انتشار نسخه‌ی نسل نهمی ویچر ۳ تا مدت نامعلومی به تعویق افتاد

۲۸ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ویچر 3

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری بازی ویچر ۳ به این زودی‌ها عرضه نخواهند شد.

ویچر ۳ با گذشت هفت سال از زمان عرضه‌اش همچنان یک بازی محبوب باقی مانده و با توجه به اینکه این اثر نقش‌آفرینی جهان باز در حال حاضر بیش از ۴۰ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفته، واضح است که تقاضا برای آن کاهش نیافته است. استودیوی سی‌دی پراجکت رد نسخه‌های نسل نهمی این بازی را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد، اما اخیرا عرضه‌ی آن را از سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ به تاریخ نامشخصی به تعویق انداخته است. در واقع این تصمیم در حالی گرفته شده که توسعه‌ی این نسخه‌ها از دفتر استودیوی Saber Interactive در روسیه به سی‌دی پراجکت رد منتقل شده است. این در واقع همان استودیویی است که کار روی نسخه‌های ۴K و نینتندو سوییچ بازی را انجام داده است. با این حال پس از حمله‌ی روسیه به اوکراین، بسیاری از شرکت‌ها روابط خود را با استودیوهای بازی‌سازی روسی کنار گذاشته‌اند. استودیوی سی‌دی پراجکت رد در توییتر اعلام کرد:

ما تصمیم گرفته‌ایم که توسعه‌ی نسخه‌ی نسل جدید بازی The Witcher 3: Wild Hunt را به تیم داخلی خود بسپاریم. در حال حاضر در حال ارزیابی کارهایی هستیم که باید انجام شوند، بنابراین باید انتشار بازی را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیندازیم.

با توجه به این اتفاق، برای کسانی که نگران این تاخیر هستند، استودیوی لهستانی اطمینان داده که این تاخیر طولانی نخواهد بود. میشال نواکوفسکی، معاون ارشد توسعه‌ی کسب‌وکار سی‌دی پراجکت رد، به تازگی بیان کرده که اگرچه تعویق انتشار بازی به زمانی نامعلوم ممکن است نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلاتی در روند توسعه باشد اما جای نگرانی وجود ندارد.

ویچر 3

در ادامه بیانیه‌ی کامل نواکوفسکی آمده است:

من به خبرهایی که در سراسر اینترنت ظاهر شده بود، نگاه می‌کردم و یکی را دیدم که واقعا توجه من را به خود جلب کرد. در واقع در یکی از خبرها بیان شده بود که نسخه‌ی نسل نهمی ویچر ۳ به طور نامحدودی به تعویق افتاده است؛ گویی که توسعه‌ی آن انجام نخواهد شد. من می‌خواهم بگویم که این واقعیت ندارد.

در حال حاضر حدسیات زیادی از زمان انتشار وجود دارد که می‌توان به ژوئن سال آینده یا چیزی شبیه به آن اشاره کرد، اما هیچ چیز قطعی نیست. توسعه‌ی بازی را با تیم خود انجام خواهیم داد و بازی قرار است در استودیوی اصلی به پایان برسد. ما در حال ارزیابی زمان خود هستیم و این نیاز به کمی بررسی دارد. این تنها چیزی است که می‌توانیم بگوییم.

نواکوفسکی همچنین اضافه کرد که این پورت نسل نهمی به توسعه‌دهندگان زیادی نیاز نخواهد داشت و از طرفی روی روند توسعه‌ی نسخه‌ی چهارم ویچر که با آنریل انجین ۵ در دست ساخت است، تاثیرگذار نخواهد بود. گفتنی است که علاوه‌بر موارد گفته شده، سی‌دی پراجکت رد روی بسته‌ی الحاقی جدیدی از سایبرپانک ۲۰۷۷ کار می‌کند و قرار است آن را در سال ۲۰۲۳ منتشر کند.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه