواهد داد. این ابزار جدید طراحی به کاربران این اجازه را می‌دهد تا روی عکس‌ها به صورتی دستی بنویسند یا یادداشت‌های شخصی خود را در حاشیه‌ی عکس‌ها قرار دهند. در گذشته کاربران واتساپ تنها به یک مداد برای ویرایش عکس‌های خود دسترسی داشتند، اما تصاویر منتشر شده‌ی WABetaInfo خبر از سه ابزار طراحی می‌دهد که با یک ابزار تارکننده‌ی عکس‌ به کاربران واتساپ ارائه خواهد شد.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه