واتساپ روی اپلیکیشن‌های جدید برای ویندوز و macOS کار می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واتساپ

اگرچه سال‌ها از عرضه‌ی نسخه‌ی ویندوز و macOS برنامه‌ی واتساپ می‌گذرد، ولی این دو برنامه از نظر تجربه کاربری حرف زیادی برای گفتن ندارند. در همین زمینه، ساعتی قبل نسخه‌ی بتای واتساپ برای ویندوز منتشر شد و گفته می‌شود برای macOS هم به‌زودی نسخه‌ی جدید واتساپ ارائه خواهد شد.

در رابطه با نسخه‌ی macOS واتساپ معلوم نیست چه زمانی به دست کاربران می‌رسد ولی گفته می‌شود مهم‌ترین تفاوت آن با نسخه‌ی ویندوز فقط در زمینه‌ی رابط کاربری خواهد بود. نسخه‌ی فعلی برنامه‌ی واتساپ در ویندوز با بهره‌گیری از فریم‌ورک الکترون توسعه پیدا کرده و متاسفانه عملکرد چندان خوبی ندارد. نسخه‌ی جدید در حقیقت یک اپلیکیشن UWP محسوب می‌شود و به همین خاطر سرعت اجرای آن بسیار بهتر شده و در کل عملکرد بهتری را ارائه می‌کند. باید خاطرنشان کنیم اپلیکیشن‌های UWP در کنار ویندوز می‌توانند در ایکس‌باکس هم اجرا شوند.

در رابط کاربری نسخه‌ی ویندوز این برنامه تا حدی المان‌های مربوط به ویندوز ۱۱ دیده می‌شود و در همین زمینه می‌توانیم به پنل‌های نیمه‌شفاف اشاره کنیم. البته احتمالا در نسخه‌ی نهایی تغییرات بیشتری برای رابط کاربری آن عملی خواهد شد تا هماهنگی بیشتری با ویندوز ۱۱ پیدا کند.

واتساپ

روی هم رفته طراحی آن تا حدی یادآور اسکایپ است و از بین ویژگی‌های این برنامه می‌توانیم به بخش طراحی اشاره کنیم که احتمالا مورد توجه کاربران دارای نمایشگرهای لمسی قرار می‌گیرد. از دیگر مزایای UWP بودن این اپلیکیشن نباید سینک شدن در پس‌زمینه را از قلم بیندازیم و این یعنی حتی اگر برنامه‌ی واتساپ را بسته باشید، همچنان قادر به دریافت نوتفیکیشن‌ها خواهید بود.

بسیاری از تنظیمات موجود در نسخه‌ی موبایل به این برنامه افزوده شده و راحت‌تر از گذشته می‌توانید تغییرات مختلفی را بر روی اکانت خود اعمال کنید. باید خاطرنشان کنیم حدود ۲ سال قبل خبرهای مربوط به نسخه‌ی UWP واتساپ منتشر شد و بعد از گذشت این زمان طولانی، مهندسان واتساپ بالاخره نسخه‌ی بتای آن را آماده کرده‌اند. برای دانلود این نسخه، می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید تا بتوانید از طریق مایکروسافت استور نسخه‌ی بتای برنامه‌ی واتساپ را دانلود و نصب کنید.

منبع: GSM Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما