تحلیل تریلر سریال چرخ زمان؛ ۲۳ راز و رمز جالب

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
چرخ زمان

اولین تریلر چرخ زمان، محصول آمازون منتشر شد و داستان‌ها و اسرار زیادی در آن وجود دارد. نویسنده داستان فانتزی چرخ زمان، رابرت جوردن، با این جملات، خوانندگان را با دنیای چرخ زمان آشنا می‌کند: «چرخ زمان می‌چرخد و اعصار می‌آیند و می‌گذرند و خاطراتی را به جا می گذارند که به افسانه تبدیل می‌شوند. افسانه به اسطوره تبدیل می‌شود و زمانی که عصر موعود فرا رسد، افسانه دوباره فراموش می‌شود.» این سری ۱۴ کتابی که پس از مرگ جوردن، توسط برندون سندرسون به پایان رسید، به یکی از محبوب‌ترین آثار فانتزی تبدیل شده است.

ژانر فانتزی در حال حاضر در اوج کار خود قرار دارد و استودیوها و شبکه‌ها بسیار مایل به پر کردن خلاء و جای خالی سریال‌ بازی تاج و تخت هستند. آمازون در حال حاضر، به طور قابل توجهی، تمرکز خود را به چرخ زمان معطوف کرده است و بینندگان در ماه نوامبر قادر خواهند بود این اقتباس لایو‌اکشن از دنیای فانتزی جوردن را ببینند.

اولین تریلر سریال چرخ زمان بسیاری از مفاهیم اصلی را معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که سریال دارای تغییراتی جزئی نسبت به کتاب است و می‌توان گفت سریال مضمونی فوق‌العاده دارد که می‌تواند این داستان را برای سال‌های آینده جذاب نگه دارد اما بینندگانی که کتاب‌ها را نخوانده‌اند، هیچ امتیاز خاصی ندارند و این مخاطبان معمولی احتمالا کاملا گیج خواهند شد.

اما نکات کلیدی، شخصیت‌ها، طرح‌ها، مکان‌ها و صحنه‌های هیجان انگیز داستان سریال چرخ زمان چیست؟

۲۳. معرفی ناینیو و اگوین

چرخ زمان

داستان مجموعه چرخ زمان در فضا و جامعه‌ای ماتریارشی روایت می‌شود و به همین خاطر دو تن از شخصیت‌های اصلی آن، دو زن به نام‌های ناینیو و اگوین هستند. ناینیو حکیم روستای اموندز فیلد و در اصل شفا‌دهنده و رهبر حلقه زنان محلی است. راز موفقیتش به عنوان حکیم این است که به قدرت واحد که جادوی خاص چرخ زمان است، دسترسی دارد، اگرچه او تنها زمانی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد که عصبانی باشد. در کنار او، اگوین نیز دختر ریش سفید اموندز فیلد است و پتانسیلی غیر معمول برای استفاده از قدرت واحد دارد. در کتاب‌ها، ناینیو و اگوین در ابتدا شخصیت‌های ثانویه‌ای هستند که با ادامه سریال به قدرت می‌رسند. اگوین، سرنوشتی متزلزل و پرآشوب در پیش دارد. قرار دادن آن‌ها در ابتدای تریلر و در جایی که به نظر می‌رسد نوعی آئین برای آزمایش شجاعت اگوین در حال برگزاری است، راهی هوشمندانه برای بیان تعادل بین شخصیت‌ها است و نشان می‌دهد که زنان در تمام داستان نقشی بسیار مهم خواهند داشت. زویی رابینز نقش ناینیو و مدلین مدن نیز نقش اگوین را بازی می‌کنند.

۲۲. به اموندز فیلد خوش آمدید

چرخ زمان اثر رابرت جوردن، خوانندگان را به یک دنیای سراسر فانتزی می‌برد اما همه چیز در روستای اموندز فیلد آغاز می‌شود. این جامعه روستایی توسط فرزندان بازماندگان جنگ‌های باستانی علیه ترولوک‌ها (معادل ترول‌ها) بنا شد و توسط دو گروه اداره می‌شود: شورای روستای مردانه و حلقه زنان به رهبری حکیم. تاجران معمولا به اموندز فیلد رفت و آمد دارند و تنباکوهای ارزشمندی را که در آن‌جا پرورش داده شده است، جمع‌آوری می‌کنند و به نقاط ثروتمند جهان منتقل می‌نمایند.

۲۱. رند، مت و پرین

در تریلر، سه شخصیت مرد نشان داده می‌شوند که در اموندز فیلد مشروب می‌نوشند و مشخص می‌شود که شخصیت‌های سریال چرخ زمان، بزرگ‌تر (از نظر سنی) از شخصیت‌های کتاب‌ها هستند. این مسئله اقدامی هوشمندانه از طرف آمازون برای جلوگیری از شباهت بیش از حد به ماجراجویی خود کتاب است. هر سه فرد، تاورن هستند و در شبکه سرنوشت، نقشی اساسی دارند و بر زندگی اطرافیان خود تاثیر می‌گذارند تا جهان را متحول کنند. در چشم جهان (کتاب ۴) توضیح داده شده است:

«چرخ زمان، بر اساس الگو، قرون و اعصار را به هم می‌بافد و نخ‌هایی که از آن استفاده می‌کند همان زندگی افراد است. این الگو همیشه ثابت نیست. اگر فردی سعی کند جهت زندگی خود را تغییر دهد و الگو جایی برای آن داشته باشد، چرخ زمان فقط کار خود را انجام می‌دهد و تغییرات او را وارد بازی سرنوشت می‌کند. همیشه جایی برای تغییرات کوچک وجود دارد اما گاهی اوقات، الگو، تغییرات بزرگ را نمی‌پذیرد و مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید… و گاهی اوقات یک نخ، یک یا چند نخ دیگر را خم می‌کند، به گونه‌ای که همه نخ‌های اطراف مجبور می چ‌شوند در اطراف همان نخ بچرخند و این روند همین‌طور ادامه پیدا می‌کند. اولین پیچش نخ، برای ایجاد شبکه تاورن کافی است و دیگر هیچ کاری نمی‌توانید برای تغییر آن انجام دهید، مگر اینکه خود الگو تغییر کند. این شبکه می‌تواند هفته‌ها یا سال‌ها دوام بیاورد و بر اساس یک الگوی خاص آفریده می‌شود.»

پرین (مارکوس ردرفورد) یک جنتلمن است که در مواقع لزوم عصبانی می‌شود. مت (بارنی هریس) یک قمارباز شاد است که اغلب اوقات، بدون فکر عمل می‌کند اما رند (جوشا استرادوفسکی) شبیه‌ترین فرد به یک شخصیت اصلی است. او مردی است که سرنوشت منحصر به فردی در پیش رو دارد اما آن را کاملا نادیده می‌گیرد و به آرامی به زندگی خود در اموندز فیلد ادامه می‌دهد.

۲۰. اشاره عاشقانه‌

چرخ زمان

تریلر نشان می‌دهد که سریال‌، برخی از داستان‌های عاشقانه کتاب‌ها را در خود جای داده است که مهم‌ترین آنها بین رند و اگوین است و به دلیل اینکه این شخصیت‌ها بزرگ‌تر هستند، به نظر می‌رسد که رابطه بین آن‌ها به مراتب بهتر توسعه یافته است (در یکی از تصاویر تریلر، این دو در کنار یکدیگر قرار دارند). باز هم شاهد یک حرکت هوشمندانه از سوی سازندگان سریال‌ هستیم، زیرا این موضوع باعث می‌شود تا سریال، کم‌تر شبیه یک مجموعه نوجوانانه باشد. این موضوع همچنین به این معنی است که اگوین از ابتدا یک شخصیت قوی است، در حالی که در کتاب‌ها او در ابتدا یک شخصیت ثانویه است که با ادامه داستان، فردی برجسته می‌شود.

۱۹. آغاز ماجراجویی

قهرمانان جوان چرخ زمان شاید قبلا هرگز اموندز فیلد را ترک نکرده باشند اما حمله مرموز ترولوک‌ها آن‌ها را مجبور به فرار برای حفظ زندگی‌شان می‌کند. این تریلر همان گروه سه نفره را نشان می‌دهد که از رودخانه اموندز فیلد پایین می‌روند تا ماجراجویی‌های خود را در سراسر قاره آغاز کنند و ماهیت واقعی خود را بفهمند و به قدرت‌های قابل توجه خود پی ببرند که آن‌ها را به سه فرد اصلی شبکه تاورن تبدیل می‌کند. دنیای چرخ زمان به اندازه وستروس در بازی تاج و تخت یا سرزمین میانه در ارباب حلقه‌ها، وسیع و همه‌جانبه است.

۱۸. اشاره به تراژدی

این تریلر شامل تصویری است که به نظر می‌رسد نشان دهنده یک تراژدی در آینده است. جادوگران چرخ زمان به آئس سدای معروف هستند و هر یک از آن‌ها توسط یک نگهبان محافظت می‌شوند. در اغلب اوقات، پیوند بین آئس سدای و واردر عاشقانه می‌شود، زیرا این دو، مدتی طولانی با هم کار می‌کنند و بسیار به یکدیگر نزدیک می‌شوند. در یک تصویر، یک نگهبان نشان داده می‌شود که یکی از حلقه‌های آئس سدای را در دست دارد و گریه می‌کند و به نظر می‌رسد که جادوگر وی مرده است.

۱۷. یک تصویر عمیقا نمادین

چرخ زمان

تریلر یک تصویر دیگر از اگوین نشان می‌دهد که در آن، او را در بخشی از آیینی که برای پذیرش او به عنوان آئس سدای برگزار می‌شود، می‌بینیم. در کتاب‌ها، اگوین به این جمع می‌پیوندد و اموندز فیلد را به دلیل میل به ماجراجویی ترک می‌کند. شاید رابطه توسعه‌یافته‌تر اگوین و رند،توضیحات بیشتری درباره این موضوع ارائه دهد. او ثابت می‌کند که یک عضو غیر‌متعارف و با قدرت‌های کمیاب و نادر در بین جادوگران آئس سدای است و قرار است با سرعت، پله‌های ترقی را بین آنان طی کند.

۱۶. تار والون

تار والون یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در سریال چرخ زمان، محل تاج و تخت آئس سدای است و در نزدیکی کوهی به نام دراگون‌مونت واقع شده است. طراحی تار والون که در تریلر چرخ زمان دیده می‌شود کاملا با کتاب‌ها مطابقت دارد و برج سفید در آن کاملا نمایان است. این برج، محوطه‌ای است که جادوگران در آن زندگی می‌کنند و آموزش می‌بینند. یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: «چرخ زمان به دور تار والون و تار والون به دور برج سفید می‌چرخد.»

۱۵. رزماند پایک در نقش مویرین

بازاریابی و تبلیغات چرخ زمان، توجه ویژه‌ای به مویرین با بازی رزماند پایک دارد. او یک آئس سدای است که وقتی به اموندز فیلد می‌آید وقایع کل مجموعه را آغاز می‌نماید و سه تاورن معروف و مهم‌تر از همه، رند الثور را پیدا می‌کند. مویرین یکی از برجسته‌ترین چهره‌های آئس سدای است و افسانه او در سراسر قاره مشهور است. او از نشستن بر تخت خورشید به عنوان رهبر خودداری کرد. او زندگی خود را وقف مطالعه پیشگویی‌های باستانی نبرد نهایی افسانه‌ای بین تمام نیروهای خوب و بد کرده است و در واقع، به همین دلیل است که به اموندز فیلد آمده است.

۱۴. داخل برج سفید

چرخ زمان

در تریلر چرخ زمان، تصویری از دیدار رهبران آئس سدای دیده می‌شود که برای جلسه‌ای دور هم جمع شده‌اند. این جادوگران به آیاهای دارای کد و رنگ اختصاصی تقسیم می‌شوند و لباس‌های مختلف، درجه و مقام آن‌ها را مشخص می‌کند. به احتمال زیاد این تصویر مربوط به زمانی است که مویرین، ماجراجویان اموندز فیلد را جمع کرده است تا توضیحاتی به آنان ارائه دهد و به نظر می‌رسد خودش تقریبا در سمت راست صحنه و دور از دید ایستاده است اما ناینیو در آن گوشه، قابل مشاهده است و عصای حکمت خود را در دست دارد. خوب به تخت برجسته توجه کنید که نقش مهمی در سیاست آئس سدای ایفا خواهد کرد.

۱۳. جایگاه امیرلین

تاج و تخت پادشاهی به عنوان جایگاه امیرلین شناخته می‌شود که برگرفته از نام محترم‌ترین آئس سدای، امیرلین است. امیرلین، به صورت مادام‌العمر توسط اهالی تالار برج، برای حکمیت انتخاب شده است. او لباس خاص خود را کنار می‌گذارد و یک لباس راه راه با رنگ‌های مختلف می‌پوشد تا به صورت نمادین اعلام کند که مانند همه است و در عین حال، مانند هیچکس نیست. امیرلین قدرتمندترین زن جهان است و پادشاهان در برابر تاج و تخت او تعظیم می‌کنند. با این وجود، اقتدار امیرلین، مطلق نیست. اگر آیاها علیه او بجنگند می‌توانند او را از تاج و تخت پایین آورند. همان‌طور که بینندگان به زودی خواهند فهمید، سیاست و نحوه رفتار آیاهای مختلف، پر از تنش است. جنگ و درگیری بین آن‌ها به ندرت اتفاق می‌افتد اما کاملا امکان پذیر است. امیرلینی که در این تصویر دیده می‌شود، سیوان با بازی سوفی اوکوندو است که لباس طلایی و سفید و مرواریدی عجیبی بر تن دارد. او دختر یک ماهیگیر متواضع بود که به دلیل مهارت بالایش شهرت داشت. بنابراین احتمالا شخصیت او در کتابهای رابرت جوردن هرگز چنین چیزی نمی‌پوشد. این احتمال وجود دارد که کاراکتر سیوان به طور کامل دوباره طراحی شده باشد.

۱۲. تشریح قدرت واحد

تریلر چرخ زمان، بینندگان را با جادوی اختصاصی سریال‌، یعنی قدرت واحد آشنا می‌کند. سیدار و سیدین، دو نیمه قدرت واحد هستند. سیدار قسمت زنانه جادو است که توسط جادوگران آئس سدای استفاده می‌شود و تریلر نشان می‌دهد که هر یک از این جادوگران به طریقی متفاوت از سیدار استفاده می‌کنند اما نیمه شوم‌تر که به نیمه مردانه مشهور است، تحت تاثیر دارک‌وان قرار گرفته که نماد شیطان و شخصیت شرور کل مجموعه است. هر انسانی که قدرت استفاده‌ از سیدین را داشته باشد دیوانه می‌شود و تعداد کمی از آن‌ها عمر طولانی می‌کنند.

هنگامی که مویرین با رند الثور ملاقات می‌نماید، احساس می‌کند که رند توانایی این را دارد که تا حد زیادی از سیدین استفاده کند. اتفاقا به همین دلیل است که تغییرات خاصی (به ویژه سن آن‌ها) در شخصیت‌ها ایجاد شده است که در نوع خود تامل‌برانگیز است. رند کسی است که مدت‌ها از جنون دوری کرده است و احتمالا کسی است که قوانین این فرانچایز را متحول کند. در این سریال محصول آمازون پرایم، احتمالا ذهن یک مرد، زمانی متلاشی شود که توانایی بالقوه خود برای استفاده از سیدین را به دست آورد. تریلر چرخ زمان تقریبا تمام تمرکز خود را بر روی سیدار می‌گذارد و بسیاری از اشارات مربوط به رند، برای نمایش در خود سریال یا تریلرهای بعدی باقی می‌مانند. در طول تریلر، چندین تصویر از قابلیت‌های سیدار، از جمله درمان افراد، نشان داده می‌شود.

۱۱. خواهران سرخ

چرخ زمان

جادوگران آئس سدای به آیا‌های دارای کد و رنگ‌های مختلف تقسیم می‌شوند که آیا‌های سرخ یکی از مهم‌ترین آن‌ها هستند. آن‌ها معمولا خشن و تسلیم ناپذیر هستند و وظیفه مقدسشان این است که به دنبال افرادی باشند که دارای قدرت واحد هستند. سپس این افراد را به برج سفید تار والون می‌آورند تا آئینی را انجام دهند که به نجابت معروف است و نیروی سیدار را از آن‌ها جدا می‌کند. تعداد اعضای آیا‌های سرخ بیشتر از گروه‌های دیگر است اما جای نگرانی است که نیروهای دارک‌وان با موفقیت بین آن‌ها نفوذ کرده‌اند. تعدادی از این جادوگران در واقع آیا‌های سیاه هستند که قسم خورده‌اند تا به دارک‌وان خدمت کنند و وجود آن‌ها از چشم خواهران سرخ پنهان است.

۱۰. سپر جادویی

یکی از تاثیرگذارترین وجوه سیدار در تریلر چرخ زمان، جایی است که موجی از تیرها در آسمان متوقف شده‌اند و احتمالا در اثر حرکت مولکول‌های هوا در یک مکان ثابت مانده‌اند. تماشاگران نکته‌سنج، می‌توانند شخصیت لن با بازی دنیل هنی را در جلوی باقی نفرات ببینند که شمشیری در دست دارد. این جنگجوی مویرین، یکی از ماهرترین جنگجویان جهان است و خود مویرین نیز از این موضوع آگاهی دارد.

۹. خنجر مت کاوتون

خنجر یاقوتی قسمت مهمی از داستان مت است که از شهر نفرین‌شده شادار لوگوت به سرقت رفته است. این مکان مدت‌ها پیش تحت سلطه دارک‌وان قرار گرفت. ساکنان آن، برای دستیابی به نور واحد، طمع کردند تا این که در مقابل یک‌دیگر قرار گرفتند و فرصت مناسبی برای دارک‌وان پیش آمد تا بر آن‌ها تاثیر بگذارد. رند و دوستانش مجبور شدند برای فرار از دست ترولوک‌ها (موجوداتی که به دارک‌وان خدمت می‌کنند) شبی را در آن‌جا بگذرانند و در آن‌جا بود که مت، این خنجر را پیدا کرد. این خنجر یک تیغ ناپاک است که تاثیر خطرناکی بر ذهن افراد دارد و کوچک‌ترین خراش آن، در عرض چند ثانیه باعث مرگ می‌شود، مگر اینکه یک آئس سدای مداخله کند و فرد زخمی را نجات دهد.

۸. سایه عظیم

چرخ زمان

ماجراجویان اموندز فیلد تصور می‌کردند که می‌توانند در شادار لوگوت، پناهگاهی پیدا کنند اما خیلی زود می‌فهمند که این مکان، نفرین شده است. در تریلر چرخ زمان می‌بینیم که سایه شادار لوگوت به سمت آن‌ها پیش می‌رود و آن‌ها به شدت تلاش می‌کنند تا از آن فرار کنند. می‌توان گفت که ترولوک‌ها به مراتب خطر کم‌تری نسبت به شادار لوگوت داشتند. مت بهای سنگینی می‌پردازد و متوجه می‌شود که نفرین و بدی درون شادار لوگوت، روح آن‌ها را آلوده می‌کند.

۷. رویارویی پرین با گرگ

در تریلر، صحنه‌ای از رویارویی‌ پرین با یک گرگ نشان داده می‌شود که شاید در نگاه اول تصادفی به نظر برسد اما در واقع اشاره به توانایی‌هایی دارد که او در ادامه سریال به دست می‌آورد. پرین یک گرگ برادر و شخصی است که از برخی از ویژگی‌های زندگی گرگ‌ها تبعیت می‌کند و می‌تواند نوعی رابطه دوستانه با گله آن‌ها ایجاد کند. این توانایی، کمیاب و قدیمی و حتی ظاهرا قدیمی‌تر از خود قدرت واحد است. در میان گرگ‌ها، پیشگویانی وجود دارند که در آینده، بار دیگر با انسان‌ها به شکار نهایی می‌روند.

۶. رها شدگان

در تریلر چرخ زمان، چندین صحنه کوتاه و نگاهی اجمالی به رها شدگان وجود دارد. آن‌ها فرستندگان قدرت واحد هستند که سوگند یاد کرده‌اند تا به دارک‌وان خدمت کنند. «دارک‌وان و همه رها شدگان در شایول غول با یکدیگر پیوند داده شدند. آن‌ها توسط خالق در لحظه خلقت محدود شدند و تا پایان جهان، محدود هستند.» ظهور رها شدگان نشان می‌دهد که این عصر موعود بالاخره فرا رسیده است. (البته با توجه به چرخش تاریخ در چرخه زمان، صحت این پیشگویی مورد بحث است. نمی‌توان با قطعیت گفت که آیا واقعا لحظه‌ای برای خلقت در همان آغاز وجود داشته است یا خیر.)

۵. تمرکز بر لن

چرخ زمان

شخصیت دنیل هنی که معمولا لن نامیده می‌شود، شخصیتی بسیار پیچیده است که داستانش در طول سریال فاش می‌شود و او ثابت می‌کند که سرنوشت خاص خودش را دارد. جنگجوی سوگند‌خورده مویرین، ناگهان نسبت به ناینیو حکیم، حس خاصی پیدا می‌کند و به او علاقه‌مند می‌شود و عاشقانه بین این دو یکی از جذاب‌ترین طرح‌ها در سریال چرخ زمان رابرت جوردن است. تا قبل از این صحنه‌، تماشاگران، چندباری چهره او را می‌بینند اما تمرکز اصلی بر شخصیت او، در انتهای تریلر و صحنه‌های اکشن است که برخی از آن‌ها در اموندز فیلد روی می‌دهند و برخی دیگر فاقد زمینه‌ای واقعی هستند.

۴. شکارچیان دارک‌وان

صحنه‌ها و تصاویر زیادی از شروران در تریلر چرخ زمان موجود نیست و این مسئله شاید به این دلیل باشد که کارهای گرافیکی و ویرایش، هنوز به طور کامل به پایان نرسیده است. با این حال، در این تریلر، شکارچیان دارک‌وان دیده می‌شوند که در جستجوی تاورن به اموندز فیلد حمله کرده و سپس آن‌ها را در دل شب شکار می‌کنند. بیشتر این اتفاقات قبل از رسیدن رند الثور و دوستانش به تار والون رخ می‌دهند و آن‌ها با رسیدن به برج سفید، خود را از برنامه‌ها و نقشه‌های دارک‌وان، دور نگه می‌دارند.

۳. نگاهی اجمالی به لوگین

یکی از جذاب‌ترین تصاویر تریلر چرخ زمان،  لوگین با بازی آلوارو مورته است که از قدرت واحد استفاده می‌کند. او یکی از افرادی است که دارای قدرت سیدین است و سعی کرد خود را به عنوان اژدهای دروغین معرفی کند و ادعا نمود که ظهور او، تحقق یک پیشگویی باستانی است. او توسط جادوگران آئس سدای اسیر شد و تریلر، احتمالا فلش‌بک‌هایی از نبرد جادوگران با او را نشان می‌دهد. او یکی از شخصیت‌های ثانویه کتاب‌ها است، بنابراین احتمالا این سریال، مفصل‌تر به داستان او بپردازد.

۲. نبرد نهایی

چرخ زمان

یکی از مهم‌ترین لحظات تریلر چرخ زمان اشاره به نبرد نهایی است که یک درگیری بزرگ است که در آن، دارک‌وان با پرداخت بهایی گزاف شکست خواهد خورد. نیروهای نور توسط مردی به نام اژدهای متولد‌‌شده هدایت می‌شوند که می‌تواند قدرت واحد را منتقل کند اما او باید یاد بگیرد که در هنگام استفاده از سیدین، در برابر تاثیر منفی دارک‌وان مقاومت کند. اخیرا تعداد زیادی از اژدهایان دروغین ظهور کردند اما مویرین معتقد است که رند الثور همان اژدهای واقعی است. اگر دارک‌وان بتواند رند و متحدانش را قبل از نبرد نهایی شکست دهد، همه چیز از دست خواهد رفت.

۱. همکاری مویرین و لن

تصاویر نهایی تریلر، تعدادی صحنه اکشن بدون هیچ زمینه خاصی هستند که در آن‌ها مویرین و لن با یکدیگر همکاری می‌کنند. این دو به عنوان یک آئس سدای و یک جنگجو، ترکیبی ترسناک به وجود می‌آورند. به نظر می‌رسد این صحنه، حمله ترولوک‌ها به اموندز فیلد را نشان می‌دهد که اساسا مقدمه همکاری این دو نفر است. این صحنه‌، نمایشی درخشان از قدرت مویرین است و می‌بینیم که او از نور آسمان برای نابودی دشمان استفاده می‌کند.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما