واتساپ به‌زودی انتخاب آواتار برای تماس تصویری را ممکن می‌کند

۹ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
واتساپ آواتار

اینطور که به نظر می‌رسد واتساپ در حال کار روی امکان ساخت آواتار برای تماس‌های تصویری و ارسال آن آواتار به دیگران به صورت استیکر است.

واتساپ که طی یکی دو سال اخیر به اندازه‌ی تمام سال‌های فعالیتش به عنوان یک پیام‌رسان، آپدیت و قابلیت‌های خوب دریافت کرده، ظاهرا باز هم قرار است به یک قابلیت بسیار خوب و جذاب مجهز شود. قابلیتی که به کاربرانش اجازه می‌دهد در تماس‌های تصویری، برای خود یک آواتار انتخاب کرده و حتی آن را به صورت استیکر برای سایر افراد ارسال کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی WABetaInfo، این قابلیت در حال حاضر در دست توسعه قرار دارد و خبری از عرضه‌‌‌ی رسمی آن نیست. حتی تاریخی هم برای این منظور اعلام نشده، اما به نظر می‌رسد در آپدیت‌های آینده به جمع قابلیت‌های کنونی واتساپ اضافه خواهد شد.

به نظر می‌رسد واتساپ در تلاش است برای Memoji/Bitmoj یک گزینه‌ی جایگزین طراحی کند و طبق شنیده‌ها ظاهرا از ماه مارس امسال هم روی این قابلیت جدید کار می‌کند. حالا کاربران در صفحه‌ی تماس تصویری خود یک گزینه‌ی Switch to Avatar هم مشاهده می‌کنند که با کلیک روی آن می‌توانند آواتار خود را مشاهده کنند.

متأسفانه شاید ماه‌ها طول بکشد تا واتساپ بالاخره امکان انتخاب آواتار را به نسخه‌ی رسمی اپلیکیشن خود اضافه کند چون بعد از به اتمام رسیدن مرحله‌ی توسعه، این قابلیت باید آزمایش شود که همین فرایند به‌تنهایی کلی زمان نیاز دارد.

واتساپ آواتار

علاوه بر امکان انتخاب آواتار برای واتساپ، کاربران ظاهرا می‌توانند این آواتارها را به عنوان استیکر در گفت‌و‌گوهای گروهی و خصوصی ارسال کنند. یک بخش «Avatar Editor» هم بعد از اضافه شدن این قابلیت، در واتساپ قرار خواهد گرفت که کاربر با مراجعه به آن حتی می‌تواند برای خود آواتار بسازد یا آن را ویرایش و شخصی‌سازی کند.

فعلا این قابلیت برای اندروید در دست توسعه قرار دارد اما ظاهرا برای کاربران iOS هم در نظر گرفته شده است. حال چه زمانی روند توسعه‌ی آن برای iOS آغاز خواهد شد مشخص نیست اما این بدان معناست که در صورت عرضه‌ی رسمی این قابلیت هم کاربران iOS باید مدت زمان بیشتری برای دریافت آن منتظر بمانند.

قابلیت‌های واتساپ بتا؛ موارد جذاب دیگری که شاید به‌زودی به این پیام‌رسان اضافه شود

واتساپ طی چند وقت اخیر در حال توسعه‌ی قابلیت‌های بسیار زیادی بوده که برخی از آن‌ها واقعا جذاب و کاربردی هستند و قرار است در آینده‌ای نامشخص به اپلیکیشن اضافه شوند. توجه داشته باشیم تمام این قابلیت‌هایی که قرار است به آن‌ها اشاره کنیم یا در حالت بتا قرار دارند و یا در دست توسعه هستند.

یک قابلیت جذاب که واتساپ در حال کار روی آن برای پلتفرم‌های اندروید و iOS است، امکان ترک بی‌سر و صدای یک گروه است. به این صورت که وقتی شما از گروهی که دوست ندارید خارج شوید، واستاپ دیگر پیامی با این مضمون که شما از گروه خارج شده‌اید به نمایش نمی‌گذارد و تا کسی اعضای آن گروه را مورد بررسی قرار ندهد نمی‌داند که شما از آن خارج شده‌اید. البته مدیر گروه از این بابت مطلع خواهد شد.

در راستای بهبود تجربه‌ی کاربری هم واتساپ قصد دارد به‌زودی قابلیتی را به پیام‌رسان خود اضافه کند که به کاربر اجازه می‌دهد پیام‌ها را با وضعیت «خوانده نشده» فیلتر کنند. برایی کسانی که پیام‌های زیادی دریافت می‌کنند، این قابلیت بسیار کاربردی خواهد بود چرا که به افراد کمک می‌کند هیچ پیامی را از دست ندهند.

یک قابلیت دیگر که در حالت بتا هم قرار دارد، به بخش وضعیت یا همان استاتوس بر می‌گردد. زمانی که این قابلیت رسما عرضه شود، کاربران قادر خواهند بود در صورتی که شخصی وضعیت خود را آپدیت کرده از آن مطلع شوند.

یک قابلیت خوب دیگر، امکان ارسال ایموجی قلب انیمیشنی است. این قابلیت در حال حاضر در نسخه‌ی بتای واتساپ اندروید در دسترس قرار دارد. نکته‌ی جالب اینجاست که این قابلیت چند ماهی در واتساپ بتای iOS در دسترس قرار داشت اما نمی‌دانیم چه شد که شرکت تصمیم گرفت آن را بردارد. احتمالش بسیار زیاد است که این قابلیت بار دیگر به کانال بتا بازگردد.

همانطور که می‌بینید، واتساپ در حال حاضر برنامه‌های بسیار زیادی برای بهبود امکانات و قابلیت‌های اپلیکیشن پیام‌رسان خود دارد. از انتخاب آواتار گرفته تا امکان ارسال ایموجی متحرک از جمله مواردی هستند که تا یک سال پیش حتی کسی فکرش را هم نمی‌کرد به واتساپ اضافه شوند اما حالا می‌بینیم که در راستای رقابت با بهترین‌های موجود، چقدر دارد پیشرفت می‌کند.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه