محصولات برنده و بازنده‌ی موتورولا در سال ۲۰۲۲

۱۰ دی ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
موتورولا 2022

موتورولا در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳۰ گوشی راهی بازار کرده و بنابراین تقریبا تمام محدوده‌های قیمتی را پوشش داده است. اما مانند سایر شرکت‌ها، تمام محصولات این شرکت در این سال موفق بودند و در ادامه به محصولات برنده و بازنده‌ی موتورولا در سال ۲۰۲۲ می‌پردازیم.

برنده: موتورولا ریزر ۲۰۲۲

موتورولا 2022

دو نسل اول گوشی تاشوی موتورولا ضعیف‌تر از حد انتظار بودند اما نسل سوم این گوشی‌ها، در کل محصول بسیار جذابی محسوب می‌شود. از بین ارتقاهای صورت گرفته می‌توانیم به بهره‌گیری از یک چیپست پرچم‌دار، نمایشگرهای بزرگ‌تر و بهتر، بهبود دوربین، افزایش اندازه‌ی باتری با بهبود سرعت شارژ اشاره کنیم. همچنین چین‌خوردگی نمایشگر این گوشی کمتر از نسل‌ها قبلی و سایر رقبای موجود در بازار است.

البته این گوشی به هیچ عنوان قیمت پایینی ندارد و مورد استقبال گسترده‌ای هم قرار نگرفته است. اما در هر صورت گوشی‌های تاشو هنوز در اول راه قرار دارند و باید ببینیم موتورولا برای نسل‌های بعدی این گوشی چه ایده‌هایی را عملی می‌کند.

بازنده: سری موتو G

موتورولا 2022

اگرچه بخش مهمی از شهرت موتورولا در سال‌های اخیر به لطف عرضه‌ی میان‌رده‌های جذاب محقق شده، ولی این شرکت در سال ۲۰۲۲ برای محبوب‌ترین گوشی‌های خود رویکرد محافظه‌کارانه‌ای را اتخاذ کرد. مدیران این شرکت برای بسیاری از مدل‌های سری موتو G اشتباهاتی را مرتکب شده‌اند و در نتیجه نسبت به رقبا حرف زیادی برای گفتن ندارند. با وجود اینکه بسیاری از گوشی‌های رقیب از نمایشگرهای OLED بهره می‌برند، ولی در این میان نسل جدید سری موتو G کماکان مبتنی بر نمایشگرهای LCD هستند. دوربین‌های استفاده شده برای این گوشی‌ها هم ضعف‌های زیادی دارند.

البته در این میان نمی‌توانیم عمر باتری بالای این گوشی‌ها و عملکرد سخت‌افزاری مناسب آن‌ها را کتمان کنیم. ولی در کل نسبت به رقبا جذابیت چندانی ندارند و امیدواریم موتورولا در سال ۲۰۲۳ این اشتباهات را جبران کند.

برنده: سری موتورولا اج

با وجود اینکه موتورولا توجه چندانی به گوشی‌های سری G نشان نداده، اما از سوی دیگر در زمینه‌ی گوشی‌های پرچم‌دار سری اج عملکرد بسیار خوبی ارائه کرده است. این گوشی‌ها از نمایشگرهای باکیفیت، طراحی جذاب، دوربین‌های عالی و سرعت شارژ بالا بهره می‌برند. به همین خاطر این گوشی‌ها گزینه‌ی جایگزین جذابی نسبت به بسیاری از پرچم‌داران موجود در بازار هستند.

بازنده: آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های موتورولا

رابط کاربری گوشی‌های موتورولا تفاوت خیلی زیادی نسبت به نسخه‌ی خام اندروید ندارند و با این حال، این شرکت در زمینه‌ی انتشار آپدیت‌های نرم‌افزاری بسیار کند عمل می‌کند. برای این که بهتر این موضوع را متوجه شوید، باید بگوییم که این شرکت اوایل ۲۰۲۳ برای تعدادی از گوشی‌های خود اندروید ۱۳ را منتشر می‌کند و این در حالی است که ماه‌ها از انتشار اندروید ۱۳ می‌گذرد. در ضمن متاسفانه فقط تعداد اندکی‌ از گوشی‌های این شرکت چنین آپدیتی دریافت می‌کنند و موتورولا باید هرچه زودتر این روند را تغییر دهند.

برنده: بازار آمریکا

با وجود اینکه گوشی‌های موتورولا در بازار جهانی حضور خیلی زیادی ندارند، اما در بازار آمریکا یکی از مشهورترین برندها محسوب می‌شود. فعالیت در بازار آمریکا کار راحتی نیست ولی موتورولا با وجود اینکه زیرمجموعه‌ی یک شرکت چینی قرار دارد، بدون مشکل در این بازار مشغول فعالیت است. در این میان باید به تعدادی از گوشی‌های موتورولا هم اشاره کنیم که صرفا برای بازار آمریکا ساخته می‌شوند.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید گوشی موبایل
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه