بازی Assassin’s Creed Shadows در چه دوره‌ای از تاریخ جریان دارد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Assassin’s Creed Shadows

هر بازی جدید در سری اساسینز کرید (Assassin’s Creed) مکانیک‌ها، شخصیت‌ها، ماموریت‌ها و‌ایده‌های جدیدی را به همراه دارد، اما مهم‌ترین تغییر هر نسخه را می‌توان یک فضای تاریخی کاملا جدید شمرد که بر دیگر بخش‌های بازی به شدت تاثیر می‌گذارد. حال در Assassin’s Creed Shadows، شرکت سازنده، یوبی‌سافت (Ubisoft)، بیشترین درخواست از سوی طرفداران در تاریخ این سری یعنی جریان داشتن بازی در ژاپن باستان را برآورده کرده است. البته تاریخ ژاپن دوره‌های جذاب مختلفی را در بر می‌گیرد، بنابراین در اینجا دقیق‌تر به تاریخی که بازی جدید سری در آن جریان دارد، خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های دوران تاریخی بازی

با شروع در تاریخ ۱۵۷۹میلادی، Assassin’s Creed Shadows تنها دو دهه قبل از رویداد‌های سریال تلویزیونی اخیر شوگون (Shogun) رخ می‌دهد. به این ترتیب، بسیاری از عناصر کلیدی ارائه شده در سریال برای نسخه‌ی Shadows مهم خواهند بود. این دوره از تاریخ مربوط به طبقه‌ی بازرگانان است و تاجران پرتغالی تاثیر خود را در این کشور یعنی ژاپن گذاشته‌اند. در این میان غرب توپ و تفنگ‌های بلند را به ژاپن و همچنین مسیحیت را از طریق مبلغان یسوعی کاتولیک وارد کرده است.

اساسینز کرید شدوز
  • اساسینز کرید شدوز

بدون شک بسیاری از افراد بازی جدید اساسینز کرید و بازی گوست آو سوشیما (Ghosts of Tsushima) از استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) را باهم مقایسه خواهند کرد اما داستان گوست آو سوشیما در سال ۱۲۷۴، یعنی سه قرن قبل از Shadows اتفاق می‌افتد. به این ترتیب تفاوت‌های اجتماعی و معماری قابل توجهی بین دنیای آن‌ها وجود خواهد دارد. قرن شانزدهم با شهر‌های قلعه مانند، بندر‌های شلوغ، مناطق سامورایی و غیره، دوره‌ی شهرنشینی بوده است. این دوره از نظر هنری نیز با نقاشی‌های پر جنب و جوش و طرح‌های ساختمانی زینتی متمایز است. همه‌ی این‌ها احتمالا نکات مهمی در Shadows خواهند بود، به خصوص وقتی صحبت از اکتشاف، پارکور و فعالیت‌های جهان باز می‌شود.

دوره آزوچی مومویاما

بازی Assassin’s Creed Shadows به بررسی دوره‌ آزوچی مومویاما می‌پردازد که به عبارتی آخرین مرحله از دوره‌ی سنگوکو بود و در واقع زمان جنگ داخلی در قرن ۱۵ و ۱۶ است. قبل از شروع داستان Shadow، در سال ۱۵۶۸ میلادی، آشیکاگا یوشیاکی (Ashikaga Yoshiaki) کنترل ژاپن را بدست گرفت و پانزدهمین و آخرین آشیکاگا بود که شوگون شد. او این کار را با کمک اودا نوبوناگا (Oda Nobunaga)، فرمانده جنگ دایمیو انجام داد که ارتشش به کیوتو یورش بردند تا یوشیاکی را به عنوان شوگان انتخاب کنند. با این حال، نوبوناگا قدرتمند بود و در نهایت یوشیاکی اقدام به شورش علیه فرمانده جنگ کرد. نوبوناگا با سرنگونی شوگونات آشیکاگا و راه‌اندازی جنگ اتحاد در سال ۱۵۷۳، با‌ امید به اتحاد سیاسی قبیله‌های متخاصم کشور پاسخ داد.

در سال ۱۵۷۹، زمانی که Shadows آغاز می‌شود، اودا نوبوناگا در اوج قدرت خود است. او با استفاده از سلاح گرم آرکیبوس (Arquebus)، سلاحی که جنگ ژاپن را برای همیشه تغییر داد، یک پیروزی بزرگ در برابر قبیله‌ی رقیب خود یعنی تاکدا بدست آورده است. در تریلر منتشر شده از بازی، حمله‌ی احتمالی اودا نوبوناگا به استان ایگا در سال ۱۵۸۱ را می‌بینیم که حمله نهایی جنگ تنشو ایگا بود. این منطقه محل زندگی ایگا ایکی، جمهوری شینوبی‌ها و یکی از زادگاه‌های هنر‌های نینجوتسو بود. قبیله اودا قبلا در سال ۱۵۷۹ تلاش کرده بود، ایگا ایکی را به رهبری پسر نوبوناگا سرنگون کند، اما این تهاجم با شکست مواجه شد. خود نوبوناگا تهاجم دوم را سازماندهی کرد و تا شصت هزار سرباز را علیه ارتش مقاومت ایگا مستقر کرد. تهاجم نوبوناگا موفقیت‌آمیز بود و تفنگ‌ها و توپ‌های او بر استحکامات ایگا موثر بود. در نتیجه بخش اعظم ایگا از جمله معابد، قلعه‌ها و روستا‌ها در آتش سوخت.

بازی Assassin’s Creed Shadows

مرکز ژاپن متحد

اگر دوره‌ی آزوچی مومویاما زمانی در تاریخ باشد که بازی در آن جریان دارد، ژاپن مرکزی جایی که اتفاقات در آن رقم می‌خورند. یوبی‌سافت این منطقه را برای بازی جدید خود انتخاب کرده است، زیرا نوبوناگا در آن منطقه استحکام خود را سازماندهی کرده و کشور را از آنجا متحد می‌کند. البته این توسعه‌دهنده هنوز نقشه‌ی بازی را به نمایش نگذاشته است، اما اینکه فرض کنیم کیوتو یک مکان کلیدی و احتمالا مانند کوبه، اوزاکا و مومویاما خواهد بود، منطقی به نظر می‌رسد. البته استان ایگا، آریما و اومی نیز تایید شده است.

در نهایت یکی از نقاط عطف مهمی که در تریلر به نمایش گذاشته شده است، قلعه‌ی تاکدا است. این در واقع قلعه‌ای از دوره‌ سنگوکو است که در کوه شیرویاما قرار دارد. گفته شده که Shadows قرار است دارای تعدادی قلعه تاریخی دقیق باشد که با توجه به مقیاس واقعی ساخته شده‌اند، بنابراین استفاده از قلعه تاکدا در تریلر نشان می‌دهد که برای کاوش در بازی در دسترس خواهد بود.

این بازی در ۲۵ آبان برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما