چرا اپل در آیپد پرو ۱۱ اینچ از نمایشگر Mini-LED استفاده نکرد؟

۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰ ۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نسل جدید آیپد پرو

همان‌گونه که می‌دانید اپل در ماه گذشته از نسل جدید آیپد پرو رونمایی کرد. در مراسم برگزار شده برای رونمایی از این تبلت‌ها دیدیم که اپل در مدل ۲۰۲۱ آیپد‌های پرو تغییرات سخت‌افزاری بسیار خوبی را ایجاد کرده است.

از جمله‌ی این تغییرات ایجاد شده در نسل جدید آیپد پرو می‌توان به استفاده از تراشه‌ی جدید و ۵ نانومتری اپل M1 در این تبلت‌ها اشاره کرد که باعث شده توان پردازشی این نسل از آیپد پرو در مقایسه با نسل قبلی %۵۰ افزایش پیدا کند.

همچنین آیپد پرو‌های ۲۰۲۱ اپل از فناوری ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند و اپل در مدل ۱۲٫۹ اینچ این تبلت از نمایشگری با فناوری جدید Mini-LED استفاده کرده است که اپل آن را Liquid Retina XDR می‌نامد. البته باید گفت که مدل ۱۱ اینچ این تبلت از لحاظ فناوری نمایشگر با نسل پیشین خود تفاوتی را ندارد.

به‌تازگی دو کارمند اصلی اپل به نام‌های Scott Broderick و Vincent Gu به‌ترتیب از بخش بازاریابی آیپد و مهندسی نمایشگر مصاحبه‌ای را با Brian Tong از نشریه‌ی ۹to5Mac انجام داده‌اند و در این مصاحبه درباره‌ی نسل جدید آیپد پرو صحبت کرده‌اند.

در این مصاحبه Broderick عنوان کرد که استفاده از تراشه‌ی M1 در آیپد پرو ۲۰۲۱ باعث شده است که قدرت پردازشی این تبلت‌ها وارد سطح جدیدی شود و کاربران بتوانند کارهای بیشتری را با این تبلت‌ها انجام دهند از این نظر محدودیتی را نداشته باشند.

نسل جدید آیپد پرو

همچنین در این مصاحبه به یکی از سؤال‌هایی که برای بسیاری از افراد بعد از رونمایی از این تبلت‌های جدید به وجود آمد هم پاسخ داده شد. در این مصاحبه پرسیده شد که چرا اپل از نمایشگر با فناوری Mini-LED در مدل ۱۱ اینچ آیپد پرو استفاده نکرد؟

Broderick با نام بردن از نمایشگر Mini-LED به‌عنوان یک ویژگی بسیار مهم گفت چیزی که ما از کاربران در حال استفاده از مدل ۱۱ اینچ آیپد پرو می‌دانیم این است که این کاربران عاشق حمل کردن یک آیپد قدرتمند و قابل حمل با وزنی در حدود یک پوند (۴۵۰ گرم) و دارای طراحی ظاهری به این شکل هستند.

با این وجود کاربرانی که از آیپد‌ پرو ۱۲٫۹ اینچ استفاده می‌کنند به دنبال نمایشگر بزرگتری هستند تا کارهای خلاقانه‌ی خود را با آن انجام دهند و به این دلیل است که ما از تکنولوژی XDR تنها در آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچ استفاده کردیم.

موضوعی که Broderick سعی داشت آن را در این مصاحبه عنوان کند این است که استفاده از نمایشگر با تکنولوژی جدید باعث اضافه شدن وزن و ابعاد آیپد پرو ۱۱ اینچ خواهد شد و کسانی که به مدل ۱۱ اینچ آیپد پرو علاقه‌مند هستند ممکن است از رخ دادن این تغییر‌ها در این تبلت خوشحال نشوند.

استفاده از نمایشگر Liquid Retina XDR باعث شده که آیپد پرو ۲۰۲۱ بتواند محتوا را با کنتراست بسیار بالا و رنگ‌های دقیق نشان دهد. آن‌گونه که اپل عنوان می‌کند این نمایشگر دارای روشنایی ۱۰۰۰ نیت، بیشترین روشنایی ۱۶۰۰ نیت و نسبت کنتراست یک میلیون است. همان‌گونه که گفتیم مدل ۱۱ اینچ این تبلت دارای نمایشگر LCD است.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما