راهنمای تروفی‌ها و اچیومنت‌های Wolfenstein: Youngblood

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۹ دقیقه
Wolfenstein Youngblood Trophy Achievement Guide

Wolfenstein Youngblood یک دنباله غیرمستقیم برای مجموعه فعلی ولفنشتاین به حساب می‌آید. بازی‌کنندگان این‌بار در نقش دخترهای دوقلو بلازکوویچ قرار می‌گیرند و در قالب یک تیم دو نفره وظیفه دارند نازی‌ها را سلاخی کنند. مهم‌ترین تغییر بازی نسبت به شماره‌های قبلی، وجود حالت کواپ است. بخش دو نفره را هم می‌توانید به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین – تک نفره – تجربه کنید. در بخش آنلاین امکان بازی کردن با دوستان و افراد غریبه وجود دارد. در صورتی که بخواهید بازی را به صورت آفلاین تجربه کنید، هوش مصنوعی کنترل شخصیت دوم را بر عهده می‌گیرد. در هر دو حالت، همیشه یک یار همراه کنارتان خواهد بود.

از دیگر تغییرات اثر می‌توان به اضافه شدن المان‌های نقش‌آفرینی مثل سیستم سطح‌بندی و توانایی‌ها اشاره کرد. ساختار مراحل مشابه The New Colossus است و هیچ اجباری در ترتیب به پایان رساندن آن‌ها وجود ندارد و دست‌تان کاملا باز خواهد بود. خوشبختانه در این شماره خبری از تروفی‌های درجه‌سختی نیست و می‌توانید از همان اول روی درجه سختی آسان بازی کنید. با این حال باید زمان نسبتا زیادی را به کشتن دشمنان و پیدا کردن موارد مختلف بگذرانید.

  • درجه‌ی سختی دریافت تروفی‌ها: ۳ / ۱۰
  • زمان تقریبی به دست آوردن تمام تروفی‌ها: ۴۰ تا ۶۰ ساعت؛ پیدا کردن پول و کشتن دشمنان با اسلحه‌های خاص زمان بسیار زیادی را از شما می‌گیرد.
  • تروفی‌های آفلاین: ۵۹ عدد (۱ تروفی طلایی، ۵ تروفی نقره‌ای، ۵۳ تروفی برونزی)
  • تروفی‌های آنلاین: ۲ عدد (تروفی پلاتینوم، ۱ تروفی برنزی)
  • تروفی‌های از دست دادنی: ندارد
  • تروفی‌های اشکال‌دار (باگ و گلیچ شده): Partisan؛ به گزارش بعضی افراد، در صورت تمام کردن تمام ماموریت‌ها باز هم تروفی را دریافت نمی‌کنید. آفلاین یا آنلاین بازی کردن تاثیری در این مورد ندارد.
  • حداقل تعداد دفعات بازی کردن: یک‌بار
  • آیا درجه سختی روی تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، همه ماموریت‌ها را می‌توانید روی درجه سختی دلخواه خود به پایان برسانید.
  • آیا بعد از به پایان رساندن بخش داستانی می‌توانید در محیط بازی گشت و گذار کرد؟ بله، تمامی مناطق بعد از تمام کردن داستان بازی در دسترس خواهند بود. علاوه بر این، تمامی ماموریت‌های اصلی مجددا قابل بازی هستند.

قدم اول: کامل کردن بخش داستانی

قدم اول برای دریافت تمام تروفی یا اچیومنت‌ها این است که بخش داستانی را تمام کنید تا دسترسی به تمام مناطق بازی آزاد شود. پس از آن می‌توانید ماموریت‌های فرعی را انجام دهید. در حین اینکه مشغول انجام مراحل داستانی هستید، امکان کامل کردن بخش زیاد یا کمی از ماموریت‌های فرعی وجود دارد. در دور اول بازی نگران چیزی نباشید چون هیچ تروفی از دست دادنی وجود ندارد و بعد از پایان داستان می‌توانید هر چیزی که باقی مانده را کامل کنید.

قدم دوم: کامل کردن تمامی ماموریت‌های فرعی و پیدا کردن تمامی کالکتیبل‌ها (با استفاده از توانایی Secrets Collector)

بعد از کامل کردن بخش داستانی، به چند ماموریت فرعی اضافه‌تر دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌توانید برای کامل کردن‌شان، با هر ترتیبی که دوست دارید، به مناطق مختلف سفر کنید. جهت پیدا کردن کالکتیبل‌ها شدیدا توصیه می‌کنیم که توانایی Secrets Collector را در سریع‌ترین زمان ممکن آزاد کنید. این قابلیت در بخش Mind قرار گرفته و با استفاده از آن، مکان تمامی کالکتیبل‌ها روی نقشه مشخص خواهد شد. برای کامل کردن ماموریت‌های فرعی باید چندین و چند بار به محیط‌های قبلی بازگردید. بنابراین، ترکیب آن‌ها با کالکتیبل‌ها باعث می‌شود تا هر دو کار را در سریع‌ترین زمان به انجام برسانید.

قدم سوم: به دست آوردن تروفی‌های باقی‌مانده، کشتن دشمنان با اسلحه‌ها و جمع‌‌آوری پول

بعد از اینکه همه ماموریت‌های فرعی را انجام دادید و تروفی‌ها را به دست آوردید، تنها کاری که باید انجام دهید گرفتن سایر تروفی‌های باقی مانده است که اکثرا مربوط به مبارزات و اسلحه‌ها می‌شوند. در این قدم باید زمان بسیار زیادی را صرف کشتن دشمنان با هر کدام از اسلحه‌ها کنید. علاوه بر این، باید پول بسیار زیادی را برای خرید آپگریدهای اسلحه‌ها جمع‌آوری نمایید. بعد از انجام این کارها، تروفی پلاتینوم را دریافت خواهید کرد.

اطلاعاتی راجع به کالکتیبل‌ها و توانایی Secrets Collector

اگر می‌خواهید تروفی پلاتینوم را بگیرید، باید تمامی کالتیبل‌های بازی را جمع کنید. در کل ۲۷۷ کالکتیبل مختلف در ۶ دسته‌بندی متفاوت وجود دارد. در منو اصلی بازی و در بخش Collectibles تمامی آن‌ها نمایش داده می‌شوند. در هر کدام چندین عدد آیتم جمع کردنی قرار دارد و هر در منطقه کالکتیبل‌هایی از گروه‌های مختلف قرار داده شده است. با این حال خبر خوب این است که بازی بهتان می‌گوید که هر کالکتیبل در کدام منطقه قرار دارد و همین موضوع کار را بسیار راحت کرده است و عملا دیگر هیچ نیازی به ویدیو و عکس‌های راهنما ندارید.

با رسیدن به لول ۳۰ می‌توانید قابلیت Secrets Collecter را از شاخه Mind خریداری کنید. البته برای آزادسازی آن می‌بایست توانایی‌های قبلی این شاخه را خریداری کرده باشید. این توانایی محل دقیق تمامی کالکتیبل‌ها را روی نقشه کوچک‌تان نشان خواهد داد.

کالکتیبل‌هایی که برای تروفی‌ها نیاز هستند با ستاره روی نقشه مشخص می‌شوند. بقیه جعبه‌ها هم با همان آیکون جعبه روی نقشه نشان داده می‌شوند. در کنار هر کالکتیبل روی نقشه جهتی وجود دارد که ارتفاع شما نسبت به آن را نشان می‌دهد؛ مثلا اگر کالکتیبل در طبقه زیرین باشد، یک فلش به سمت پایین در کنار آن قرار می‌گیرد. با این حساب دیگر هیچ نیازی به یک راهنمای مخصوص و جدا برای کالکتیبل‌ها نیست. پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که مشغول انجام ماموریت‌های فرعی هستید کالکتیبل‌ها را جمع کنید چرا که در این مراحل چندین بار به محیط‌های قبلی خواهید رفت.


Youngblood

با دریافت تمامی تروفی‌های بازی، تروفی پلاتینوم آزاد می‌شود. داشتن DLC یا نسخه‌های ویژه هیچ تاثیری روی گرفتن یا نگرفتن تروفی‌ نمی‌گذارد.


Teamwork

این تروفی تنها تروفی آنلاین بازی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی از ماموریت‌های بازی را با یک بازی‌کننده دیگر به پایان برسانید تا تروفی آزاد شود. تفاوتی ندارد که نفر دوم را از فهرست دوستان‌تان انتخاب کنید یا اینکه به صورت مچ‌میکینگ با یک نفر دیگر بازی کنید.


Resistor

برای دریافت این تروفی باید ۵۰۰ دشمن را بکشید. قطعا در طول بازی خیلی بیش‌تر از ۵۰۰ نفر را خواهید کشت و نیازی نیست کار خاصی برای تروفی انجام دهید. با این حال از بخش STATISTICS در منو بازی می‌توانید آمار خود و تعداد دشمنانی که کشته‌اید را ببینید. آمار کشتن دشمنان در قسمت General نمایش داده می‌شود.


Swatter

برای دریافت این تروفی باید ۲۰تا از درون‌ها (Drone) را نابود کنید. درون‌ها یکی از رایج‌ترین دشمنان بازی هستند و معمولا در هر قسمتی سر و کله‌شان پیدا می‌شود. بنابراین، کار سختی در پیش نخواهید داشت. معمولا در مناطق نظامی حدود یک یا دو درون وجود دارد که نگهبانی می‌کنند. اما هنگامی که در برج درون‌ها هستید و زنگ خطر را به صدا در می‌آورید، تعداد بسیار زیادی از آن‌ها اسپاون می‌شوند. تنها کافی است بیست‌تایشان را نابود کنید. میزان درون‌هایی که نابود کرده‌اید در بخش STATISTICS نمایش داده نمی‌شود ولی به احتمال بسیار زیادی در همان دور اول بازی تروفی را می‌گیرید و نیازی به چک کردن آمار و ارقام نخواهید داشت.


Immovable object

برای این تروفی باید ۱۰ عدد Supersoldaten یا همان سربازهای ویژه را هنگامی که در حال شارژ شدن هستند، بکشید. معمولا حین درگیری وقتی که با این سربازها فاصله دارید، آن‌ها خود را شارژ می‌کنند و به سمت‌تان یورش می‌برند. احتمالا برای گرفتن این تروفی کمی به مشکل برخواهید خورد و اگر تنهایی بازی می‌کنید، کارتان سخت‌تر هم خواهد شد چون به محض اینکه زره دشمنان از بین می‌رود، هوش مصنوعی به سرعت آن‌ها را می‌کشند. راحت‌ترین کار این است که از اسلحه Laserkraftwerk با Overcharge Transformer استفاده کنید؛ این قابلیت به شما اجازه می‌دهد اسلحه خود را شارژ کنید و پنج تیر به صورت همزمان شلیک نمایید. با استفاده از این قدرت می‌توانید قوی‌ترین سربازها را با یک تیر از بین ببرید. بنابراین اسلحه خود را شارژ کنید و منتظر بمانید تا یکی از این سربازها به سمت‌تان یورش ببرد.


Bomber

برای این تروفی باید ۵۰ دشمن را با مواد منفجره از بین ببرید. بازی نارنجک‌ها، بشکه‌های قرمز رنگ و وسیله‌های نقلیه را جزء مواد منفجره به حساب می‌آورد. راهی برای چک کردن آمار این تروفی وجود ندارد، اما اگر به صورت مرتب بشکه‌ها را منفجر می‌کنید و از نارنجک‌ها بهره می‌برید، به احتمال خیلی زیادی تروفی را در روند طبیعی بازی دریافت می‌کنید.


Supreme ninja

برای این تروفی باید ۵۰ دشمن را با اسلحه‌های پرت‌شونده بکشید. در همان اوایل بازی با اسلحه‌های پرت‌شونده که معمولا چاقو یا تبرهای کوچکی هستند، آشنا می‌شوید. هنگامی که با دشمنان فاصله دارید می‌توانید با فشار دادن دکمه R3 دشمنان را از راه دور به فتل برسانید. معمولا این اسلحه‌ها دشمنان معمولی و بدون زره را با یک ضربه می‌کشند. بر این اساس، این دسته از دشمنان بهترین راه گرفتن تروفی هستند.


Stealthy

برای دریافت این تروفی باید ۵۰ دشمن را به صورت مخفیانه بکشید. راه‌های زیادی برای کشتن دشمنان در حالت مخفیانه وجود دارد. کشتن دشمنان از پشت و استفاده از اسلحه‌هایی که صداخفه‌کن دارند یا حتی پرتاب چاقو به سمت دشمنان از بهترین راه‌هایی هستند که می‌توانید استفاده کنید. در این بین استفاده از قابلیت نامرئی شدن کار را بسیار راحت خواهد کرد.


Ripper

برای این تروفی باید ۷۵ دشمن را از پشت و به صورت مخفی‌کاری یا از روبه‌رو با درگیری فیزیکی بکشید. برای مثال هنگام درگیری، با فشار دادن دکمه R3 می‌توانید سلاح دشمنان معمولی را بگیرید و با استفاده از آن، از بین‌شان ببرید.

هنگامی که در حالت مخفی‌کاری هستید، می‌توانید هم دشمنان عادی و هم دشمنان زره‌دار را با استفاده از این شیوه بکشید. اما هنگامی که درگیر شده‌اید، تنها دشمنان عادی با استفاده از این شیوه کشته می‌شوند و برای دشمنان زره‌دار باید اول زره یا همان خط سفیدی که در کنار میزان سلامتی‌شان قرار گرفته را از بین برده و سپس به صورت فیزیکی درگیر شوید.


Trigger happy

برای دریافت این تروفی باید ۱۰۰ هزار گلوله شلیک کنید که عدد بسیار بالایی است. اما به هر حال تقریبا تمام طول مدت بازی را در حال شلیک کردن هستید و جای نگرانی وجود ندارد. بازی آمار دقیقی از تعداد دفعاتی که شلیک کرده‌اید ارائه نمی‌دهد اما اگر می‌خواهید به صورت دقیق آمار خود را ببینید، می‌توانید به بخش STATISTICS و مقدار Shots Fired هر اسلحه را با هم جمع کرده و آمار کلی خود را ببینید. اگر همین یک تروفی برای‌تان باقی مانده بهترین کار این است که از تیربارهای Laserhammer استفاده کنید. این اسلحه با سرعت بسیار بالایی گلوله‌ها را شلیک می‌کند و تیرهایش تمام نمی‌شود. با این حساب، بهترین راه دریافت تروفی استفاده از همین اسلحه است.


Prepper

برای این تروفی باید ۲۵۰ آیتم را جمع‌آوری کنید. اسلحه‌ها، مهمات، زره، آیتم‌های سلامتی و سکه‌ها همگی جزء آیتم‌ها به حساب می‌آیند. وقتی که دشمنان را می‌کشید و روی‌شان راه می‌روید، تمامی آیتم‌ها به صورت خودکار برداشته می‌شود. اما برای آیتم‌هایی که در محیط قرار دارند باید به صورت دستی و با استفاده از دکمه مربع برشان دارید. کار برای این تروفی از همان دقایق اول بازی آغاز می‌شود و احتمالا خیلی زود و در همان ماموریت دوم آن را آزاد خواهید کرد.


A red mist

برای این تروفی باید ۱۵۰ دشمن را به صورت کامل بکشید یا به عبارتی، بدن‌شان را کامل از بین ببرید و منفجرشان کنید. هدشات کردن، مواد منفجره و استفاده از قابلیت کراش بهترین راه‌های دریافت این تروفی هستند.

آسان‌ترین راه دریافت تروفی زمانی است که قابلیت کراش (Crush) را آزاد کرده باشید. تنها کافی است به سمت دشمنان که روی زمین افتاده‌اند بدوید و با کشتن‌شان، منفجرشان کنید. با انجام این کار، مشکلی برای دریافت تروفی نخواهید داشت و احتمالا در همان دور اول بازی آن را دریافت خواهید کرد.


Rasputin

برای دریافت این تروفی باید ۲۵بار هم‌تیمی خود را زنده (ریوایو) کنید یا اینکه هم‌تیمی‌تان شما را ریوایو کند. این تروفی را می‌توانید هم زمان با بازی کردن با هوش مصنوعی یا افراد دریافت کنید. احیا کردن هوش مصنوعی همراهتان هم جزء تروفی به حساب می‌آید.


Intruder

برای این تروفی باید ده‌تا از قفل‌های کد دار را پشت سر بگذارید. از ابتدا تا انتهای بازی، این قفل‌ها که اغلب به راحتی هم باز می‌شوند، سر راه‌تان قرار می‌گیرند و معمولا برای چند منظور مثل باز کردن درهای اصلی، خاموش کردن دستگاه‌های فرستنده درون و باز کردن جعبه‌های قرمز استفاده می‌‌شوند. در طول بازی قطعا بالای ده‌تا از این قفل‌ها را باز می‌کنید و لازم نیست کار خاصی برای تروفی انجام دهید.


Partisan

برای این تروفی باید تمامی ماموریت‌های بازی را به پایان برسانید. کامل کردن هر دو گروه ماموریت‌های داستانی و ماموریت‌های فرعی برای دریافت تروفی نیاز هستند. پیش از کامل کردن بخش داستانی نمی‌توانید تروفی را دریافت کنید زیرا تعدادی از مراحل فرعی بعد از به پایان رساندن ماموریت آخر در دسترس قرار می‌گیرند. بازی ۷ ماموریت اصلی و حدود ۳۰ ماموریت فرعی دارد. با رفتن به بخش STATISTICS و زیرمجموعه Progression می‌توانید ببینید که چند درصد ماموریت‌ها را تکمیل کرده‌اید.

توجه: احتمال اینکه تروفی گلیچ شود و نتوانید آن را دریافت کنید وجود دارد. آنلاین یا آفلاین بازی کردن شما هیچ تاثیری روی این موضوع ندارد. آن‌هایی که بازی را به صورت کواپ آنلاین تجربه کرده‌اند می‌گویند تروفی تنها برای یکی از آن‌ها باز شد. اگر تک‌نفره و آفلاین بازی می‌کنید، در صورت گلیچ شدن تروفی، باز هم آن را آزاد نخواهید کرد. بنابراین، شدیدا توصیه می‌کنیم که پیش از به پایان رساندن آخرین ماموریت‌تان، از فایل ذخیره خود بک‌آپ بگیرید و در صورت گلیچ شدن تروفی، دوباره آن را لود کنید و آخرین ماموریت را مجددا به پایان برسانید. در صورتی که باز هم تروفی را نگرفتید، بهترین کار این است که منتظر آپدیت‌های آینده بمانید.


Airborne

برای این تروفی باید ۵۰ دشمن را زمانی که می‌پرید و در هوا هستید بکشید. انجام این کار به احتمال خیلی زیاد خارج از روند طبیعی بازی‌تان است و اگر از همان اول سراغش نروید، در پایان باید زمان زیادی را برای آن صرف کنید. بنابراین بهتر است از ابتدای بازی و زمانی که دشمنان ضعیف‌تر هستند، تروفی را به دست بیاورید. در این بین درون‌ها بهترین گزینه هستند و می‌توانید با چند تیر اسلحه Sturmgewehr نابودشان کنید. دشمنان معمولی هم گزینه مناسبی‌اند اما باید در حین درگیری دائما بپرید و روی آن‌ها نشانه بگیرید. قطعا Aim Assist کمک بسیار زیادی خواهد کرد. برای اینکه ببینید چند نفر را در هوا کشته‌اید، به بخش STATISTICS و زیرمجموعه General بروید.


Sting like a bee

برای این تروفی باید ۱۰تا از سربازهای ویژه یا همان Supersoldaten را به صورت مخفی‌کاری بکشید. در حالت عادی، امکان انجام چنین کاری وجود ندارد و برای دریافت تروفی مجبور هستید تا توانایی Supersoldat Hunter را از بخش Muscle آزاد کنید. برای آزاد کردن این توانایی به سه اسکیل پوینت احتیاج دارید. گفتنی است که برای خرید قابلیت فوق نیازی نیست به سطح خاصی برسید و زمانی که آن را آزاد کنید، می‌توانید سربازهای غول پیکر را همانند دشمنان عادی به صورت مخفی‌کاری بکشید. محاسبه تعداد کیل‌هایی که به این روش گرفته‌اید کمی عجیب است چرا که بازی بعضی مواقع تعدادی از آن‌ها را حساب نمی‌کند. برای حل مشکل پیشنهاد می‌کنیم که به جای تبرهای کوچک، از چاقو به عنوان اسلحه سرد خود استفاده کنید. زمانی که می‌خواهید دشمنی را بکشید از قابلیت نامرئی شدن استفاده نکنید و مطمئن باشید که در حین اجرا شدن انیمیشن کشتن، دیده نشوید. یکی از بهترین مکان‌ها برای دریافت این تروفی، منطقه Brother 3 است. در این منطقه همیشه حداقل دوتا از این سربازها را پیدا خواهید کرد. هر دوی آن‌ها را به صورت مخفی کاری بکشید، سپس به Catacombs برگردید تا دشمنان دوباره سرجایشان بیایند. بعد از آن دوباره به منطقه بازگردید و همین روند را ادامه دهید. به بخش Enemies در منو STATISTICS بروید، سپس صفحه را پایین بکشید تا به Heavies برسید. در این قسمت آمارتان نشان داده می‌شود.


Hard boiled

برای تروفی بالا باید ۱۰۰ دشمن را هنگامی که دو سلاح به صورت همزمان در دست‌تان گرفته‌اید، بکشید. جهت انجام این کار می‌بایست قابلیت Dual-wielding را از بخش Muscle آزاد کنید.

قابلیت بالا نیازی به رسیدن به لول‌های بالا ندارد و از همان اول بازی در دسترس‌ است. بعد از آزادسازی آن، دوبار مثلث را بزنید تا دو اسلحه Pistoles یا Machinepistoles در دست‌تان قرار بگیرد. در این حالت ۱۰۰ دشمن را بکشید تا تروفی آزاد شود.


Right tool for the job

در بازی دشمنان زره مخصوص به خود را دارند که با رنگ سفید در کنار خط جان‌شان نشان داده می‌شود. در کل دو نوع زره داریم؛ زره‌های سبک که با مربع‌های کوچیک نشان داده می‌شوند و زره‌های سنگین که نسبت به نمونه قبلی با مربع‌‌های بزرگ‌تر نشان داده می‌شوند. در این بین هر کدام از اسلحه‌های شما با توجه به زره دشمنان تاثیر بیش‌تری روی آن‌ها می‌گذارد و آسیب بیش‌تری بهشان وارد می‌کند. در پایین صفحه سمت راست و نزدیک جایی که میزان تیرهایتان نشان داده می‌شود، می‌توانید ببینید که اسلحه‌تان برای چه نوع زرهی مناسب است. زمانی که اسلحه مناسب را مقابل دشمنان استفاده کنید، آن‌ها آسیب بیش‌تری می‌بینند و زودتر کشته می‌شوند.

حال برای این تروفی باید ۷۵ دشمن را با استفاده از اسلحه مناسبی که متناسب با زره آن‌ها است، بکشید. اگر از ابتدای بازی با این مکانیک آشنا باشید، قطعا تروفی را در روند طبیعی بازی آزاد می‌کنید. طبیعتا کشتن دشمنانی که زره ضعیف‌تری دارند برای دریافت این تروفی بسیار آسان‌تر خواهد بود.


Heavy artillery

برای تروفی پیش از هر چیز اول باید به سطح ۲۰ برسید و سپس توانایی Extreme Gun Pocket را از بخش Muscle باز کنید. برای آزادسازی این توانایی به ۶ اسکیل پوینت احتیاج دارید. بعد از آن می‌بایست یک اسلحه قدرتمند یا همان Power Weapon پیدا کنید و آن را جزء سلاح‌های اصلی خود بگذارید. با این‌کار، وقتی تیر این اسلحه‌ها به اتمام برسد، باز هم آن را در بین اسلحه‌های خود خواهید داشت.


American Football

برای دریافت تروفی بالا باید ۵۰ دشمن را با استفاده از قابلیت کراش بکشید. کراش و نامرئی شدن دوتا از قابلیت‌هایی هستند که می‌توانید در ابتدای بازی آزادشان کنید. فارغ از اینکه در ابتدا چه چیزی انتخاب کردید، در هر صورت امکان آزادسازی هر دو آن‌ها در طول گیم‌پلی ممکن خواهد بود. با رفتن به بخش Power و دادن ۵ اسکیل پوینت قادر خواهید توانایی دوم را آزاد کنید.

وقتی با استفاده از قابلیت کراش به سمت دشمنان می‌دوید، آن‌ها ضربه می‌خورند و به زمین می‌افتند. سطح‌های بالاتر این قابلیت آسیب بیشتری به دشمنان وارد می‌کند و می‌توانید دشمنان قوی‌تر هم با استفاده از همین روش بکشید. زمانی که دشمنان به آخر خط سلامتی خود رسیده‌اند و روی زمین افتاده‌اند، به سمت‌شان بدوید تا کشته شوند. ۵۰ بار این کار را تکرار کنید تا تروفی آزاد شود.


Predator

کراش و نامرئی شدن دوتا از قابلیت‌هایی هستند که می‌توانید در ابتدای بازی آزادشان کنید. فارغ از اینکه در ابتدا چه چیزی انتخاب کردید، در هر صورت امکان آزادسازی هر دو آن‌ها در طول گیم‌پلی ممکن خواهد بود. با رفتن به بخش Power و دادن ۵ اسکیل پوینت قادر خواهید توانایی دوم را آزاد کنید. با فشار دادن کلید جهت پایین می‌توانید برای مدتی نامرئی شوید و از دید دشمنان مخفی بمانید. توانایی‌های بعدی این شاخه شما را برای مدت زمان بیش‌تری نامرئی می‌کنید و می‌توانید هنگام راه رفتن هم از آن استفاده کنید.

حال برای این تروفی باید ۵۰ دشمن را حداکثر ۳ ثانیه بعد از اینکه از حالت نامرئی خارج شدید، بکشید. مخفی‌کاری یا تیراندازی تاثیری در گرفتن تروفی ندارد و در هر صورت می‌توانید آن را دریافت کنید. نکته مهم‌تر این است که زمانی که از حالت نامرئی خارج شدید، حداکثر ۳ ثانیه برای کشتن دشمنان فرصت دارید. بهترین کار این است که حین درگیری دائما نامرئی و ظاهر شوید و از درگیری فیزیکی استفاده کنید.


Supportive

در بازی قابلیتی گذاشته شده که با فشار دادن جهت بالا قادر خواهید بود به هم‌تیمی خود زره یا سلامتی بدهید. برای این تروفی تنها لازم است ۱۰۰ بار این کار را انجام دهید.

جهت دیدن آمار خود به به قسمت General در بخش STATISTICS بروید.


Tacticool

برای آپگرید کردن اسلحه‌ها انتخاب‌های زیادی دارید و همان‌طور که می‌دانید تمامی قسمت‌های سلاح‌ها قابل ارتقا هستند و هر آپگرید، تاثیر مستقیمی روی عملکرد آن‌ها می‌گذارد. در هر قسمت، سه نوع آپگرید وجود دارد که می‌توانید حداکثر یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

برای این تروفی باید در هر قسمت حداقل یک آپگرید را خریداری کنید و سپس با خریداری سطح Improve مجددا آن را ارتقا دهید. مثلا به بخش آپگرید اولین اسلحه بازی که Pistole است بروید. در این قسمت می‌توانید مثلا خشاب یا دوربین سلاح را تغییر دهید و آن‌ها آپگرید کنید. تنها کافی است یکی از هر آپگریدهای هر بخش را بخرید تا پنجره Improve مقابل آن باز شود. پس از گرفتن هر کدام از آپگریدها، روی Improve کلیک کنید. زمانی که این کار را برای تمامی قسمت‌های یک اسلحه انجام دادید، تروفی آزاد می‌شود.


Kitted out

هر اسلحه معمولا بین ۵ تا ۶ بخش برای آپگرید کردن دارد که هر کدام از  آن‌ها تاثیر مستقیمی روی عملکرد و میزان آسیب اسلحه می‌گذارد. برای دریافت تروفی بالا تنها لازم است که ۱۰تا از این آپگریدها را خریداری کنید.


Gear head

برای این تروفی باید ورژن Improve تمامی آپگریدها را برای همه اسلحه‌های بازی بخرید. در مجموعه ۱۴ سلاح در بازی وجود دارد که با احتساب دو نسخه از هر آپگرید، باید ۲۹۴ اتچمنت را برای آن‌ها خریداری کنید. جهت انجام این کار به ۱۳۸,۸۲۰ سکه نیاز دارید که همین موضوع باعث شده تا تروفی بالا به یکی از زمان‌برترین تروفی‌های بازی تبدیل شود. راه‌های بسیار کمی برای دریافت پول وجود دارد. با این حال در بخش زیر نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم:

اگر به صورت تک‌نفره بازی می‌کنید، سریع‌ترین حالتی که می‌توانید پول به دست بیاورید، تکرار کردن اولین ماموریت بازی است (با صحبت کردن با شخصیت Abby می‌توانید تمامی ماموریت‌ها را از ابتدا بازی کنید). اینکه روی چه درجه‌سختی بازی می‌کنید، اهمیتی ندارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو منطقه اول بازی را به صورت مخفی‌کاری پیش بروید تا جایزه مخصوص به آن را بگیرید و سکه دریافت کنید. اگر هدف‌تان فقط و فقط این است که سکه بگیرید، می‌توانید مدام همین روند را تکرار کنید و با رفتن به Catacombs ماموریت را مجددا آغاز نمایید. اگر قصد دارید دشمنان را بکشید یا مرحله را به پایان برسانید، درجه‌سختی را به Challenge تغییر دهید تا بعدا جایزه بیشتری دریافت کنید.

در این بین راه دیگری هم وجود دارد که چندان سریع نیست و باید طی چند روز آن را انجام دهید، اما خوشبختانه نسبت به حالت قبلی جذاب‌تر است و خسته‌کننده نیست. در بازی تمامی جعبه‌ها بعد از ۲۴ ساعت دوباره در دسترس قرار می‌گیرند و به اصطلاح ریسپاون می‌شوند و می‌توانید دوباره آن‌ها را باز کنید. بنابراین باید به تمامی مناطق بروید، دشمنان را بکشید و جعبه‌ها را باز کنید. با صرف دو ساعت وقت می‌توانید این کار را انجام دهید و با باز کردن تمامی جعبه‌ها ۱۲ هزار سکه دریافت کنید. اگر قصد دارید این کار را طی چند روز انجام دهید، می‌توانید تا روز بعد صبر کنید. اما اگر قصد دارید تروفی را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید، بهترین کار این است که ساعت کنسول خود را یک روز به جلو ببرید تا جعبه‌ها دوباره در دسترس قرار بگیرند.


A better you

برای دریافت تروفی بالا باید در مجموع ۵ توانایی و مهارت را خریداری کنید.


Extra everything

برای دریافت تروفی بالا باید در مجموع ۱۵ توانایی خریداری کنید.


More human than human

برای دریافت این تروفی باید تمامی قابلیت‌ها را خریداری کنید.

هر بار که سطح‌تان بالاتر می‌روید یا لول‌آپ می‌شوید، پوینت‌هایی برای خرید توانایی‌ها دریافت می‌کنید. علاوه بر این، با کامل کردن ماموریت‌های فرعی هم مقداری پوینت خواهید گرفت. جدای از این، معمولا برای خریدن قابلیت‌های بالاتر باید به یک سطح خاص برسید.

برای دریافت تروفی باید تمامی ماموریت‌های فرعی را کامل کنید و به لول ۸۰ برسید.


See my vest

برای این تروفی باید پنج پوسته برای زره خود (Power Armor) بخرید. این پوسته‌ها صرفا استفاده تزئینی دارند و از آنجایی که بازی اول شخص است، حتی نمی‌توانید آن‌ها را ببینید. با رفتن به بخش Journal و خرج کردن مقداری سکه یا طلا می‌توانید لباس‌های جدیدی بخرید. برای خرید ارزان‌ترین لباس‌ها و کلاه‌ها به ۳۲۰۰ سکه نیاز دارید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام این کار از سیو خود بک‌آپ بگیرید تا پول‌های‌تان الکی خرج نکرده باشید. بعد از اینکه تروفی آزاد شد، دوباره سیو خود را لود کنید تا پول‌های‌تان بازگردد.


Brother 1

این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

با شکست دادن غولآخر منطقه Brother 1 تروفی بالا آزاد می‌شود.  غول پایانی مرحله یک ربات بسیار بزرگ است که به صورت پی‌در‌پی لیرز شلیک می‌کند. در حین درگیری هم تله‌های لیزری روی زمین گذاشته شده که در صورت برخورد با آن‌ها آسیب می‌بینید. بهترین کار این است که در وسط اتاق بایستید و با استفاده از اسلحه‌های لیزری یا Sturmgewehr به دشمن شلیک کنید. استفاده از این دو اسلحه آسیب شدیدی به ربات وارد می‌کنید و سبب می‌شود تا زره او سریع‌تر شکسته شود. در طبقه پایین اتاق هم مقداری مهمات وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را بردارید.


Brother 2

این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

با شکست دادن غولآخر منطقه Brother 2 تروفی بالا آزاد می‌شود. غولآخر این ماموریت هم همانند قبلی یک ربات است اما این یکی تنها یک Uberhammer به سمت‌تان پرتاب می‌کند. علاوه بر این، در حین درگیری درون‌ها و چند سربازها هم اسپاون می‌شوند که اگر مراقب نباشید، اذیت‌تان خواهند کرد.


Brother 3

این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

با شکست دادن غولآخر منطقه Brother 3 تروفی بالا آزاد می‌شود.


God Key

این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

بعد از رفتن به Lab X و دیدن کات‌سین، تروفی بالا آزاد می‌شود.


Plain sight

این تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

بعد از تمام کردن مراحل Brothers وظیفه دارید به منطقه Lab X بروید. به محض وارد شدن به آزمایشگاه، تروفی آزاد می‌شود.


World’s best Dad

تروفی بالا داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.


Among friends

تروفی بالا داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

با تمام کردن دومین ماموریت بازی و رفتن به منطقه Catacombs تروفی آزاد می‌شود.


Airship down

تروفی بالا داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

با تمام کردن اولین ماموریت بازی و کشتن ژنرال Winkler تروفی آزاد می‌شود.


Explorer

برای دریافت تروفی بالا باید ۲۵۰تا Supply Crates باز کنید؛ همان جعبه‌های سفید و سیاه رنگی که خط‌های زرد رنگ دارند. با باز کردن این جعبه‌ها معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ سکه به همراه مقداری XP دریافت خواهید کرد. اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، مکان جعبه‌هایی که باز نکرده‌اید روی نقشه مشخص می‌شوند. احتمال اینکه در دور اول بتوانید ۲۵۰ جعبه باز کنید بسیار بسیار کم است چون در طول بازی حتی ۲۰۰ جعبه هم در بازی قرار ندارد. اما نکته مهم این است که جعبه‌ها بعد از هر ۲۴ ساعت دوباره در دسترس قرار می‌گیرند و می‌توانید دوباره آن‌ها را باز کنید.

راهی برای دیدن اینکه چه تعداد جعبه باز کرده‌اید وجود ندارد. بنابراین باید تا زمانی که تروفی آزاد می‌شود به این کار ادامه دهید.


Expert explorer

برای دریافت تروفی بالا باید تمامی جعبه‌های قرمز رنگ را باز کنید.

تمامی جعبه‌های قرمز رنگ قفل دارند و با باز کردن‌شان یک کانسپت دریافت خواهید کرد. برای باز کردن این جعبه‌ها باید در همان منطقه به دنبال یک فلاپی دیسک بگردید و بعد توسط کامپیوترها آن را رمزگشایی کنید. در مجموع ۲۵ جعبه در بازی قرار دارد. اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، مکان آن‌ها با یک ستاره روی نقشه مشخص می‌شود.


Tribute

برای این تروفی باید یکی از کالکتیبل‌های مخفی بازی را پیدا کنید.

برای دریافت کالکتیبل باید بعد از اینکه اسلحه Dieselkraftwerk را به دست آوردید، به منطقه Victory Boulevard بروید. زمانی که به این منطقه رسیدید، از همان ایستگاه مترو به جلو حرکت کنید و به ساختمانی که روبه‌رویتان قرار گرفته وارد شوید و به طبقه بالا بروید. بعد از اینکه کمی مسیر را ادامه دادید، یک در مخصوص در سمت چپ‌تان می‌بینید که با اسلحه Dieselkraftwerk باز می‌شود. بعد از اینکه وارد اتاق شدید کالکتیبل Dishonored Rune را از روی میز بردارید تا تروفی آزاد شود.


Audiophile

برای دریافت تروفی بالا باید تمامی نوار کاست‌ها (Cassette Tapes) را پیدا کنید.

در مجموع ۴۳ عدد از این کالکتیبل‌ها در بازی وجود دارد که اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، روی نقشه نشان داده می‌شوند.


Librarian

برای دریافت تروفی‌ بالا باید تمامی نوشته‌ها (Readables) را پیدا کنید.

نوشته‌ها معمولا در قالب روزنامه‌های تا شده، دسته نوشته، کتاب و نامه در بازی قرار داده شده‌اند. در مجموع ۸۰ عدد از این کالکتیبل‌ها در بازی وجود دارد که اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، روی نقشه نشان داده می‌شوند.


Hacker

برای دریافت این تروفی باید تمامی فلاپی‌دیسک‌ها (Floppy Disks) را پیدا کنید. با رمزگشایی فلاپی دیسک‌‌ها در کامپیوترها می‌توان اطلاعات مهم داستان و رمز جعبه‌های قرمز را به دست آورد.

در مجموع ۳۴ عدد از این کالکتیبل‌ها در بازی وجود دارد که اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، روی نقشه نشان داده می‌شوند.


۳-D

برای دریافت این تروفی باید تمامی عینک‌های سه‌بعدی  (۳D glasses)را پیدا کنید.

در مجموع ۷۲ عدد از این کالکتیبل‌ها در بازی وجود دارد که اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، روی نقشه نشان داده می‌شوند. گفتنی است تعدادی از این کالکتیبل‌ها تا زمانی که به نقطه مشخصی در داستان نرسید، روی نقشه نشان داده نمی‌شوند. بنابراین نمی‌توانید تمامی آن‌ها را از همان اول جمع‌آوری کنید.


Banker

برای دریافت این تروفی باید ۶۰ هزار سکه پیدا کنید.

سکه‌ها واحد پولی درون بازی هستند که برای خرید آپگرید اسلحه‌ها و پوسته‌ها استفاده می‌شوند. سکه‌ها با کشتن دشمنان، تمام کردن ماموریت‌ها و باز کردن جعبه‌ها به دست می‌آیند. علاوه بر این، می‌توانید در گوشه و کنار محیط هم آن‌ها را پیدا کنید. ۶۰ هزار سکه عدد بسیار زیادی است اما برای دریافت تمامی تروفی‌ها باید بیشتر از این‌ها جمع کنید.

با رفتن به بخش General در منو STATISTICS می‌توانید تعداد سکه‌هایی که جمع کرده‌اید را ببینید.


Dark Days

برای گرفتن تروفی بالا باید به تمامی محیط‌های زیرزمینی وارد شوید.

زیرزمین‌ها جزء محیط‌های فرعی به حساب می‌آیند که معمولا به مناطق اصلی متصل شده‌اند یا دو ناحیه را به یکدیگر متصل می‌کنند. تعدادی از ماموریت‌های فرعی هم در همین محیط‌ها جریان دارد.

از آنجایی که برای تروفی Partisan باید تمامی ماموریت‌ها را تمام کنید، از این رو به تمامی مناطق زیرزمینی خواهید رفت و لازم نیست کار خاصی انجام دهید یا از مسیر اصلی خود منحرف شوید.


Cinephile

برای دریافت این تروفی باید تمامی کاورهای UVK (UVK Covers) را پیدا کنید.

در مجموع ۲۵ عدد از این کالکتیبل‌ها در بازی وجود دارد که اگر قابلیت Secrets Collector را داشته باشید، روی نقشه نشان داده می‌شوند.


One woman army

برای دریافت این تروفی باید لول یا سطح هر اسلحه را به ۱۰ برسانید.

لول هر اسلحه یا به قول بازی Mastery level با توجه به تعداد نفراتی که با آن می‌کشید، افزایش می‌یابد. هربار که لول اسلحه‌تان بالاتر می‌رود، میزان آسیب آن سلاح هم بیشتر می‌شود. برای رسیدن به سطح بعدی اسلحه هم باید به تعداد مشخصی دشمنان را با همان بکشید. برای مثال، برای رسیدن به لول یک باید ۴۰ دشمن و برای لول دو باید ۸۰ دشمن را به قتل برسانید. از منو اسلحه‌ها می‌توانید لول سلاح و تعداد افرادی که باید بکشید را ببینید.

برای این تروفی باید در مجموع ۵۴۵۰ دشمن را با تمامی سلاح‌ها بکشید و احتمالا آخرین کاری که باید در این مسیر انجام دهید، به همین تروفی ختم خواهد شد.

بهترین کار این است که به منطقه Little Berlin بروید و دشمنان را چندین و چند بار بکشید یا اینکه اولین ماموریت‌های داستانی را تکرار کنید؛ در این مراحل معمولا دشمنان ضعیف‌تر و بدون زره قرار دارند که خیلی راحت کشته می‌شوند.


Gunslinger

برای دریافت این تروفی باید اسلحه Pistole را به لول ۱۰ برسانید.

Pistole یکی از اولین اسلحه‌هایی است که در بازی می‌گیرید. این سلاح یک صداخفه‌کن روی خود دارد که همین موضوع باعث شده در مواقع مخفی‌کاری، اولین انتخاب‌ بازی‌کننده‌ها باشد.

برای هر لول این اسلحه باید ۴۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۴۰۰ نفر را از بین ببرید.


Chopper

برای دریافت این تروفی باید اسلحه Sturmgewehr را به لول ۱۰ برسانید.

Sturmgewehr یکی از بهترین اسلحه‌های بازی است و به دشمنان آسیب بسیار خوبی وارد می‌کند. برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۶۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۶۰۰ نفر را از بین ببرید.


A cloud of lead

برای این تروفی باید اسلحه Kugelgewehr را به لول ۱۰ برسانید.

Kugelgewehr همان شات‌گانی است که در اول بازی می‌گیرید. اسلحه آسیب خوبی به زره‌های سبک وارد می‌کند ولی در مقابل دشمن‌های قوی عملکرد خوبی ندارد و نمی‌تواند ضربه خوبی به آن‌ها بزند. برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۶۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۶۰۰ نفر را از بین ببرید.


Electric feel

برای این تروفی باید اسلحه Elektrokraftwerk را به لول ۱۰ برسانید.

این اسلحه را اولین بار در مرحله Brother 3 به دست می‌آورید. برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۴۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۴۰۰ نفر را از بین ببرید.


Dust to dust

برای این تروفی باید اسلحه Laserkraftwerk را به لول ۱۰ برسانید.

این اسلحه را اولین بار در مرحله Brother 1 به دست می‌آورید. برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۴۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۴۰۰ نفر را از بین ببرید.


Demolition woman

برای این تروفی باید اسلحه Dieselkraftwerk را به لول ۱۰ برسانید.

این اسلحه را اولین بار در مرحله Brother 2 به دست می‌آورید. برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۴۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۴۰۰ نفر را از بین ببرید.


Hammer time

برای این تروفی باید یکی از اسلحه‌های Hammer را به لول ۱۰ برسانید.

در مجموع چهار نوع از این اسلحه‌ها با نام‎‌های Kugelhammer، Laserhammer، Dieselhammer و Uberhammer در بازی قرار دارد که برای این تروفی لازم است حداقل یکی از آن‌ها را به سطح ۱۰ برسانید. با این حال برای تروفی One Woman Army باید هر چهارتای آن‌ها را تکمیل کنید.

بهترین راه برای لول آپ کردن اسلحه‌های Kugelhammer و Laserhammer استفاده از تیربارهایی است که در محیط قرار داده شده. این اسلحه‌ها تیرهای نامحدودی دارند و استفاده از آن‌ها برای این تروفی هم محاسبه می‌شود. در بخش زیر می‌توانید تعداد افرادی که باید برای هر لول بکشید را ببینید:

Kugelhammer – ۶۰ کیل برای هر لول/ ۶۰۰ کیل در مجموع

Laserhammer/Dieselhammer – ۴۰ کیل برای هر لول/ ۴۰۰ کیل در مجموع

Uberhammer – ۵ کیل برای هر لول/ ۵۰ کیل در مجموع


Spray and pray

برای این تروفی باید اسلحه Blitzgewehr را به لول ۱۰ برسانید.

برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۶۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۶۰۰ نفر را از بین ببرید.


Get the strap

برای این تروفی باید اسلحه Maschinenpistole را به لول ۱۰ برسانید.

برای رسیدن به هر سطح این اسلحه باید ۴۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ باید در مجموع ۴۰۰ نفر را از بین ببرید.


Chop and slice

برای دریافت این تروفی باید یکی از اسلحه‌های سرد بازی را به لول ۱۰ برسانید.

در بازی دو سلاح سرد چاقو و تبر را در اختیار دارید. اینکه از چه مدل چاقو یا تبری استفاده می‌کنید مهم نیست، در هر صورت تعداد افرادی که با استفاده از آن می‌کشید برای همان گروه محاسبه می‌شود.

برای رسیدن به هر لول سلاح‌های سرد باید ۲۰ نفر را بکشید. بنابراین، برای رسیدن به لول ۱۰ سلاح‌ها باید ۲۰۰ نفر را از بین ببرید.


God mode

برای دریافت تروفی بالا باید ۵۰ دشمن را با گلوله‌های خودشان بکشید.

جهت انجام این کار می‌بایست اول God Key را به دست آورید؛ این آیتم را در منطقه Lab X به دست می‌آورید. وقتی که آن را گرفتید، دکمه جهت چپ را فشار دهید و سپس L2 را نگه دارید تا تیرهای دشمن بلاک شود. وقتی که به صورت کامل شارژ شد، آن را رها کنید تا تیرها به سمت دشمنان بازگردد. برای دریافت این تروفی باید ۵۰ دشمن را به این شیوه از بین ببرید.


Vive la revolution

تروفی داستانی است و آن را از دست نخواهید داد.

این تروفی را با کشتن Lothar به دست می‌آورید؛ او آخرین باس فایت بازی به حساب می‌آید و پس از آن بازی به اتمام می‌رسد.


صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه